Nov davek ob registraciji vozila

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.168
2.265
113
Pazi na mentalni preskok. Kaj bi se zgodilo, če bi namesto na prihodkovni strani proračuna naredili še kaj na odhodkovni? :eek: Cel mindfuck, če katero od ministrstev "ne bi dobilo toliko denarja, kolikor si želi" TM?

Drži. In tapravi bo tisti, ko bo prvi dan po volitvah rekel da se bo lotil javne uprave. Da jo bo prečistil, da jim bo začel meriti storilnost itd. Dokler pa nihče niti omenit ne upa JU je pa vse skupaj en drek.
 
  • Všeč mi je
  • Haha
Reactions: jonny77 in sandra

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.878
3.402
113
40
Lj
Zato pa se je boljše odseliti iz države, če si mlad. Ker tu se nič dobrega ne piše.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.759
2.044
113
za šankom
V neki drugi temi sem omenil, da naj Avstrija potegne mejo do Kolpe in ukinejo naše politike...
Sedaj se sprašujem, če bi sploh želeli spustiti mejo. Kdo si želi tako godljo spravit...

ON: Vsak si zmisle en nov davek. Lahko dam idejo za novega, ki bo čez 5 let stopil v veljavo: Ob nakupu vinjete (cestnina za avtoceste) bomo plačali še davek za onesnaževanje (motor in hrup) za vožnjo po avtocesti....

Potem se bodo glavni usedli... in bodo razmišljali... katero področje že dolgo ni bilo obdavčeno.... hmmmm.... avte bomo leta 2024, dajmo en dodaten davek na ekstremne športe (ti imajo denar),.... čez eno leto.... cuker v pijačah,...

Najhuje pa na koncu, da so ceste res slabe.... Primer: Delnice - Unec.... Ne rabiš prečkati mejo, da veš kdaj pripelješ v Slovenijo.
Bosna naj potegne mejo do Karavank, ker smo Balkanci in to hudi, dokažemo na vsakih volitvah, kot narod imamo pa sreče več kot cigani pri kraji
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.073
1.280
113
Tak ena primerjalna med AT in SLO. Pred kratkim smo se spet zapeljali čez mejo proti Gratzu, po stari cesti, ne po avtocesti... Pa jaz sem mislil da se vozim z novim avtom. V vistvu bi bilo vseeno če bi se peljal z lesenim vozom, ker so ceste, vsaj po tej poti, tako lepo speglane, da sploh ne veš da imaš zhebano podvozje od našega "makedama". Torej, čemu že tista cestnina ob registraciji?
Da ne omenim smiselno postavljene omejitve. 70 čez naselje. Lepo lagano v 5ti brzini. Eh... kar na jok mi je kje živimo. Pismo, že Hrvati so pogruntali, da se udarne jame popravljajo tako da se odreže poškodovan asfalt v izmeri par m2 in se cela ploskev na novo asfaltira. Ne pa pri nas. Škoda da nisem slikal Nigradovega delavca. Lopata, pa cop en kupček v luknjo in pohodit kar z službenemi škornji in gremo dalje do druge luknje. Pa kot da smo neandertalci.

Peljal bi se lani in prejsnja leta nasploh cez Sentilj do Gradca. Po avtocesti. Ce bi mel babico zraven, bi protezo iskali dva tedna. So pa hvala bogu to porihtali in zdaj stima.

Se pa strinjam z omejitvami. Veliko cest v naseljih je omejeno na 70, zunaj naselja pa itak 100. Sam problem je, da so Avstrijci slabi soferji in se jajcajo 20 pod omejitvijo gladko.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.759
2.044
113
za šankom
druga stvar je pa to kako smo zlate ribice, v recesiji editon 2008 se je "začasno povečalo plačilo cestnine", ki BTW velja še danes, pa so tako leve kot desne vlade imele možnost to znižati, da o kriznem DDVju niti ne govorimo, zato pa pravim, da spadamo na Balkan z Bosanci vred in ne med germane kamor se radi tlačimo
 
  • Všeč mi je
Reactions: cvetka2

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.635
230
113
Drži. In tapravi bo tisti, ko bo prvi dan po volitvah rekel da se bo lotil javne uprave. Da jo bo prečistil, da jim bo začel meriti storilnost itd. Dokler pa nihče niti omenit ne upa JU je pa vse skupaj en drek.

pa kdaj je JU postala tak šef, da se ji nihče nič ne upa? Delajo za državo, obnašajo se pa kot, da država dela za njih!

