nov električni avto,nasveti za nakup

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.481
755
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Pri novejsih Teslah je trenutno najvecji fail ta, da so odstranili parkirne senzorje, ki so ze bili in so menda dobro opravljali svoje dela. Trenutno s Tesla Vision preko kamer pa ne poznam nobenega, da bi rekel, da je to uporabno ... Ampak to tisti, ki imajo starejse Tesle, ne opazijo ... :p ... Problem pa je, ta, da zaradi tega kar nekaj dodatnih fukncij ne deluje... ceprav jih Tesla se vedno oglasuje ...
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
4.043
2.791
113
PREVERJEN RELATIVNO MALO PROBLEMATIČEN in izjemno učinkovit pogonski sklop in baterijo si pozabil omeniti.
Res je, sem na dopustu pa so možgani malo na off. Kot zanimivost terme Olimia imajo na novo cca. 8 parkirnih mest za električarje v novi pokriti garaži ampak seveda še niso priklopljeni, v stari pokriti garaži p 3 polnilna mesta ampak me je klical iz recepcije, da me vljudno prosi, če čez kake 4 ure lahko avto umaknem,
ker jim dela samo ena polnilna postaja :valjamse: Še dobro, da niso dragi in jim lahko to oprostim. #sarcasmoff
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
4.043
2.791
113
Pri novejsih Teslah je trenutno najvecji fail ta, da so odstranili parkirne senzorje, ki so ze bili in so menda dobro opravljali svoje dela. Trenutno s Tesla Vision preko kamer pa ne poznam nobenega, da bi rekel, da je to uporabno ... Ampak to tisti, ki imajo starejse Tesle, ne opazijo ... :p ... Problem pa je, ta, da zaradi tega kar nekaj dodatnih fukncij ne deluje... ceprav jih Tesla se vedno oglasuje ...
Se absolutno strinjam, to je idiotizem prve klase. Moram pa vseeno napisat da me presenetljivo malo moti, sploh za vožnjo oz. parkiranje v rikverc, ker so kamere tes kvalitetne, še najbolj me moti za naprej, ker se še vedno nisem navadil najbolje koliko imam dolg nos. :oops1:
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.172
1.347
113
Gledam tesle model S, predvsem Nemcija in Nizozemska. Dobijo se recimo letniki 2018 z malo prevozenimi (50-80k) za spodobno ceno. Kaj je tu potrebno paziti, glede na to, da klasicnega pogonskega sklopa ni.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.481
755
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
To je pac kost za hejterje…da bluzijo

A Guinness je hater? On zna vsaj realno razmisljati in zna tudi priznati, da je kaksna zadeva na Tesli velik "fail" ... Eni pa tega ne znajo ... in bodo hvalili na vse pretege Teslo, da je nekaj najboljsega v avtomobilki industriji. Tesla ima res odlicen softver in deloma tudi hardver... Samo ima pa tudi pomanjkljivosti in vcasih brcnejo v temo in unicijo nekaj, kar je prej dobro delovalo ... Kamera ne bo nikoli nadomestek za ultrazvocne senzorje pri parkiranju ... in se ne bom cudil, ce bodo pri Tesli mogoce porzli svoj ponos in zadevo priznali in vrnili nazaj UZ senzorje ...

Pri menjavi avta je bila tudi Tesla na seznamu potencialnih kadidatov... so pa odpadli, ker je zelo tezko opraviti testno voznjo daljso od 30 minut ... To, da mi na zunaj modeli, ki so denarnici dosegljivi, ne potegnejo (Model 3 in model Y) ... bi se nekako pozrl ... Dat 50 jurjev ali vec in zaupat spletnim predstavitvam, kjer kar mrgoli takih, ki vec kot ocitno znajo prikazati samo prednosti, zelo spretno pa zamolcijo pomanjklivosti.. Mogoce pa ob naslednji menjavi pride kaj visje na lestvici :D ...
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
4.043
2.791
113
A Guinness je hater? On zna vsaj realno razmisljati in zna tudi priznati, da je kaksna zadeva na Tesli velik "fail" ... Eni pa tega ne znajo ... in bodo hvalili na vse pretege Teslo, da je nekaj najboljsega v avtomobilki industriji. Tesla ima res odlicen softver in deloma tudi hardver... Samo ima pa tudi pomanjkljivosti in vcasih brcnejo v temo in unicijo nekaj, kar je prej dobro delovalo ... Kamera ne bo nikoli nadomestek za ultrazvocne senzorje pri parkiranju ... in se ne bom cudil, ce bodo pri Tesli mogoce porzli svoj ponos in zadevo priznali in vrnili nazaj UZ senzorje ...

Pri menjavi avta je bila tudi Tesla na seznamu potencialnih kadidatov... so pa odpadli, ker je zelo tezko opraviti testno voznjo daljso od 30 minut ... To, da mi na zunaj modeli, ki so denarnici dosegljivi, ne potegnejo (Model 3 in model Y) ... bi se nekako pozrl ... Dat 50 jurjev ali vec in zaupat spletnim predstavitvam, kjer kar mrgoli takih, ki vec kot ocitno znajo prikazati samo prednosti, zelo spretno pa zamolcijo pomanjklivosti.. Mogoce pa ob naslednji menjavi pride kaj visje na lestvici :D ...
s to 30 minutno testno voznjo se strinjam, sam sem napravil kar 3 (1x z modelom 3 in 2x z Y), se pa vedno lažje da dobiti več informacij iz prve roke, jaz sem že kar dosti ljudem razkazal kaj in jim razložil, tudi popolnim neznancem, če pa koga od forumašev kaj zanima v zvezi z Y jim rade volje v živo razkažem v zameno za kofe ali pivo :nazdravje:
 
  • Všeč mi je
Reactions: alexx_ in NekdoK

CLIO15

Guru
1. nov 2007
13.030
3.921
113
A Guinness je hater? On zna vsaj realno razmisljati in zna tudi priznati, da je kaksna zadeva na Tesli velik "fail" ... Eni pa tega ne znajo ... in bodo hvalili na vse pretege Teslo, da je nekaj najboljsega v avtomobilki industriji. Tesla ima res odlicen softver in deloma tudi hardver... Samo ima pa tudi pomanjkljivosti in vcasih brcnejo v temo in unicijo nekaj, kar je prej dobro delovalo ... Kamera ne bo nikoli nadomestek za ultrazvocne senzorje pri parkiranju ... in se ne bom cudil, ce bodo pri Tesli mogoce porzli svoj ponos in zadevo priznali in vrnili nazaj UZ senzorje ...

Pri menjavi avta je bila tudi Tesla na seznamu potencialnih kadidatov... so pa odpadli, ker je zelo tezko opraviti testno voznjo daljso od 30 minut ... To, da mi na zunaj modeli, ki so denarnici dosegljivi, ne potegnejo (Model 3 in model Y) ... bi se nekako pozrl ... Dat 50 jurjev ali vec in zaupat spletnim predstavitvam, kjer kar mrgoli takih, ki vec kot ocitno znajo prikazati samo prednosti, zelo spretno pa zamolcijo pomanjklivosti.. Mogoce pa ob naslednji menjavi pride kaj visje na lestvici :D ...
V Nemčiji si ga lahko pri rent a car sposodiš za male pare.

Mogoče kak izlet v BMW welt v München pol pa rentaš pri Hertz u ali sixt u.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.481
755
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Sorry... za to so avtosaloni, da si lahko zadevo v zivo pogledas in preskusis... Ce je res interes, se da mariskje da dogovorit tudi za daljso testno voznjo... da ga imas recimo cez noc ali mogoce celo (ce imas "veze") tudi preko vikenda ... Res je to tezko pri modelih, ki so ravno prisli na trg, ker je veliko interesntov, pri modelih, ki so na trgu ze nekaj mesecev, pa ponavadi ni problema ... Za to pa imajo avtohise testna vozila ...
 

mr_

Guru
20. sep 2007
9.284
2.671
113
Sorry... za to so avtosaloni, da si lahko zadevo v zivo pogledas in preskusis... Ce je res interes, se da mariskje da dogovorit tudi za daljso testno voznjo... da ga imas recimo cez noc ali mogoce celo (ce imas "veze") tudi preko vikenda ... Res je to tezko pri modelih, ki so ravno prisli na trg, ker je veliko interesntov, pri modelih, ki so na trgu ze nekaj mesecev, pa ponavadi ni problema ... Za to pa imajo avtohise testna vozila ...
Teslina politika je že od začetka takšna, da je skorajda vse preko spleta in uporabniki 'reklamirajo' nudijo testne vožnje znancem in odgovarjajo na vprašanja. Tako da nad tem se pritoževati ne pomaga, takšen je njihov model prodaje.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.481
755
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Teslina politika je že od začetka takšna, da je skorajda vse preko spleta in uporabniki 'reklamirajo' nudijo testne vožnje znancem in odgovarjajo na vprašanja. Tako da nad tem se pritoževati ne pomaga, takšen je njihov model prodaje.

Saj OK... ce jim uspeva tako dovolj dobro in kot kaze, najdejo dovolj kupcev na tak nacin... Tudi prav... Mene s takim nacinom niso "dobili"... Prav tako ne Toyota, Kia, Hyundai, ki so bili tudi v izboru za nakup ... Pri Toyoti zal niso imeli modela, ki me je zanimal (RAV-4), pri Kii mi sploh niso odgovorili na spletno povprasevanje oz. povprasevanje po mailu... Pri Hyundai-u pa so mi ponudili tudi samo 30 minutno testno voznjo... ampak v spremstvu prodajalca ...
 
  • Všeč mi je
Reactions: NekdoK

kegelj

Fizikalc
30. apr 2012
407
98
28
Saj spremstvo prodajalca je lahko samo plus. Da ti razloži stvari, za katere morda sploh ne veš. Mene ne bi čisto nič motila njegova prisotnost. Je pa res, da sem do sedaj bil vedno na testni vožnji brez prodajalca, ker verjetno oni nimajo časa se voziti poleg.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.481
755
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Ponavadi se sam prej pozanimam in se je ze zgodilo, da sem jaz prodajalcu povedal kaksno stvar, ki sem jo prebral ali pogledal na YT ;) … Sicer pa prodajalca lahko motim tudi v salonu … Najraje imam, ce je mozno dobiti za dva dni (cez noc) ali vikend… da sam doma v miru prebrskam menije, funkcije,… in se kam peljem …
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
4.043
2.791
113
Cudno da nise omenili odstranitev radarja, ce vas ze tako motijo park senzorji…
Odsotnosti radarja nisem zaznal še niti 1x, odsotnost parkirnih senzorjev pa že kar dostikrat. Radar so kot kaže dokaj uspešno nadomestili s kamerami (bom videl kako bo pozimi v megli, snegu in močnem dežju), za senzorje pa vision ni niti približno dostojen nadomestek.
 

Alesss

Fizikalc
24. sep 2013
329
46
28
Ta Bjorn je sicer mal tesla fanboy ampak sicer dost objektiven. Poišči toyoto in poglej

Jao, a je lahk ta človek še bolj dolgočasen, in še sploh dooooolgoveeezen. To bi lahk v 1minuti povedal, in imel zato več kot 27k ogledov (in več oglasnih €, čeprav ne bi padel vsak v 5 minut med oglasi :))

Če njegove tabele ne lažejo, so torej temu "throtlanju" (a je to uraden izraz pri EVjih ?) baterije podvržene tudi druge znamke. To je, za tiste ki sem vam ni dalo poslušat 40 minut Bjornovega nakladanja, da ti po nekaj zaporednih polnjenjih na dolgi poti, začne polniti baterijo občutno počasneje.
Ni Tesla pri tem res nič boljša ? Torej na koliko kW pade ultrafast charganje pri 4. zaporednem polnjenju (da ga nisi pustil vmes avta čez noč da miruje, ampak samo voziš, voziš, do npr. 1000km) ?

btw. da ne iščem po youtubu, ter upam, da ni za tale forum to preveč heretično vprašanje: a kdo ve za najboljši rezultat v urah za dizelski motor ?
// legenda: 2 kolona je porabljenih ur:minut za 1000km pot vkjučno s polnjenji, 4.kolona je poraba avta v W/km)
1691945214935.png
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.624
6.868
113
Ne, tesla nima s tem problema ker ima najboljsi thermal management baterije.
Razen ce kakega Plaid-a teras na polni.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.487
5.663
113
Odsotnosti radarja nisem zaznal še niti 1x, odsotnost parkirnih senzorjev pa že kar dostikrat. Radar so kot kaže dokaj uspešno nadomestili s kamerami (bom videl kako bo pozimi v megli, snegu in močnem dežju), za senzorje pa vision ni niti približno dostojen nadomestek.
Čakaj, samo da megla pade..
 
  • Všeč mi je
Reactions: Guinness