nov električni avto,nasveti za nakup

hojnikb

Majstr
23. avg 2020
978
250
63
to je vedno moja dilema - ali polniti na 90% (manj ciklov) na 3 dni, ali na 55% na skoraj vsak dan?
Na 55% itk. Če boš polnal sam do ~55%, bo baterija zdrzala bistveno bistveno več ciklov kot do 90%. Tko čez palec bi lahko naredil ene 5-10x več kilometrov z isto baterijo, kot če bi vedno polnal na 90%.
 
27. jan 2022
5.788
2.272
113
Zato, ker je avto bistveno drazja zadeva in ker vsakodnevno polnjenje na manjsi state of charge (če glih ne delas 200km+) nič ne vpliva na user experience, za razliko od telefona, k bi pr taki nafilanosti bil ze sred dneva dead.
Ful me nisi prepričal. kakšen EV imaš?

Grem zjutraj v pisarno z namenom se nikamor peljat, potem pa me ob 10h pokličejo na nujen prevzem v Novo Gorico (iz MB). Super avto pa za 150-200 km napolnjen. :bonk:

Ravno "nočno" polnjenje na 100% vsako noč je bil še eno leto nazaj vaš glavni argument za nakup EVja z do 300km dosega.
 
  • Všeč mi je
Reactions: NekdoK in Gonzo
27. jan 2022
5.788
2.272
113
Zakaj ga ne bi vozil 7+ let? Težko je rečt kak bo čez ne vem 5 let, ampak povprečno sem zadnje avte menjal na 3 leta, ampak sem vedno kupil leto/dve/tri rabljenega, ta je pa sedaj nov.
In misliš, da se je oni lastnik pred tabo sekiral kaj bo tebi delal "ajnšpric" al pa kak drug "znan feler"?

Dajte, dajte imate 8 let garancije na baterije, realnost kaže, da so večinoma precej bolj vzdržljive kot se je mislilo še kako leto nazaj, če pa slučajno iz vreče potegneš figo pa pač zamenjajo pod garancijo.
 

hojnikb

Majstr
23. avg 2020
978
250
63
Ful me nisi prepričal. kakšen EV imaš?

Grem zjutraj v pisarno z namenom se nikamor peljat, potem pa me ob 10h pokličejo na nujen prevzem v Novo Gorico (iz MB). Super avto pa za 150-200 km napolnjen. :bonk:

Ravno "nočno" polnjenje na 100% vsako noč je bil še eno leto nazaj vaš glavni argument za nakup EVja z do 300km dosega.

Tisti 1% ljudi ma vedno neke robne pogoje, da EV za njih ni. Super, vozte dizlce se dalje and STFU.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.502
6.241
113
Grem zjutraj v pisarno z namenom se nikamor peljat, potem pa me ob 10h pokličejo na nujen prevzem v Novo Gorico (iz MB). Super avto pa za 150-200 km napolnjen. :bonk:

Iz firbca... zahteva firma od tebe lasten prevoz? Ker v se bolj nerodnem položaju, bi bil tisti, ki se recimo vozi iz KR v LJ z vlakom, pol mu pa ob 10h rečejo, da je treba nujno v NG. Da se ne bo izkazalo, da Bratuškova pametno govori...

Ce pa ne, bo pa ta nujno pocakal pol ure, da se avto nekje na hitri polnilnici dofila. Vse gre v rok službe...
 
  • Haha
Reactions: tomi

Guinness

Guru
2. jul 2008
4.043
2.791
113
Kaj pa če imaš avto napolnjen 55%, vmes pa dobiš poziv Matjaža Keka, da si vpoklican za kvalifikacijsko tekmo slovenske nogometne reprezentance proti Nemčiji, pogoj pa je, da prideš iz Ljubljane v MB v samo 44 minutah, med vožnjo pa se moraš preobleči v dres reprezentance in na internetu preučiti vse napadalne akcije, vam rečem EV je katastrofa!

Pa j3b3mu, kakšne mate eni, 100x sem že napisal, verjetno EVji niso za vse, saj vas noben ne sili (ok, EU ampak tud to se bo pomoje še kej spremenil), še enkrat:
Največ problemov z EV-ji imate ljudje, ki nimate EVja.
 
27. jan 2022
5.788
2.272
113
Mojstri spreobračanja ste se obtačlali!

Jabe - firma sem jaz (med drugim) in ko me naročnik pokliče, večinoma skočim - toliko o teoriji prevozov.

hojnikb nisi odgovoril - kak EV imaš?

Guinness do sedaj sem tvoje dokaj realne ugotovitve o teslu v Tesli z veseljem prebiral, zdaj pa vem, da igraš za Spodje Fukovce in te Kekec ne bo niti v sanjah poklical.

Še enkrat: leto, mogoče dve ali tri nazaj ste trdili, da je nočno polnjenje avta do 100% nekaj najboljšega in odgovor na prav vse izzive EV voženj, kdo vas je sedaj prepričal o max. 55% polnjenju?
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
4.043
2.791
113
Mojstri spreobračanja ste se obtačlali!

Jabe - firma sem jaz (med drugim) in ko me naročnik pokliče, večinoma skočim - toliko o teoriji prevozov.

hojnikb nisi odgovoril - kak EV imaš?

Guinness do sedaj sem tvoje dokaj realne ugotovitve o teslu v Tesli z veseljem prebiral, zdaj pa vem, da igraš za Spodje Fukovce in te Kekec ne bo niti v sanjah poklical.