Kot vedno pravim, kdor se bo lotil JU, zdravstva in sodstva bo heroj - verjetno bo pogorel, ampak vsaj začel bo neke reforme. Če bi imeli srečo bi za njim prišel še en podoben, ki bi zadevo speljal do konca. Je pa verjetno tudi res, da nihče pravzaprav ne ve na katerem koncu se lotit problema. Verjetno bi bilo treba tudi malo uredit birokratizacijo, ker ta trenutno zahteva precej uradnikov in njihovega časa, torej samo zmanjšanje kadra ne bi bila ustrezna rešitev.

Takih stvari ne gre spremenit čez noč. To je treba počasi delat reformo in začet na tapravem koncu...

Ampak nekdo bi pač moral podret taprvo domino. Takega heroja pa še nismo imeli, čeprav je JJ precej načelen in strog, pa tudi ni upal drezat v take zadeve.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.454
4.552
113
pa kdaj je JU postala tak šef, da se ji nihče nič ne upa? Delajo za državo, obnašajo se pa kot, da država dela za njih!

Kot vedno pravim, kdor se bo lotil JU, zdravstva in sodstva bo heroj - verjetno bo pogorel, ampak vsaj začel bo neke reforme. Če bi imeli srečo bi za njim prišel še en podoben, ki bi zadevo speljal do konca. Je pa verjetno tudi res, da nihče pravzaprav ne ve na katerem koncu se lotit problema. Verjetno bi bilo treba tudi malo uredit birokratizacijo, ker ta trenutno zahteva precej uradnikov in njihovega časa, torej samo zmanjšanje kadra ne bi bila ustrezna rešitev.

Takih stvari ne gre spremenit čez noč. To je treba počasi delat reformo in začet na tapravem koncu...

Ampak nekdo bi pač moral podret taprvo domino. Takega heroja pa še nismo imeli, čeprav je JJ precej načelen in strog, pa tudi ni upal drezat v take zadeve.
Javna uprava je idealna platforma za skrite pogodbe, dogovore, kanaliziranje denarja, svetovanje, dobavljanje, tudi zaslužne zaposlitve, ni da ni. In vsi politiki to dobro vedo in imajo tudi marsikaj od tega preko svojih firm, firm družin, prijateljev, znancev. Zato tudi ne drezajo vanjo in utišajo vsakega, ki bi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Mr_Wolf in MrDaco

tomi

Guru
1. sep 2007
18.006
9.139
113
40
MB
na politike itak ni za računat, hecno pa je da realnemu sektorju oz tistim norim 300k ki v tej državi ustvarjajjo dodano vrednost ne dopizdi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Mr_Wolf

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.454
4.552
113
na politike itak ni za računat, hecno pa je da realnemu sektorju oz tistim norim 300k ki v tej državi ustvarjajjo dodano vrednost ne dopizdi.
Saj imajo vsega poln kufer. Ugled dela v JU je na podnu. Ampak kaj lahko povprečen zaposleni v gospodarstvu naredi? Ignorira JU? Ne hodi po dokumente na občino, ne vpiše otrok v šolo, ne koristi njihovih storitev...ne bo šlo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Mr_Wolf

kajn

Guru
5. okt 2007
2.483
1.263
113
Iskajoč brata
realnemu sektorju oz tistim norim 300k ki v tej državi ustvarjajjo dodano vrednost ne dopizdi.
Saj nam dopizdeva ob vsaki novici stavkanja, dvigu plač, novimi zaposlitvami,.....

kaj pa naj naredimo? gremo stavkat, da še tista industrija, ki lavfa, da propade.. Da bodo volitve kaj spremenile :) kolesarjenje v petek.... daj ne se smešit...

čakam na predloge....