NASA: Na Marsu je tekoča voda

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Ne vem..počasi ti bom že verjel, da res v to verjameš? Dejmo res brez trolanja..torej dejansko verjameš, da je zemlja ravna?
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Citat:
Uporabnik ThorZEN pravi:

SHARK1: Ko sem še kot otrok, brez teleskopa, gledal jadrnico, kako izginja na enak način, sem pa gledal kaj? Hologram?
smile-1.gif

Jadrnica v resnici ni izginila,ampak se je z oddaljevanjem tako pomanjšala,da si jo videl kot izginjajočo se piko. Če bi jo pogledal z daljnogledom ali teleskopom,bi se lahko prepričal,da nikoli ne izgine...
Na sliki en primer ravne površine Zemlje: če bi bila Zemlja krogla z obsegom 40.000 km,kot trdi uradna znanost,bi po izračunu sferne geometrije bili nebotičniki na sliki (oddaljenost 96 kilometrov,slikano v Michiganu proti nebotičnikom v Chicagu) več kot 700 metrov pod ravnino našega vidnega horizonta!! V resnici jih vidimo popolnoma celotne...kar bi bilo popolnoma nemogoče,če bi bila Zemlja krogla!
2303356-I93Vp-Kopija.jpg
 

Priponke

  • 2303356-I93Vp-Kopija.jpg
    2303356-I93Vp-Kopija.jpg
    41,8 KB · Ogledi: 231

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.919
3.945
113
Citat:
Uporabnik SHARK1 pravi:
Citat:
Uporabnik ThorZEN pravi:

SHARK1: Ko sem še kot otrok, brez teleskopa, gledal jadrnico, kako izginja na enak način, sem pa gledal kaj? Hologram?
smile-1.gif

Jadrnica v resnici ni izginila,ampak se je z oddaljevanjem tako pomanjšala,da si jo videl kot izginjajočo se piko. Če bi jo pogledal z daljnogledom ali teleskopom,bi se lahko prepričal,da nikoli ne izgine...
Na sliki en primer ravne površine Zemlje: če bi bila Zemlja krogla z obsegom 40.000 km,kot trdi uradna znanost,bi po izračunu sferne geometrije bili nebotičniki na sliki (oddaljenost 96 kilometrov,slikano v Michiganu proti nebotičnikom v Chicagu) več kot 700 metrov pod ravnino našega vidnega horizonta!! V resnici jih vidimo popolnoma celotne...

Hm, pa sonce na sliki je rdeče zaradi vpliva loma svetlobe preko atmosfere. Ampak ok, če predpostavimo da je zemlja ploščata in sonce sveti tule rdeče in j čisto nizko nad tlemi, a potem je tam pri tistem mestu pod soncem dejansko sonce v zenitu ogromna krogla rdeče barve?!
evil.gif


Glede GPSja noben ne opereka da obstajajo zemeljski sistemi oz. so jih uporabljali že dolgo nazaj. Če bi vedel kaj o fiziki radijskih signalov bi tudi vedel zakaj je to neuporabno za večino zemeljskih površin in zakaj je lažje oddajnike obesti na "nebo".
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Citat:
Uporabnik Pakul pravi:
Ne vem..počasi ti bom že verjel, da res v to verjameš? Dejmo res brez trolanja..torej dejansko verjameš, da je zemlja ravna?

Brez trolanja: niti ne gre toliko za to,da jaz to verjamem,kot pa za to,da je to pač dejstvo,npr.nikjer na Zemlji ni nobenih ukrivljenih vodnih površin (morja,oceani,jezera...)! Preden pa to dojameš,moraš najprej sprejeti dejstvo,da je bila NASA ustanovljena predvsem zato,da nam prikrijejo resnico o obliki Zemlje,ki so jo dokončno dojeli po 2.svetovni vojni (glej video o Antarktiki,nekaj postov višje):

https://www.youtube.com/watch?v=mdBoWOPUWVQ
 

burst

Pripravnik
12. nov 2014
831
0
16
A se nehate prosim ukvarjat s trolom, pa pojdmo nazaj na temo!

Jao, a se se noben ni peljal z letalom?
 

ThorZEN

Fizikalc
18. avg 2007
2.304
32
48
Ne, ni se pomanjšala, je bilo še vse razločno, postopoma je izginjala, kot na YT videu. In to je bil 5 letniku zelo zanimiv pojav, ker je tako videl, da je Zemlja res okrogla.

