Nosilci za kolesa na vlečni kljuki

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.926
1.375
113
V bistvu zame nima niti ene prednosti. Od nekdaj vozim kolesa na strehi in mi nosilec na kljuki niti na pamet ne pade, še posebno zato, ker je dnevna potreba po prevozu kolesa skozi celo leto in enega nosilca nikol ne dam dol. Zadaj bi vozil kolesa izključno takrat, ko bi bila streha zasedena s čim drugim (kovček, šotor itd).
Zame pa ima, ker isti nosilec uporabljam tudi Thule box prtljažnik, hkrati pa se kolo spravim gor z dodatnim nosilcem. Streha je pa frej. Peljes normalno tistih 150 kmh avtoceste.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

Primzi

Majstr
1. sep 2007
1.036
100
63
Jaz imam nosilec za streho in nosilec za kljuko. Vsak ima prednosti in slabosti. Pri obeh tudi velja: več denarja, več muzike.

Vprašaj se: ali si punca 165 cm ali fant 185 cm. Imaš nizkega yarisa ali suv? Boš na streho dvigoval 7 kg karbonsko specialko ali 27 kg E-Bike. Koliko časa rabiš da montiras strešni prtljažnik, ali ga stalno voziš gori (in ne hodiš v avtomatsko pralnico, kjer bi ga dol snemal) in te ne moti večja poraba. Ali imaš in uporabljaš asistenčne sisteme (kamero, parkirne senzorje), ki jih prtljažnik na kljuko izklopi? Imaš na kljuko easy fold, ki ga daš za zadnji sedež ali ti zasede pol prtljažnika ali kako poceni varianto...
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.351
4.884
113
Veliko let sem imel nosilce za na streho, nekje od leta 2010 pa imam nosilec za na kljuko. Kar se mene in mojega načina uporabe tiče, na strešne prtljažnike več nimam namena iti.
Strešni komplet sem sicer imel skupaj zmontiran in sem s prečkami vred dal na palice, tako da je to šlo zelo hitro gor in dol. Bilo pa je dobro, da sva dva stopila skupaj. Komplet je bil obešen na steni kot nosilec za kljuko.
Zadnjič si je kolega prišel sposodit nosilec za kljuko, ker je imel drug avto, kjer ima strešne nosilce na servisu. V tistem tednu, ko ga je vrnil, si je kupil svojega. Očitno tudi njemu ni več všeč koles tlačit na streho.
Pač vsakemu svoje. Moj nosilec ima svoje luči in tablico.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
14.174
5.439
113
To če misliš mene nevem zakaj bi se na alterju hvalo človek z alu cestnim za jurja. Če ni karbon in 2x cene avta ni pecikl. Al pa z nekim xc fulijem, ki ma “samo” 100mm hoda pa niti Špešlajzd ni.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.864
3.738
113
Če je kolo res usrano toliko da blato po strehi leti potem si raje ne predstavljam kako zgleda naslednja vožnja brez pranja.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.064
9.223
113
Jaz imam nosilec za streho in nosilec za kljuko. Vsak ima prednosti in slabosti. Pri obeh tudi velja: več denarja, več muzike.

Vprašaj se: ali si punca 165 cm ali fant 185 cm. Imaš nizkega yarisa ali suv? Boš na streho dvigoval 7 kg karbonsko specialko ali 27 kg E-Bike. Koliko časa rabiš da montiras strešni prtljažnik, ali ga stalno voziš gori (in ne hodiš v avtomatsko pralnico, kjer bi ga dol snemal) in te ne moti večja poraba. Ali imaš in uporabljaš asistenčne sisteme (kamero, parkirne senzorje), ki jih prtljažnik na kljuko izklopi? Imaš na kljuko easy fold, ki ga daš za zadnji sedež ali ti zasede pol prtljažnika ali kako poceni varianto...
Specialko, itak. Od mulca vsakodnevno praktično in zato je zadeva stalno gor. Se mi zmeša, da bi moral vsak dan kljuko in nosilec gor pa dol. Tko pa me mali zagleda na busplacu kjer sva zmenjena, odmontira prvo kolo, tacajt ko jest dam kolo na streho da on prvo kolo v prtljažnik in gasa.
Za Ebike pa streha ni, seveda. Tud za tiste blatne traktorje od luka bi razmislil o nosilcu na kljuki, kar se pa karbonske specialke tiče, je pa zame nobrainer, strešni nosilec ki prime za prve vilice.
 
