nov električni avto,nasveti za nakup

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.501
6.238
113

Saj vem, da bo spet posmeh, ampak tole je realnost. Svedi so resda racionalni in nic kaj emocionalni do tehnike in verjetno na sploh, ampak ko je treba tošl odpreti pa pogledat kok je notri, se vcasih emocij ne da sfinancirati, četudi si jih želi. Posledično bo tudi 3 leta stara "ugodna premija, ko nova" zgolj daljni spomin.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
18.351
9.688
113
40
MB
dobro, ampak to bo trajalo dokler bo partija pač sofinancirala to. ker z 1,5 % rvcja dolgo na trgu pač ne gre.
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.501
6.238
113
Kolikor bo... Pol bo pa kaj drucga. Pol pa indijci pridejo ali kaj jaz vem. In bomo imeli debate, ne bos indijca kupoval, ce je kitajc "kvaliteta", evropejcev pa ze en cas ne bo vec. To pride pa gre v ciklih - pac dominanca in posledicna aroganca trenutnih "imen" se koncuje. Lahko pa spet Evropejci vstanemo, ko feniksi, ce se bomo skalibrirali, ceprav odzivnost ni neka nasa blazna vrlina. Pustimo se presenetit. Vsi veliki in navidez nedotakljivi so še padli. Rimski imperij je, Evropa je na poti dol in to brez nekega silnega odpora, ce se ne bo hitro zbudila in tudi Kitajska bo. Cikel življenja.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
9.284
2.672
113
dobro, ampak to bo trajalo dokler bo partija pač sofinancirala to. ker z 1,5 % rvcja dolgo na trgu pač ne gre.
Saj EU tudi financira proizvajalce avtomobilov preko subvencij. Zajeb je pač v tem, da so kitajci vlagali v elektriko oz. baterije EU pa v klindizel. Stotine miljard vrženih stran. Sedaj je treba financirat prehod na elektriko in izgradnjo fabrik EVjev in baterij, ter pokopat in sprejet izgube.
Zunanji partnerji bodo pa ravno tako proizvajali sedeže (in ostalo) z gretjem, hlajenjem in masažo za avtomobile, razen če tudi na tem področju niso kitajci že vse pokupili, skopirali itd.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.929
10.336
113
dobro švedi so itak out. "švedski" volvo je tak kitajc, tesla 3 in y so kitajci , tako da kitajska je tam. Prebivalstvo je pa tudi "švedsko". vedno bolj.
Golaž pač.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.501
6.238
113

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.929
10.336
113
nisem napisal da so kitajci out, ampak švedi, so itak navalili na kitajce, ker so jih navajeni.

ne vem, gotovo je. Enyak je od 50 do 70 kilo, sej normalni človek ne bo tega kupil. če dobiš za pol manj teslo... mogoče celo berlinsko ;)

mogoče niti ni več tako kritično, če se kaj zamudi. Bo postala vrednota in balzam, da enostavno zamudiš.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
18.351
9.688
113
40
MB
Saj EU tudi financira proizvajalce avtomobilov preko subvencij. Zajeb je pač v tem, da so kitajci vlagali v elektriko oz. baterije EU pa v klindizel. Stotine miljard vrženih stran. Sedaj je treba financirat prehod na elektriko in izgradnjo fabrik EVjev in baterij, ter pokopat in sprejet izgube.
Zunanji partnerji bodo pa ravno tako proizvajali sedeže (in ostalo) z gretjem, hlajenjem in masažo za avtomobile, razen če tudi na tem področju niso kitajci že vse pokupili, skopirali itd.
vseeno ne moreš ti delat razvoja ali kupit znanja z 1 % rvcja, nakradeno pa 1x tudi ni več dovolj.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
18.351
9.688
113
40
MB
dobro švedi so itak out. "švedski" volvo je tak kitajc, tesla 3 in y so kitajci , tako da kitajska je tam. Prebivalstvo je pa tudi "švedsko". vedno bolj.
Golaž pač.

vseeno je razlika med lastnikom volva, pa med temi ev startupi ki rastejo na kitajskem ko gobe, pa 99 % jih je moneygrabov z nakradenim ipjem.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

masevc

Guru
2. sep 2007
3.495
886
113
Kitajci so meni malo sumljivi še. So “kao” uspešni na domačem trgu, ampak indici kažejo, da vse te avte na domačem trgu umetno pokupijo firme (državne) in jih zložijo na kupe-odpade. Namen je pač umetno nižanje CO2 obremenitve države in s tem plačevanjem penalov ali nakupov kuponov.

Torej so ti avti zelo malo v obtoku in kot taki maček v žaklju za nakup. Saj še sami ne vejo kaj je narobe z njimi.
Jaz osebno še 10 let ne kupim Kitajca. Do takrat jim bo jasno, kaj so slabo razvili/naredili ali slabo skopirali.
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa