Normiranci adijo?

igi

Guru
13. okt 2007
5.353
981
113
Celje
Obišči stran

Ne vem no... normirani stroški so se mi zdeli ena od pametnih zadev, ker nas je kar dosti raje (pre)plačevalo davek, samo da se ni bilo potrebo ukvarjati s papirologijo.
Ker ko enkrat začneš zbirati račune in potne stroške pač država praviloma dobi % od dobička, ki bo pač NIČ.

Ne bom rekel, da ni (bilo) ugodno, ampak tole ne bo ustavilo prekarnega dela.
 
  • Všeč mi je
Reactions: trance0

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.315
3.414
113
Pusti jih, saj ne vedo kaj delajo.
Jaz sem šel do računovodkunje, da bi preko sp ja delal kot trgovski potnik za tujo firmo z idejo da sem normiranec in ker bodo oni dali za avto in nočitve, pa je rekla ne nori, bomo že tak napisali da boš v minusu in jim ne boš plačal tistega 1500 eur letnega davka.

In to je bilo v časih Janeza Janše.
 

majaron

Majstr
28. mar 2009
1.037
399
83
Torej kaj jamranje če bodo zdaj dobili manj?
Pomeni da bi morali normiiranci skakat od veselja ker niti teh 4% ne bodo dali.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.408
5.388
113
Če poslušaš koalicijske poslance in sekretarja v parlamentu govorijo tako, kot da so vsi, ki niso v javnem sektorju, davčni prevaranti.

Sekretar visok standard Norveške poveže z visokimi davki, potem pa mu poslanec Andrej Hoivik (njegov oče je Norvežan) pojasni, da imajo velik del prihodkov iz nafte in plina.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.353
981
113
Celje
Obišči stran
Torej kaj jamranje če bodo zdaj dobili manj?
Pomeni da bi morali normiiranci skakat od veselja ker niti teh 4% ne bodo dali.
Ves vcasih das z veseljem par tisočakov (več), da se ni potrebno ukvarjati s papirji in racunovodstvom. Sem svoj cas celo del trgovine peljal preko normiranca. tudi dela na črno v tem segmentu ni bilo prav veliko.
Ampak ja, se bomo prilagodili. Kot se vedno do sedaj.
pod crto pa sem skoraj preprican, da bo drzava dobila manj.
 

JakeOnBreak

Majstr
18. jun 2012
730
296
63
Pusti jih, saj ne vedo kaj delajo.
Jaz sem šel do računovodkunje, da bi preko sp ja delal kot trgovski potnik za tujo firmo z idejo da sem normiranec in ker bodo oni dali za avto in nočitve, pa je rekla ne nori, bomo že tak napisali da boš v minusu in jim ne boš plačal tistega 1500 eur letnega davka.

In to je bilo v časih Janeza Janše.
In zdej boš dal raje 1500€+ za računovodkinjo vsako leto, ki je za normiranca ne bi rabil
 
  • Všeč mi je
Reactions: Grestr

hermann

Guru
19. mar 2014
9.230
5.791
113
pod crto pa sem skoraj preprican, da bo drzava dobila manj.
pa saj je simpl... več kot bojo tukaj pobrali manj bojo pri drugih davkih, ker bo manj za zapravljat

sicer mi pa tudi ni še čisto jasno kako se da pri npr. programerjih mahinirat s stroški ampak gotovo se bo tudi v takih primerih nagruntalo kako delat zgubo...
 
Pusti jih, saj ne vedo kaj delajo.
Jaz sem šel do računovodkunje, da bi preko sp ja delal kot trgovski potnik za tujo firmo z idejo da sem normiranec in ker bodo oni dali za avto in nočitve, pa je rekla ne nori, bomo že tak napisali da boš v minusu in jim ne boš plačal tistega 1500 eur letnega davka.

In to je bilo v časih Janeza Janše.
eee, zdaj pa vemo zakaj je janez ivan janša zapustu državno blagajno z minusom.....
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.121
450
83
Povzetek: do 25k 80%, 25-100k 50%, nad 100k 0% normiranih stroskov.

www-finance-si-9003367-Koliko-vec-bi-po-novem-normirance-obdavcil-financni-minister-Klemen-Bostjanci.png
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.323
5.358
113
Kam spadamo tisti, ki smo zaposleni za polovični delovnik zaradi starševstva?
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.353
981
113
Celje
Obišči stran
ma tale predlog mi ne odgovarja, je pa dejstvo, da je bilo ugodno. Če bo sprejeto, pa samo odločitev ali pač pušneš 1.5k/letno (glede na sedanjih recimo cca 50.000€/letno) ali pač začnemo zbirati račune. Če bo šla splošna olajšava še kaj gor, potem v bistvu ne bo težav, samo malce več dela.

Spet ena zadeva v vrsti, ko se bo ponovno potrebno prilagoditi, pod črto bo pa na slabšem država po vsej verjetnosti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: trance0 in sad

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.323
5.358
113
do sedaj nismo in v članku lepo piše: normiranci, ki imajo polno zavarovanega vsaj enega...

zdaj nismo padli pod to, če nismo vsaj 5 polnih zaporednih mesecev plačevali polnih prispevkov. CSD ne šteje...