NASA: Na Marsu je tekoča voda

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.919
3.945
113
Citat:
Uporabnik skala pravi:
KZS

nekje sem videl en film ko so razvijali tehnologje da bi dobili vodo celo iz kamnin na luni... dokler vsebijejo vodik in kisik je mogoče... torej zakaj rabimo sploh vodo na marsu? večino pa lahko tako ali tako recikliramo.

Če bi bral bi videl da tekoča voda za nas sama po sebi ni pomembna in vemo že precej časa da na marsu obstaja VELIKO vode v trdem stanju (led) oz. vezane na določene soli/kristale ki jo ni težko dobit v tekočo boliko če bi jo potrebovali za svoje potrebe.

Odkritje vode ki obstaja v tekoči formaciji pa pomeni nekaj novega, dejansko pomeni da se je življenje na marsu če je obstajalo tam lahko ohranilo.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.915
9.609
113
Hm, no tekoče ne tekoče, ni nujno. Če pretiravam, sej v kislini tudi nič ne živi.
 

capl

sranjeslojaš
2. feb 2009
8.604
53
48
na podnu
Citat:
piloti ki letajo morajo vsi vedeti za to zaroto
Eni pogruntajo ampak so raje tiho, ker nebi več zlezli skozi zdravniškega
večina pa ne, ker sploh na južno ,,poloblo,, ni direktnih letov ampak se vmes nekajkrat presedeš. Vozijo te v kontra smer, pa na drug avion in spet kontra nekam čist na drugo letališče..........in ti zjebejo občutek za čas in kilometrino......pa večina sploh ne porajta, zakaj so naredili 7k km za kraj oddaljen 2k km
To je obširna sofisticirana zarota
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:
Citat:
Uporabnik skala pravi:
KZS

nekje sem videl en film ko so razvijali tehnologje da bi dobili vodo celo iz kamnin na luni... dokler vsebijejo vodik in kisik je mogoče... torej zakaj rabimo sploh vodo na marsu? večino pa lahko tako ali tako recikliramo.

Če bi bral bi videl da tekoča voda za nas sama po sebi ni pomembna in vemo že precej časa da na marsu obstaja VELIKO vode v trdem stanju (led) oz. vezane na določene soli/kristale ki jo ni težko dobit v tekočo boliko če bi jo potrebovali za svoje potrebe.

Odkritje vode ki obstaja v tekoči formaciji pa pomeni nekaj novega, dejansko pomeni da se je življenje na marsu če je obstajalo tam lahko ohranilo.
kje bi bral? tam v članku na začetku nič ni pisalo o tem.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.919
3.945
113
Definiraj kislino!
evil.gif
Obstajajo organizmi (acidofilni organizmi) ki so močno prilagojeni za zelo kislo okolje in preživijo marsikaj. Dejansko v vseh naravnih pogojih ki jih poznamo na zemlji obstaja življenje dokler je prisotna voda.

Recimo glede soli na zemlji obstajajo organizmi ki živijo v 30%+ slanici.
 

capl

sranjeslojaš
2. feb 2009
8.604
53
48
na podnu
Citat:
Če pretiravam, sej v kislini tudi nič ne živi.
A ni kisik zelo agresivna snov?
še moj avto je požrl
frown-1.gif

mi se prav dobro počutimo ob njem
sprasujem se.gif

V svoji aroganci smo prepričani, da brez vode in kisika ni mogoče življenje, samo zato, ker mi živimo v ,,strupu,, morajo še vse druge oblike življenja
 
Nazadnje urejeno:

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.919
3.945
113
Citat:
Uporabnik skala pravi:
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:
Citat:
Uporabnik skala pravi:
KZS

nekje sem videl en film ko so razvijali tehnologje da bi dobili vodo celo iz kamnin na luni... dokler vsebijejo vodik in kisik je mogoče... torej zakaj rabimo sploh vodo na marsu? večino pa lahko tako ali tako recikliramo.

Če bi bral bi videl da tekoča voda za nas sama po sebi ni pomembna in vemo že precej časa da na marsu obstaja VELIKO vode v trdem stanju (led) oz. vezane na določene soli/kristale ki jo ni težko dobit v tekočo boliko če bi jo potrebovali za svoje potrebe.

Odkritje vode ki obstaja v tekoči formaciji pa pomeni nekaj novega, dejansko pomeni da se je življenje na marsu če je obstajalo tam lahko ohranilo.
kje bi bral? tam v članku na začetku nič ni pisalo o tem.

To je bila tudi uradna izvaja na tiskovki od nase, torej odkritje tekoče vode pomeni da je življenje na marsu trenutno tudi praktično mogoče. Da je teoretično možno smo/so vedeli že prej ampak ni bilo dokaza o obstoju vode v tekoči obliki.

