Nov davek ob registraciji vozila

Corvette

Majstr
6. nov 2008
399
264
63
Zakon o infrastrukturi za alternativna goriva in spodbujanje prehoda na alternativna goriva, ki je v javni razpravi, predvideva uvedbo novega prispevka, ki bi ga plačevali vsako leto ob registraciji vozila. Uvedli naj bi ga leta 2024, njegova višina bo odvisna od velikosti motorja, mase vozila, CO2 emisij in podobno. Koliko bo znašal, bo z uredbo določila vlada, šlo pa naj bi za nekaj deset evrov. Plačevali ga bodo tudi lastniki električnih vozil.
Zanimivo, potemtakem štromarji niso alternativna goriva :sprasujemse:

Ne razumem, kje je fora, da tovrstni davek plačujejo tudi za popolnoma el. avte?
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.927
4.989
113
Meni se utrine ena misel tukaj.... Ko so se gradile bencinake črpalke in njihova mreža, se jaz ne spomnim, da bi se za to uvajal davek pri registracijah. Vem da je električno omrežje skupno in bolj komplexno, ampak skozi položnice za električno energijo si bodo in si že sedaj pobirajo svoj del pogače.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
Ne razumem, kje je fora, da tovrstni davek plačujejo tudi za popolnoma el. avte?
Ne išči logike v davkih. Davki so zato, da se od raje nabere kup denarja, ki ga potem država lahko troši.
Logika v davkih je edino ta, da zakonodajalec poskuša najti tak način, da pobere od tistih, ki še nekaj imajo in se ti težje skrijejo. Že Turki so tako delali. Ne si delati iluzij, da se je v tej temeljni logiki kaj spremenilo.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.927
4.989
113
Ne išči logike v davkih. Davki so zato, da se od raje nabere kup denarja, ki ga potem država nespametno, neracionalno, za lastne interese in interese proračunskih priseskov, lahko troši.
Logika v davkih je edino ta, da zakonodajalec poskuša najti tak način, da pobere od tistih, ki še nekaj imajo in se ti težje skrijejo. Že Turki so tako delali. Ne si delati iluzij, da se je v tej temeljni logiki kaj spremenilo.
Sem popravil tvoj prispevek...
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.927
4.989
113
Ni problem v točno teh par 10 eur. Problem je v par 10 eur tu, par 10 eur tam, vedno in povsod. Nikoli dol, vedno gor. Zakaj že?
Točno tako. Najprej kavica manj, potem pir manj, potem par pirov manj, zatem kosilo manj, kmalu bo že letni dopust manj. Torej ja, zakaj že? Za NVO? Za cigane, pradon etnične? Za dobrobit Goloba?
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.332
9.720
113
kod Džej-Zija
Kaj ste zdaj presenečeni? Kdaj pa so levaki znali še kaj drugega kot davke navijati? Golob je to lepo predvolilno napovedal s tistim famoznim "kupovanjem bedarij z viškom na računu", Alenka pa tudi, da se ljudje ob visokih davkih počutijo varne.

Izvolili ste to gamad, ne se čudit, če izvaja svoj predvolilni program. Tisti del, ko si napolnijo žepe namreč.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.927
4.989
113
Tak ena primerjalna med AT in SLO. Pred kratkim smo se spet zapeljali čez mejo proti Gratzu, po stari cesti, ne po avtocesti... Pa jaz sem mislil da se vozim z novim avtom. V vistvu bi bilo vseeno če bi se peljal z lesenim vozom, ker so ceste, vsaj po tej poti, tako lepo speglane, da sploh ne veš da imaš zhebano podvozje od našega "makedama". Torej, čemu že tista cestnina ob registraciji?
Da ne omenim smiselno postavljene omejitve. 70 čez naselje. Lepo lagano v 5ti brzini. Eh... kar na jok mi je kje živimo. Pismo, že Hrvati so pogruntali, da se udarne jame popravljajo tako da se odreže poškodovan asfalt v izmeri par m2 in se cela ploskev na novo asfaltira. Ne pa pri nas. Škoda da nisem slikal Nigradovega delavca. Lopata, pa cop en kupček v luknjo in pohodit kar z službenemi škornji in gremo dalje do druge luknje. Pa kot da smo neandertalci.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.443
4.546
113
Točno tako. Najprej kavica manj, potem pir manj, potem par pirov manj, zatem kosilo manj, kmalu bo že letni dopust manj. Torej ja, zakaj že? Za NVO? Za cigane, pradon etnične? Za dobrobit Goloba?
Ko bi se posamezniki zamislili kjer vse država pobira tvoj denar, ti postane slabo. In vsakič ko bi vzeli še več, raja reče, "pa saj je samo par 10 eur". In potem se vprašaš kaj od tega dejansko imaš? Davke na nakup nepremičnin, davke za življenje v njih, davke za osnovne potrebe, enormne najemnine, davke na pobiranje najemnin, davke na hrano, davke na pijačo, obvezno vplačevanje v zdravstvo/pokojnino, kljub temu mizerne pokojnine in več ali manj že polno plačljivo zobozdravstvo in tudi splošno zdravstvo, ker brez tega prej crkneš. Davke na ceste, davke na avto, davke na gorivo, davke na ogrevanje, obupni javni prevozi, ki so plačljivi in obdavčeni.

