nov električni avto,nasveti za nakup

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.832
9.533
113
ah nikar. kolega s tiguanom sem pisal ze. zadnja info 9. garancijski obisk ima te dni, pol motorja menjali, zdaj ga hočejo odpraviti, da je normalno če vodo pije. crknes. samo se menjava in nikoli vec vag.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.890
6.652
113
Res je ja. V bistvu na baterijo crkne le ena celica (od 7000 se mi zdi), pomeni ko to popravijo, deluje spet normalno naprej.
Pa sraufajo vse EVje, ne samo tesle. Niso EVji tak bavbav kot se enim zdi, da ko bo nekaj crknilo bo to bogatija potem
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.015
1.120
113
www.adriamedia.si
Eno vprasanje za lastnike EV. Ko ste si zracunali, kako se vse izplaca imeti EV. Kako ste pa v kalkulacijo vnesli preostanek vrednosti EV in morebitno popravilo/menjavo baterije, ko je avto izven garancije?

Izguba vrednosti ni nič večja (ponekod celo manjša) kot pri ICE. Baterija bo preživela ostanek avta. Popravila izven garancije? Manj možnosti zanje kot pri ICE.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.015
1.120
113
www.adriamedia.si
e-golf, seveda :p
o ostalem se ne bom prepiral s tabo, čeprav imaš veliko več izkušenj z "E" vozili, kot jaz. Ampak jaz imam pač svoje mnenje, pa četudi v izračun dam kak drug "E" avto ...še vedno ga je TREBA polnit na polnilnicah (če sdo hitre, plačaš več, kot jaz za nafto - razen, če nimaš "stare" Tesle. In zgodba bi bila podobna. V primeru, da bi ga bilo treba polnit. Tako pa se vsedem v avto, se peljem do "Gdanska", vmes enkrat počakam, tankam, 5 minut in gaaasaaaaa ... brez skrbi, brez računanja ... :cheer:

Ne, tudi na hitrih polnilnicah je EV cenejši od ICE. Poglej cene in računaj.
Do Gdanska se peljem tudi jaz, se pa vmes parkrat ustavim za kavo in WC. Vmes se tudi napolni.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.015
1.120
113
www.adriamedia.si
Sicer pa ko si ravno tukaj.

Zakaj imate vse te Mooon polnilnice za ograjo v Mariboru?
Porsche Šentiljska, Porsche PTUJSKA in pa pri Avto Jarc?

Mislim totalno mimo od vas ki kao podpirate prehod na kafe mlinčke.

Poleg tega pa Hyper change Alptec ove polnilnice pa omejene na tam 30 kw, kar v razvitem svetu sploh več ne zasluži imena polnilnica ampak mora imeti vsaj 100 kw+

Tudi meni ni všeč. Tam so jih pač postavili (to je bilo še pred mojim časom), premik izven ograje ni poceni, ograja pa je po navadi zaprte zaradi kakih pogojev zav. polic. Delamo na tem, da bi biule vse 24/7. In da jih čim več zamenjamo za močnejše. V Kranju recimo je zdaj poleg stare 50.ke še nova 150-ka.
Omejitve moči so pa po navadi zato, ker elektro na lokacijo ne uspe spravit več štroma. In seveda to, da so to (spet) že par let stare polnilnice, takrat je bila 75 kW polnilnica (kolikor ti aliptronici sicer zmorejo, če je priključek dovolj močan) špica ponudbe. Rešujemo tudi s postavitvijo sončnih in hranilnikov, ampak spet: traja in ni poceni.
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.315
843
113
Izguba vrednosti ni nič večja (ponekod celo manjša) kot pri ICE. Baterija bo preživela ostanek avta. Popravila izven garancije? Manj možnosti zanje kot pri ICE.
Mislim, da so avti se prevec novi, da bo danes mdo vedel kako bo z baterijami in izgubo vrednosti.

Vprasaj pri sodelavcih, koliko stane baterija za eTrona in razmisli, kaj ce “crkne” po garanciji.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.568
3.603
113
Tudi meni ni všeč. Tam so jih pač postavili (to je bilo še pred mojim časom), premik izven ograje ni poceni, ograja pa je po navadi zaprte zaradi kakih pogojev zav. polic. Delamo na tem, da bi biule vse 24/7. In da jih čim več zamenjamo za močnejše. V Kranju recimo je zdaj poleg stare 50.ke še nova 150-ka.
Omejitve moči so pa po navadi zato, ker elektro na lokacijo ne uspe spravit več štroma. In seveda to, da so to (spet) že par let stare polnilnice, takrat je bila 75 kW polnilnica (kolikor ti aliptronici sicer zmorejo, če je priključek dovolj močan) špica ponudbe. Rešujemo tudi s postavitvijo sončnih in hranilnikov, ampak spet: traja in ni poceni.
No saj Nemci že vedo kako se temu streže, pač kakšne baterije se postavi ali pa kaj takšnega ki pretvarja vodik v elektriko
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.890
6.652
113
Mislim, da so avti se prevec novi, da bo danes mdo vedel kako bo z baterijami in izgubo vrednosti.

Vprasaj pri sodelavcih, koliko stane baterija za eTrona in razmisli, kaj ce “crkne” po garanciji.
Tesle roadsteri so tu ze od kdaj? So baterije v celoti odpovedale ali samo posamicne celice ki se lahko popravijo?
Da bi celotna baterija sla naenkrat kaput je nemogoce.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mags

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.890
6.652
113
No saj Nemci že vedo kako se temu streže, pač kakšne baterije se postavi ali pa kaj takšnega ki pretvarja vodik v elektriko
Petrol ima tako, da je poleg hranilnik, ki ko se napolni omogoca 350kw, ampak ne vem no, to vse podrazi zadevo in posledicno cene na takih polnilnicah vec niso ravno “zastonj”, kot je recimo strom doma
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.629
6.043
113
pri taščici
Če ne bo subvencij in cenovne kapice pri elektriki, potem elektrime na javni polnilnici ne bo pod evro/kw, ce bo lastnik hotel se kak evro zase.