Recimo teoretično je tudi danes možno da so pod površjem marsa večje količine vode v katerih bi bilo lahko življenje. Stvar je primerljiva z jezeri ki se nahajajo na zemlji pod ledom antarktike (jezera so stara več kot 10 miljonov let).
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

hysterical-1.gif


Sicer je pa moja soseda, pokojna teta Slavka do smrti verjela, da je zemlja ravna, ker: če bi bila okrogla, bi oni spodaj padli dol!
shocked-1.gif
Pa voda bi tudi iz oceanov iztekla nekam. Verjetno v tisti lavor, ki je izpod naše mamice zemlje, da se voda ujame vanj.

Aha,
17758-icon_confused.gif
oni, ki bi padli dol, bi pa padli direkt v tisti lavor vode in se utopili kot podgane.

Jp, zemlja je ravna.
grims-1.gif


Malce me sicer bega sosedov Tone, ki je rekel, da me bo nalomil, če bom o tem kaj preveč naokoli govoril, ampak vseeno ...
tongue-1.gif
 

ThorZEN

Fizikalc
18. avg 2007
2.304
32
48
Teta Slavka je bila naivna in slabo obveščena, spodaj ni nobenega lavora (že sliši se neumno), ampak želva. Dokaz so že pred daljnimi leti posneli v vesolju:

 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ko želva crkne, jo okoli obrneš in imaš lavor.

Tastare je vedno treba poslušat!
grims-1.gif
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Citat:
Uporabnik skala pravi:
Citat:
Uporabnik SHARK1 pravi:
Citat:
Uporabnik Pakul pravi:
Ne vem..počasi ti bom že verjel, da res v to verjameš? Dejmo res brez trolanja..torej dejansko verjameš, da je zemlja ravna?

Brez trolanja: niti ne gre toliko za to,da jaz to verjamem,kot pa za to,da je to pač dejstvo,npr.nikjer na Zemlji ni nobenih ukrivljenih vodnih površin (morja,oceani,jezera...)! Preden pa to dojameš,moraš najprej sprejeti dejstvo,da je bila NASA ustanovljena predvsem zato,da nam prikrijejo resnico o obliki Zemlje,ki so jo dokončno dojeli po 2.svetovni vojni (glej video o Antarktiki,nekaj postov višje):

https://www.youtube.com/watch?v=mdBoWOPUWVQ
kako nasa? potem je magellan prvi nategun ki dejansko ni obrkožil zemlje al kako to? pa piloti ki letajo morajo vsi vedeti za to zaroto... samo jaz tega ne vem... a ni to malo čudno?

Magellan je seveda obkrožil Zemljo,ampak to ne pomeni,da je Zemlja krogla,kot nam točno pri tem primeru laže uradna znanost. Zemljo jo mogoče obpluti (obleteti,obhoditi,itd..) samo v smeti vzhod-zahod ali zahod-vzhod,torej približno tako,kot bi po CD-ju naredil krog s prstom...nikoli pa sever-jug ali jug-sever!!
2303563-11902459_10206865539424671_8022214026764762243_n.jpg
 

Priponke

  • 2303563-11902459_10206865539424671_8022214026764762243_n.jpg
    2303563-11902459_10206865539424671_8022214026764762243_n.jpg
    37,7 KB · Ogledi: 233

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Citat:
Uporabnik capl pravi:
Citat:
piloti ki letajo morajo vsi vedeti za to zaroto
Eni pogruntajo ampak so raje tiho, ker nebi več zlezli skozi zdravniškega
večina pa ne, ker sploh na južno ,,poloblo,, ni direktnih letov ampak se vmes nekajkrat presedeš. Vozijo te v kontra smer, pa na drug avion in spet kontra nekam čist na drugo letališče..........in ti zjebejo občutek za čas in kilometrino......pa večina sploh ne porajta, zakaj so naredili 7k km za kraj oddaljen 2k km
To je obširna sofisticirana zarota

Jap,približno tako! Naprimer direktni let iz NY do Tokia gre nad...Aljasko! Direktni let iz LA do Tajvana gre prav tako nad Aljasko! Zakaj nad Aljasko In zakaj ne direktno nad Pacifikom? Po modelu ravne Zemlje je to logično najkrajša razdalja...če bi bila Zemlja krogla,pa bi v tem primeru avion naredil velik in nepotreben ovinek. Mogoče bi kakšen pilot to razložil,če je tukaj gor...?
BTW...še eno vprašanje: se je že kdo peljal z avionom z direktnim letom,brez ustavljanja,iz Južne Afrike do Avstralije ali Nove Zelandije (ali obratno)?

