Normiranci adijo?

27. jan 2022
4.848
1.766
113
No pa si le priznal. :cool:

Malo dolgo si se neumnega delal.

For the records: jaz nimam problema s tem - been there, done that. Sem pa ti samo povedal kako razmišla zakonodajalec.
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
No pa si le priznal. :cool:

Malo dolgo si se neumnega delal.

For the records: jaz nimam problema s tem - been there, done that. Sem pa ti samo povedal kako razmišla zakonodajalec.
Ne, nisem nic priznal. Kvecjemu si priznal ti, da neenakost obstaja.
Se vedno se ti pa zdi prav, da naj se to placuje, ceprav skoraj ni mogoce izkoristiti?
 
27. jan 2022
4.848
1.766
113
Še vedno ne razumeš - sp plačuje zato ker se samo za minimalni čas (lahko tudi dva dni) prezaposli pri nekom drugem in že "vleče" nadomestilo za ves čas svojega sp + druge zaposlitve.
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Še vedno ne razumeš - sp plačuje zato ker se samo za minimalni čas (lahko tudi dva dni) prezaposli pri nekom drugem in že "vleče" nadomestilo za ves čas svojega sp + druge zaposlitve.
Ti ne razumes. Zakaj bi placevali, ce ni mogoce izkoristiti?
Ne morejo se kar vsi nekje zaposliti za dva dni.
Pa glede na to, da je tema o normirancih, ce to delas, ti status normiranca pri ponovnem odprtju sploh ni zagotovljen.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.508
5.506
113
Mu gredo vsaj v bolnisko/porodnisko ipd. Popoldanski sp placuje prispevke, pa od njih nima nič
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.569
691
113
poanta je bila v tem, da imamo enako delo "obdavčeno" na n-različnih načinov.
Zgolj kako je izvajalec kreativen.
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.127
454
83
Zdaj smo ze pri 40% priznanih stroskov
www-finance-si-9003712-Cvar-Zakaj-so-v-Avstriji-normiranci-lahko-obdavceni-po-dejavnostih-pri-nas-pa.png
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.367
382
83
To je staro. Predlogi vseh zakonskih sprememb na davcnem podrocju so bili v javni obravnavi do konca avgusta. Zatem sledi pregled pripomb in priprava novih predlogov, ki bodo sli v parlamentarno proceduro. Morali bi jih pripraviti ze ta teden, pa ne vem, ce jim je uspelo. Skratka: vse kar nima vsaj septembrskega datuma je irelevantno.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.559
5.532
113

Zadnje čase je veliko slišati o tem, da naj bi vlada drugače uredila normirane espeje. Bolje bi bilo, da jih pustijo pri miru – ker je očitno, da ne vedo, o čem govorijo, še manj pa, kaj bi sploh radi naredili.

Kaj bi radi naredili, je načelno zapisano v koalicijski pogodbi. Tam piše, da je cilj vlade "prenoviti sistem obdavčitve normiranih samostojnih podjetnikov in gospodarskih družb z namenom povečanja davčne pravičnosti in povečanja primerljivosti z drugimi oblikami zaposlovanja".

Primerjati espeje z zaposlenimi je velika neumnost. Zanjo ni kriva koalicijska pogodba; primerjave med espeji in zaposlenimi so že dolgo nekakšen samoumevni način ocenjevanja primernosti njihove obdavčitve. A če neka neumnost postane samoumevna, s tem ne postane nič bolj pametna.
 

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.211
680
113
Vlada se je odločila, da bo ta denar namenila mladim," je davčne spremembe napovedal finančni minister Klemen Boštjančič.

Mladim? Kako in kje? Ko bodo gradili nuklearko al pa polja soncnic? A teh obljubljenih 10.000 neprofitnih stanovanj?

Kakor razumem je sedaj za popoldanski s.p. namesto 4% efektivno sedaj 12%.
Hitim obvestit stranke, da dvigam za 10% urno postavko. Visja inflacija je neizogibna z vecjo obdavcitvijo.
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Vlada se je odločila, da bo ta denar namenila mladim," je davčne spremembe napovedal finančni minister Klemen Boštjančič.

Mladim? Kako in kje? Ko bodo gradili nuklearko al pa polja soncnic? A teh obljubljenih 10.000 neprofitnih stanovanj?

Kakor razumem je sedaj za popoldanski s.p. namesto 4% efektivno sedaj 12%.
Hitim obvestit stranke, da dvigam za 10% urno postavko. Visja inflacija je neizogibna z vecjo obdavcitvijo.
Ne pozabi se na veliko visje prispevke... 10% ne bo dovolj. Odvisno od visine dohodka seveda, ampak ze pri 41k se zacnejo dvigati.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.508
5.506
113
Vlada se je odločila, da bo ta denar namenila mladim," je davčne spremembe napovedal finančni minister Klemen Boštjančič.

Mladim? Kako in kje? Ko bodo gradili nuklearko al pa polja soncnic? A teh obljubljenih 10.000 neprofitnih stanovanj?

Kakor razumem je sedaj za popoldanski s.p. namesto 4% efektivno sedaj 12%.
Hitim obvestit stranke, da dvigam za 10% urno postavko. Visja inflacija je neizogibna z vecjo obdavcitvijo.
Ja, kakopak... Nekdo bo moral to razliko placat...