2. okt 2007
3.683
2.131
113
je že kdo prakticiral oziroma lai obstaja kakšen nosilec/adapter za smuči, ki bi jih namesti na zadnje nosilce koles? ali pa samostojni nosilec smuči za na kljuko?
 
27. jan 2022
5.373
2.064
113
Obstaja, ampak smuči stojijo vertikalno in imajo velik zračni upor + zimska svinjarija zadaj ni glih blagodejna za smuči.

thumb.jpeg
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.303
18
38
MB
Pozdravljeni
Odločam se za nakup nosilca za kolo za na kljuko. Vidim da obstajata dve varianti 7-PIN in 13-PIN? Kakšna je razlika?
Kako je rešeno, da ti ne piskajo senzorji ko imaš montiran nosilec?
Hvala za odgovore
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.064
9.223
113
Pozdravljeni
Odločam se za nakup nosilca za kolo za na kljuko. Vidim da obstajata dve varianti 7-PIN in 13-PIN? Kakšna je razlika?
Kako je rešeno, da ti ne piskajo senzorji ko imaš montiran nosilec?
Hvala za odgovore
Odvisno kakšno vtičnico imaš na avtu. Sicer so adapterji z ene na drugo in obratno.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
5.050
2.230
113
Specialko, itak. Od mulca vsakodnevno praktično in zato je zadeva stalno gor. Se mi zmeša, da bi moral vsak dan kljuko in nosilec gor pa dol. Tko pa me mali zagleda na busplacu kjer sva zmenjena, odmontira prvo kolo, tacajt ko jest dam kolo na streho da on prvo kolo v prtljažnik in gasa.
Za Ebike pa streha ni, seveda. Tud za tiste blatne traktorje od luka bi razmislil o nosilcu na kljuki, kar se pa karbonske specialke tiče, je pa zame nobrainer, strešni nosilec ki prime za prve vilice.

Samo ne smeš pozabit, da jih ima gor, ko greš v kakšno nizko garažno hišo :) Slika vzeta z neta, ampak sem nekoč videl nekoga, ki je uspešno polomil kolo, malo strehe in šipo, je pa vseeno tudi uspešno parkiral potem :)

1722929452638.png
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.064
9.223
113
Sosed je nabil 3 bicikle v drog razsvetljave, ker je pozabil da nima senzorjev zadaj, tko da lohk neumnost nardiš z obema verzijama prevoza koles.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
5.050
2.230
113
Sosed je nabil 3 bicikle v drog razsvetljave, ker je pozabil da nima senzorjev zadaj, tko da lohk neumnost nardiš z obema verzijama prevoza koles.
Meni sicer kamera dela, senzorji se pa res izklopijo. Ampak ker ponavadi ko greš v rikverc vseeno prej pogledaš nazaj in pa tudi verjetno čisto na slepo vseeno ne voziš po nazaj, bi, vsaj teoretično, moral biti res zgubljenc.. Ampak ja, imaš prav..
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.064
9.223
113
Možnost da pozabiš, da maš kolo na strehi je res visoka, precej višja kot zadaj. Pri nas mamo pravilo, da zine vsak k se spomni na to. Sta mela moja soproga in mali lekcijo, ker sta se zagovorila in pozabila. Hvalabogu je zapela samo s sedežem in ko je začel pokat se je takoj spomnla. Škode ni blo, je bil sedež itak obdrajsan od padcev.