Še enkrat: leto, mogoče dve ali tri nazaj ste trdili, da je nočno polnjenje avta do 100% nekaj najboljšega in odgovor na prav vse izzive EV voženj, kdo vas je sedaj prepričal o max. 55% polnjenju?
Pa kje si mene najdu, polnim na 80%, in me boli k… mislim da sem 1x al 2x v pol leta napolnil na 100%, prejsnji teden sem sel na dunaj, sem mislil filat na 100 pa sem si reku, zakaj. startal z 80% kakih 100km pred dunajem po nasvetu navigacije ustavil na SUC, kjer bi lahko polnil samo 3 minute, pa sem se lepo na kofe in se naprej z 80… pac res nimam problemov v praksi, kot jih imajo nekateri v teoriji.
 
27. jan 2022
5.788
2.272
113
80% je bistvena razlika od 55% - cca 50% daljša razdalja. Če ne bi imel zastonj SUC bi vseeno šel z 80% od doma ali bi prej nafilal na 100%?

Torej so ti v Tesli Ljubljana ob predaji avta priporočili da ne filaš na 100%?
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
4.043
2.791
113
Pomoje so mi rekli da se priporoca do 80% ja, nisem pa zihr, ampak to sem tud prej vedel. Ja, mam zastonj SUC še, ampak verjemi ali ne, mi je tok vseen zato. sem si lastil že 2 6 cilindrca, tko da se ne sekiram baš za porabo. Tud ce bi placeval suc bi enako naredil, pa nisem nor, da se bom sekiral za tistih 10€ razlike med vožnjo no.
še enkrat jaz tesle nisem niti prblizn kupil, da bom prisparal, kot receno, ce grem v lidla v shopping ga prklopm ce je frej, zakaj pa ne, drgac mi je pa vseen za to. men je ev voznja vsec, sem avto navdusenc in tech geek in mi je to super zdruzitev teh dveh svetov. da bom pa zdej racunal kok 50-100€ sem prišparal kdaj mi pa dol maha.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.822
10.504
113
kod Džej-Zija
To je pošten odgovor in moram reči, da mene tudi firbec matra glede občutkov pri vožnji.
Ekološki bulšit darjanov me pa ne zanima. Ko naklada o čistem zraku, zraven se pa kar malo vozi, ker je pač zanj zastonj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.502
6.241
113
Moja replika je bila samo na to, kako je treba z rok spuscat in skakat nenapovedano. Nenapovedano in nepripravljeno je 55% baterije se najmanjsi problem, nenapovedano je komot prazna baterija in prazen tank. Pa guzva na cesti, pa spet kaka nesreca na stajerki. Primer je absurden. Če je nenapovedano, ni prihod dolocen kot vnaprej dolocen sestanek. Kje je meja? Teleportacija? Biti tam, še preden se reče?

Glede filanja 55%. Uhka, zakaj pa ne, ker se lahko na napovedane poti pripravim in ce me tok nafilana baterija pripelje želeno pot v želenem casu, ni problema. Ce je premalo, pa filam na več. Tudi 100%. Do kjer gre. Zakaj pa ne? Ce rabim pa 2000km v kosu, mam pa problem. In imam problem. Jaz bi kar zakupla za ceu let naprej, ker mi tankanja na pumpah cisto vedno narobe hodijo. Takrat, ko je najmanj treba, se mi lampa posvet. Ampak kaj cmo, tako je...
 
27. jan 2022
5.788
2.272
113
Moja replika je bila samo na to, kako je treba z rok spuscat in skakat nenapovedano. Nenapovedano in nepripravljeno je 55% baterije se najmanjsi problem, nenapovedano je komot prazna baterija in prazen tank. Pa guzva na cesti, pa spet kaka nesreca na stajerki. Primer je absurden. Če je nenapovedano, ni prihod dolocen kot vnaprej dolocen sestanek. Kje je meja? Teleportacija? Biti tam, še preden se reče?

Glede filanja 55%. Uhka, zakaj pa ne, ker se lahko na napovedane poti pripravim in ce me tok nafilana baterija pripelje želeno pot v želenem casu, ni problema. Ce je premalo, pa filam na več. Tudi 100%. Do kjer gre. Zakaj pa ne? Ce rabim pa 2000km v kosu, mam pa problem. In imam problem. Jaz bi kar zakupla za ceu let naprej, ker mi tankanja na pumpah cisto vedno narobe hodijo. Takrat, ko je najmanj treba, se mi lampa posvet. Ampak kaj cmo, tako je...
Ti teoretiziraš o nečem kar še nimaš?!

In še enkrat - so letno dve, tri situacije ko spustim vse in skočim v avto, je pa res, da je realno važen namen, ne pa ali sem čez 30 minut 100 km daleč.
 

hojnikb

Majstr
23. avg 2020
978
250
63
Mojstri spreobračanja ste se obtačlali!

Jabe - firma sem jaz (med drugim) in ko me naročnik pokliče, večinoma skočim - toliko o teoriji prevozov.

hojnikb nisi odgovoril - kak EV imaš?

Guinness do sedaj sem tvoje dokaj realne ugotovitve o teslu v Tesli z veseljem prebiral, zdaj pa vem, da igraš za Spodje Fukovce in te Kekec ne bo niti v sanjah poklical.

Še enkrat: leto, mogoče dve ali tri nazaj ste trdili, da je nočno polnjenje avta do 100% nekaj najboljšega in odgovor na prav vse izzive EV voženj, kdo vas je sedaj prepričal o max. 55% polnjenju?

Taksen, k se kadi od njega. Tko odganjam taksne k si ti!
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: Samo Izoliranc

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.502
6.241
113
kva nimam?! mam dizla, ki ne zmore 25kkm. pa moram tankat durh na durh... na živce mi gre, ker imam stranpoti še zarad pump. durh na durh, ne 2x pa 3x letno taka situacija, ko je treba.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: Samo Izoliranc