Poskusi kdaj kaj sam in ne le brat forumov, ker ti lahko čisto operejo možgane, sploh, če si manj podkovan v fiziki ali mlajših let.
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
Citat:
Uporabnik SHARK1 pravi:
Citat:
Uporabnik Pakul pravi:
Ne vem..počasi ti bom že verjel, da res v to verjameš? Dejmo res brez trolanja..torej dejansko verjameš, da je zemlja ravna?

Brez trolanja: niti ne gre toliko za to,da jaz to verjamem,kot pa za to,da je to pač dejstvo,npr.nikjer na Zemlji ni nobenih ukrivljenih vodnih površin (morja,oceani,jezera...)! Preden pa to dojameš,moraš najprej sprejeti dejstvo,da je bila NASA ustanovljena predvsem zato,da nam prikrijejo resnico o obliki Zemlje,ki so jo dokončno dojeli po 2.svetovni vojni (glej video o Antarktiki,nekaj postov višje):

https://www.youtube.com/watch?v=mdBoWOPUWVQ
kako nasa? potem je magellan prvi nategun ki dejansko ni obrkožil zemlje al kako to? pa piloti ki letajo morajo vsi vedeti za to zaroto... samo jaz tega ne vem... a ni to malo čudno?
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.823
14.622
113
Citat:
Uporabnik burst pravi:
A se nehate prosim ukvarjat s trolom, pa pojdmo nazaj na temo!

Jao, a se se noben ni peljal z letalom?

Letalo? Kaj ti dejansko misliš, da te zadeve obstajajo? V resnici greš v tako kapsulo, ki te nato po podzemnih ceveh prepelje na željeno destinacijo, okna pa sploh niso okna ampak LCD zasloni, ki ti zgolj simulirajo polet
grims-1.gif
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.823
14.622
113
Kaj ga zdaj serješ, lepo povej, da dejansko plima ne obstaja ampak da se je zemeljska plošča pač malce nagnila in se je voda stekla bolj na eno stran
tongue-1.gif


BTW - a si že videl obliko Zemlje brez oceanov? Matr je smešna
grin1.gif
---> KLIKENZIÐENTLI
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.915
9.609
113
Luna na nebu je narisana, okrogla je zato, da pol mislimo da je tudi zemlja okrogla.

Pri vseh teh "zarotah" mi je vedno fascinantno, zakaj bi nekdo milijarde in milajrde v to investiral, da bi mislili da je okroglo, če pa je v resnici ravno. Kako to spremeni življenje malega človeka?...mislim...
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
Citat:
Uporabnik sajkek pravi:
Luna na nebu je narisana, okrogla je zato, da pol mislimo da je tudi zemlja okrogla.

Pri vseh teh "zarotah" mi je vedno fascinantno, zakaj bi nekdo milijarde in milajrde v to investiral, da bi mislili da je okroglo, če pa je v resnici ravno. Kako to spremeni življenje malega človeka?...mislim...
em... ja... saj veš ker lahko
hysterical-1.gif
ojej pomoje tega nebi smel napisat ker bodo sedaj vsako teroijo zarote utemeljevali s tem.

https://www.alter.si/tabla/showflat.php/Cat/0/Number/2303402/an/0/page/0/gonew/1#UNREAD
sem naštimal eno tako fajn temo da ne bomo tukaj preveč smetili.
 
Nazadnje urejeno:

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.919
3.945
113
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
Citat:
Uporabnik burst pravi:
A se nehate prosim ukvarjat s trolom, pa pojdmo nazaj na temo!

Jao, a se se noben ni peljal z letalom?

Letalo? Kaj ti dejansko misliš, da te zadeve obstajajo? V resnici greš v tako kapsulo, ki te nato po podzemnih ceveh prepelje na željeno destinacijo, okna pa sploh niso okna ampak LCD zasloni, ki ti zgolj simulirajo polet
grims-1.gif

Letala so, ampak samo zato da škropijo chemtraile na naša polja bio ne-gso pridelane konoplje ki zdravi vse bolezni. Piloti ti tega itak ne bodo povedali ker so plačanci!!!

A smo zasrali dosti lepo in pomembno znastveno temo in tematiko!
grin1.gif
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
KZS

nekje sem videl en film ko so razvijali tehnologje da bi dobili vodo celo iz kamnin na luni... dokler vsebijejo vodik in kisik je mogoče... torej zakaj rabimo sploh vodo na marsu? večino pa lahko tako ali tako recikliramo.
 
Nazadnje urejeno: