nov električni avto,nasveti za nakup

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.729
-996
113
145 km SZ od Opatije
Ne, tudi na hitrih polnilnicah je EV cenejši od ICE. Poglej cene in računaj.
Do Gdanska se peljem tudi jaz, se pa vmes parkrat ustavim za kavo in WC. Vmes se tudi napolni.
Ne vem, no, 70 centov je bla kWh ... po mojih izračunih je bil dizel zame cenejši (velja za izračun za dejansko opravljeno pot, glej*)

20 kwh/100 km = 14€ (cca.) - ja, ja, doma je 7 x ceneje, vem* ;)
6l/100 km = 10€ (cca.)

Da se moram ustavt 3 x do Gdanska, za recimo uro ... to seveda gre.

No, kakorkoli, zame ni sprejemljivo, ti pa kakor hočeš. Vsak ima svoj prav. Zame nakup EV + cena kwh na hitri polnilnici + čakanje na "polnjenje" v primerjavi z ICE = NOGO. Ne cenovno, ne časovno.
Pa da mi ne bi še kake ekološke fore na plan potegnil...

p.s. raje "čakam" razvoj v smeri "vodika"
 
Nazadnje urejeno:

sad

Guru
24. avg 2007
20.613
9.280
113
Baterije sila redko zagorijo, statisticno manj kot ICE. So pa novice bolj udarne ja, zato se več o tem piše
Lepo, da si priznal, da ni NEMOGOČE, da celotna baterija crkne. Sem te samo popravil.
Ne vem, no, 70 centov je bla kWh ... po mojih izračunih je bil dizel zame cenejši (velja za izračun za dejansko opravljeno pot, glej*)

20 kwh/100 km = 14€ (cca.) - ja, ja, doma je 7 x ceneje, vem* ;)
6l/100 km = 10€ (cca.)

Da se moram ustavt 3 x do Gdanska, za recimo uro ... to seveda gre.

No, kakorkoli, zame ni sprejemljivo, ti pa kakor hočeš. Vsak ima svoj prav. Zame nakup EV + cena kwh na hitri polnilnici + čakanje na "polnjenje" v primerjavi z ICE = NOGO. Ne cenovno, ne časovno.
Pa da mi ne bi še kake ekološke fore na plan potegnil...

p.s. raje "čakam" razvoj v smeri "vodika"

V sosednji temi sem dal video o 1400km poti čez Avstralijo z dizlom in elektriko. Elektrika je bila 5 AUD cenejša, ob tem, da so imeli eno polnjenje na brezplačni polnilnici, sicer bi bila dražja.
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
  • Všeč mi je
Reactions: darjan in novaa

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.035
1.127
113
www.adriamedia.si
Mislim, da so avti se prevec novi, da bo danes mdo vedel kako bo z baterijami in izgubo vrednosti.

Vprasaj pri sodelavcih, koliko stane baterija za eTrona in razmisli, kaj ce “crkne” po garanciji.
Hja, lizing hiše jo znajo dosti dobro predvidevati.
Vska stvar lahko crkne. Kaj pa, če ti izven garancije ojnica pogleda skozi blok pri X5 M50i?
Mimogrede: baterije se da popravit ...
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.035
1.127
113
www.adriamedia.si
Ne vem, no, 70 centov je bla kWh ... po mojih izračunih je bil dizel zame cenejši (velja za izračun za dejansko opravljeno pot, glej*)

20 kwh/100 km = 14€ (cca.) - ja, ja, doma je 7 x ceneje, vem* ;)
6l/100 km = 10€ (cca.)

Če gledaš porabo 6 pri ICE, glej 16 ali 17 pri EV.
In če gledaš cene eletrike na AC, glej potem tudi goprivo na AC, torej 2 evra za liter. Pa hitro ugotoviš da na taki poti ni EV nič dražji (če pa računaš, da ga na začetku in na koncu napolniš doma, pa še kaj cenejši). Ostalih 90% uporabe je pa veliko cenejši.
Mimogrede, danes me je kWh na hitri polnilici 8150 kW) v Avstriji stala celih 30 centov.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.157
5.291
113
Kdo pa danes tanka ob ac? Če z ICjem štartaš v MS in greš do Kopra ni potrebe tankanja na ac. Dočim z električarjem, pa zelo odvisno od dometa. Verjetno te že lahko prisili da boš polnil na ac.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.157
5.291
113
Lepo, da si priznal, da ni NEMOGOČE, da celotna baterija crkne. Sem te samo popravil.


V sosednji temi sem dal video o 1400km poti čez Avstralijo z dizlom in elektriko. Elektrika je bila 5 AUD cenejša, ob tem, da so imeli eno polnjenje na brezplačni polnilnici, sicer bi bila dražja.
Ma če crkne ena celica, bodo že elektro tehniki začeli zopet malo migat, zamenja sklop ali samo celico. Bolj boli dejstvo, če te po 6tih letih avto ne pripelje samo do deklariranih 400km, ampak samo še 350.