nov električni avto,nasveti za nakup

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.501
6.238
113
Mg4 trophya se ni, nobenega geelyja še razen volva, byda še ni... Kot da bi rekel, tu imaš jetto pa ne govori da ni nič izbire.

Vse kar se pise in govori in je omembe vredno, je zaenkrat kitajc pripeljal na relevantne evropske trge, kar nas ni, mi smo pa 6m+ zadaj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: uncle_sam

sass

Guru
1. sep 2007
5.173
820
113
sicer bi skoraj raje tebi verjel, ker če je na youtubu objavljeno, je zagotovo resnica, no ampak za vsak primer:
 

motoroki

Fizikalc
30. maj 2022
558
123
43
Mal berem..zakaj kupujete ali pa se zanimate za elektricna vozila? Ker je zdej modern, mogoce ker imate na strehah soncne elektrarne in mislite, da se boste zdej pa "zastonj" vozili..tudi kitajci bi bili ok?:eek:
Mimgrede, tegale ne zamenjam za nobenga elektricarja :poreden::cool:
 

Priponke

  • IMG_20230816_211610.jpg
    IMG_20230816_211610.jpg
    1,4 MB · Ogledi: 85

sad

Guru
24. avg 2007
20.885
9.549
113
Jaz nečesa ne razumem najbolje.
However, a closer look reveals the opposite to be true: These are not new EVs, and they only number in the hundreds. Most are five to six years old and have seen significant use, with aftermarket accessories, trash in their interiors, and other signs of wear. That's because you're looking at a fleet of retired rideshare cars that were once operated in large cities in China.
Tile avtomobili so bili izkoriščeni, narejeno, dokončano. Po besedah EV evangeistov so iztrošene baterije zlata vredne in se bodo reciklirale, uporabile v hranilnikih baterij, bla, bla, bla, bla, bla.
Kak te sedaj to kar “gnije” na nekem prostoru, če so pa tako vredne. In to v državi, ki je po besedah baje top EV država z najboljšo EV tehnologijo.

Tole je tudi zanimivo:
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.626
6.868
113
Teorije so da se caka na znizanje stroskov reciklaze in potem akcija.

za hranilnike ipd, pa noben resen player ne bo tega delal. To so zgodbe za domace mojstre, diy
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.190
1.677
113
40
Mal berem..zakaj kupujete ali pa se zanimate za elektricna vozila? Ker je zdej modern, mogoce ker imate na strehah soncne elektrarne in mislite, da se boste zdej pa "zastonj" vozili..tudi kitajci bi bili ok?:eek:
Mimgrede, tegale ne zamenjam za nobenga elektricarja :poreden::cool:
Kaj zdaj Fordiča mešaš v tole temo? :)

Js se zanimam zaradi tihe in udobne vožnje, ekonomičnosti in manjših emisij na splošno, še bolj pa lokalno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: motoroki

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.243
6.460
113
pri taščici
Mal berem..zakaj kupujete ali pa se zanimate za elektricna vozila? Ker je zdej modern, mogoce ker imate na strehah soncne elektrarne in mislite, da se boste zdej pa "zastonj" vozili..tudi kitajci bi bili ok?:eek:
Mimgrede, tegale ne zamenjam za nobenga elektricarja :poreden::cool:
Ja, mal zarad SE, mal pa zarad pospeska ki ga dobis za 50k€.
Ja, za ta denar najbrz dobis tudi kak gti s podobnim pospeskom, ampak...
Sem blizu abrahama in zaenkrat se še 4 vozimo v avtu in mislim da je moj cas za GTI minil.
Tudi zaradi fizicnih/zdravstvenih omejitev ki jih majhen gti prinese s seboj.
Y je bil "najvecji" v "predelu voznika".