In po novem velika agenda porivanja elektrifikacije direktno v grlo. Elektro kolo, elektro avto, ogrevanje na elektriko, posledično solarni paneli na strehah. Vložki 20.000+ eur v elektrifikacijo zaradi česa točno? Ekologije, zraka? Ne? Elektrika gre gor, ni je dovolj, omrežja čepijo, dajmo kurit premog, da bo šlo. Dajmo plačat več, dajmo več davkov, da bo denar, da vas elektrificiramo za vaše dobro. Aja črpalke crkujejo, solarne panele je potrebno reciklirat in menjat, baterije je potrebno reciklirat in menjat...jah plačaj novih par 10.000 eur, kjer je problem. + Davek. Saj je samo par 10 eur več.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.291
2.273
113
Potrebna so sredstva za nevladnike in upravo.
In res je. 10€ in 3€ tam. Na koncu je če 100€ za državo.
Ne, IJJ pa kaj takega ni naredil!

Golob dela!
 
  • Všeč mi je
Reactions: sixpower

kajn

Guru
5. okt 2007
2.469
1.253
113
Iskajoč brata
V neki drugi temi sem omenil, da naj Avstrija potegne mejo do Kolpe in ukinejo naše politike...
Sedaj se sprašujem, če bi sploh želeli spustiti mejo. Kdo si želi tako godljo spravit...

ON: Vsak si zmisle en nov davek. Lahko dam idejo za novega, ki bo čez 5 let stopil v veljavo: Ob nakupu vinjete (cestnina za avtoceste) bomo plačali še davek za onesnaževanje (motor in hrup) za vožnjo po avtocesti....

Potem se bodo glavni usedli... in bodo razmišljali... katero področje že dolgo ni bilo obdavčeno.... hmmmm.... avte bomo leta 2024, dajmo en dodaten davek na ekstremne športe (ti imajo denar),.... čez eno leto.... cuker v pijačah,...

Najhuje pa na koncu, da so ceste res slabe.... Primer: Delnice - Unec.... Ne rabiš prečkati mejo, da veš kdaj pripelješ v Slovenijo.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Zaradi par 10€ te ne bo pobralo. Če te bo, je zdaj čas, da avte prodaš. Imajo lepo ceno.
Nobene težave sploh, naj uvedejo ta davek, hkrati pa naj ta davek potrojijo ali popeterijo za "takratne" voznike električnih vozil. Saj to je točno za njih a ne? Za napredneže oz. napredno misleče z raznimi Teslami ki orjejo ledino, ekologe. Za to edino "pravo" idejo pa ja ne bo težko dat vsako leto nekaj 10€ x 3 ali x5.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Še malo manjka in bom volil na naslednjih volitvah Janšo.
Raje živim pod terorjem, kot crknem na svobodi.
Da jim j…. vse po spisku.

Oooo glej ga muceka, glej, že piska. No pa boste počasi začeli ugotavljati da pa je pod hudo tiranijo in terorjem vseeno bilo malenkost bolje kot sedaj v tej vsesplošni svobodi in demokraciji :valjamse: :aplauz:
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
Jaz sem tudi po Avstriji peljal po slabi cesti, v Nemčiji sem videl popravljanje lukenj na avtocesti v dežju z enim kamionom zadaj, spredaj pa dva delavca z lopato, v škornjih in asfaltom v vreči. Razlika od Slovenije je bila samo v tem, da tam kljub slabi signalizaciji ni bilo par naletov vozil v tistem času. Pa nisem veliko v tujini.
Problem je, da si za vsako spremembo izmisliš nov davek, ki seveda nikoli več ne zgine. Nima veze, kaka je višina. Vse povezano z upravo, državnimi organi se neprestano komplicira. Vprašajte denimo koga, ki se ukvarja z izračunom plač. Kaj je to bilo pred denimo 30-imi leti in kaj je danes. Imamo zakon za 2. tir. Ali bomo jutri imeli posebej zakon za obnovo vsake vpadnice v Lj?
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in ales85