Nov davek ob registraciji vozila

sad

Guru
24. avg 2007
20.498
9.200
113
Mene zanima kje je dajatev na EVje? A niso rekli, da bodo tudi EVje obdavčili?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.336
5.852
113
pri taščici
Samo da soseda bolj olupijo, pa je svet lepši.
Ah ja, ko sem bil njegovih let, sem bil tudi sam slinast ob takih avtih. Pa sem si motor privoscil namesto zverine na 4 kolesih ;) .
Vcasih sem se po cca 3-4 letih avta navelical, sedanjega imam ze 6 let, pa mi ni se nic "napoti". Najbrz tudi zato ker še sluzbeno preganjam drug avto, ki razbije to monotomijo voznje vedno z istim vozilom.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.701
113
Če se zazna nek kriminal, je pač potrebno vzpostaviti sistem, da se to odkrije. Logika, da je treba neko dajatev povečati, ker nekateri odstranijo sisteme za čiščenje izpuha, je enaka logiki, da bi kar vsem, ki so nek dan vozili po cesti poslal kazen za prehitro vožnjo. Nekdo je hitrost gotovo prekoračil.
Davki so zato, da država nabere denar za delovanje. Nimajo nobene veze z okoljem, smiselnostjo in nikoli niso imeli ... Obdavči se praviloma tisto, kar je najbolj enostavno pobrati in od tistih, ki ti najtežje pobegnejo. Denimo RTV davek kar na električni priključek. Tako je že več stoletij in tako bo še kar nekaj časa.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.498
9.200
113
p.s. pogovarjamo se o "predelanih" odstranjenih (EGR, DPF itd), ki jih je velika večina po naših cestah.
Imaš kakšne dejanske objektivne podatke o tem ali je to po občutku?
Ker res občasno zaznam kakšnega novejšega BMWja ali Audija, ki mu kup saj udari ven, ko pospešuje, ampak to je kaj pa vem, enkrat mesečno.
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.469
1.253
113
Iskajoč brata
Kako pa veš kakšna je količina dima, da veš da je odstranjen DPF? Sebe ne vidim v rit, tako da ne vem kakšnen je OK... Občasno vidim kakšen velik črn oblak... Ampak ali je to starost, ali brez DPF-ja.....

ON: Pričakovan nov davek, 30€ tukaj, 50€ tam.... ceste so slabše, prometa vedno več... Stroški vožnje nas bodo prisilili da bomo manj na cesti... Vse kaže da se bodo gužve uredile... Samo jaz ne bom mogel uživati, ker bo predrago zame... Večina nas bo imela povprečno plačo, ki bo za 10% večja od minimalne... Umetno ravnamo Gausovo krivuljo....
 
27. jan 2022
4.801
1.737
113
Vem da so podražitve v tem trenutku (prav za prav v vsakem) nepriljubljene, ampak govorimo o cestni taksi, ki je imela fiksirano ceno zadnjih koliko let?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
Imaš kakšne dejanske objektivne podatke o tem ali je to po občutku?
Glede na to, da ljudje živijo od teh storitev pol ni to samo en na mesec.
In ja, ko rečeš človeku, ki vozi ulaufano premijo, da bo popravilo nekajkratnik 100€ ali pa štirimestno število je v glavnem rešeno z blindiranjem in izbrisom te komponente, če je to opcija.
 
  • Ljubezen
Reactions: visek_izobrazbe

sad

Guru
24. avg 2007
20.498
9.200
113
Kako pa veš kakšna je količina dima, da veš da je odstranjen DPF? Sebe ne vidim v rit, tako da ne vem kakšnen je OK... Občasno vidim kakšen velik črn oblak... Ampak ali je to starost, ali brez DPF-ja.....
Če DPF opravlja svojo nalogo ni črnega dima.
Glede na to, da ljudje živijo od teh storitev pol ni to samo en na mesec.
In ja, ko rečeš človeku, ki vozi ulaufano premijo, da bo popravilo nekajkratnik 100€ ali pa štirimestno število je v glavnem rešeno z blindiranjem in izbrisom te komponente, če je to opcija.
Malo preberi, kaj sem napisal. In sicer, da JAZ vidim morda enega na mesec, da pokadi, ne da se en na mesec naredi.
Sicer pa, jaz sem imel že kar nekaj dizlov s 300.000km in DPF delal bp. Res pa, ga nisem rabil za se kazat pred sosedi, ko sem se peljal v 500m oddaljen kafič.
Aja, pa tudi premij nimam, tako da ne vem ali so pri njih DPFji bolj občutljivi.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.732
2.345
113
Pomurje
Če se zazna nek kriminal, je pač potrebno vzpostaviti sistem, da se to odkrije. Logika, da je treba neko dajatev povečati, ker nekateri odstranijo sisteme za čiščenje izpuha, je enaka logiki, da bi kar vsem, ki so nek dan vozili po cesti poslal kazen za prehitro vožnjo. Nekdo je hitrost gotovo prekoračil.
Davki so zato, da država nabere denar za delovanje. Nimajo nobene veze z okoljem, smiselnostjo in nikoli niso imeli ... Obdavči se praviloma tisto, kar je najbolj enostavno pobrati in od tistih, ki ti najtežje pobegnejo. Denimo RTV davek kar na električni priključek. Tako je že več stoletij in tako bo še kar nekaj časa.
Evo, odličen prispevek.

Zakaj nisi po prvem stavku končal zapisa?
Ker vse ostalo je čisti spam in nepotrebni balast.
Spodaj pa se pofočkajo tisti, ki so videli v prispevku samo RTV davek.