https://www.youtube.com/watch?v=9fvS5az5iU0
 
Nazadnje urejeno:

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.157
5.292
113
Citat:
Uporabnik SHARK1 pravi:
Citat:
Uporabnik capl pravi:
Citat:
piloti ki letajo morajo vsi vedeti za to zaroto
Eni pogruntajo ampak so raje tiho, ker nebi več zlezli skozi zdravniškega
večina pa ne, ker sploh na južno ,,poloblo,, ni direktnih letov ampak se vmes nekajkrat presedeš. Vozijo te v kontra smer, pa na drug avion in spet kontra nekam čist na drugo letališče..........in ti zjebejo občutek za čas in kilometrino......pa večina sploh ne porajta, zakaj so naredili 7k km za kraj oddaljen 2k km
To je obširna sofisticirana zarota

Jap,približno tako! Naprimer direktni let iz NY do Tokia gre nad...Aljasko! Direktni let iz LA do Tajvana gre prav tako nad Aljasko! Zakaj nad Aljasko In zakaj ne direktno nad Pacifikom? Po modelu ravne Zemlje je to logično najkrajša razdalja...če bi bila Zemlja krogla,pa bi v tem primeru avion naredil velik in nepotreben ovinek. Mogoče bi kakšen pilot to razložil,če je tukaj gor...?
BTW...še eno vprašanje: se je že kdo peljal z avionom z direktnim letom,brez ustavljanja,iz Južne Afrike do Avstralije ali Nove Zelandije (ali obratno)?

https://www.youtube.com/watch?v=9fvS5az5iU0

Imaš doma globus? Vzemi sukanec v roke in ga pelji od NY do Tokya preko spodnje Aljaske in ponovi vajo in ga pelji po vzporednikih (upam da veš kaj je to) in mi sporoči koliko je sukanec krajši preko Aljaske. To zna še moj 5 letni sin.

Jutri pa ti prilepim še eno sliko pa ti bo mogoče bolj jasno. Ampak jutri, ker do takrat imaš domačo nalogo. Velja?
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.889
155
63
Citat:
Uporabnik SHARK1 pravi:
Citat:
Uporabnik skala pravi:
Citat:
Uporabnik SHARK1 pravi:
Citat:
Uporabnik Pakul pravi:
Ne vem..počasi ti bom že verjel, da res v to verjameš? Dejmo res brez trolanja..torej dejansko verjameš, da je zemlja ravna?

Brez trolanja: niti ne gre toliko za to,da jaz to verjamem,kot pa za to,da je to pač dejstvo,npr.nikjer na Zemlji ni nobenih ukrivljenih vodnih površin (morja,oceani,jezera...)! Preden pa to dojameš,moraš najprej sprejeti dejstvo,da je bila NASA ustanovljena predvsem zato,da nam prikrijejo resnico o obliki Zemlje,ki so jo dokončno dojeli po 2.svetovni vojni (glej video o Antarktiki,nekaj postov višje):

https://www.youtube.com/watch?v=mdBoWOPUWVQ
kako nasa? potem je magellan prvi nategun ki dejansko ni obrkožil zemlje al kako to? pa piloti ki letajo morajo vsi vedeti za to zaroto... samo jaz tega ne vem... a ni to malo čudno?

Magellan je seveda obkrožil Zemljo,ampak to ne pomeni,da je Zemlja krogla,kot nam točno pri tem primeru laže uradna znanost. Zemljo jo mogoče obpluti (obleteti,obhoditi,itd..) samo v smeti vzhod-zahod ali zahod-vzhod,torej približno tako,kot bi po CD-ju naredil krog s prstom...nikoli pa sever-jug ali jug-sever!!

AHAHAHA hvala ti za tole danes :D zmagovalec si....
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.137
793
113
Citat:
Uporabnik capl pravi:
...
večina pa ne, ker sploh na južno ,,poloblo,, ni direktnih letov ampak se vmes nekajkrat presedeš. Vozijo te v kontra smer, pa na drug avion in spet kontra nekam čist na drugo letališče..........in ti zjebejo občutek za čas in kilometrino......pa večina sploh ne porajta, zakaj so naredili 7k km za kraj oddaljen 2k km
To je obširna sofisticirana zarota

he he, dobra. zgleda so mene dobro nategnili, ko sem imel direkten let iz Münchna do Cape Towna, in so očitno vmes, ko sem spal, obrnili letalo.
sicer pa so že pred več kot 2000 leti vedeli, da je zemlja okrogla. še več, ta stric je celo presenetljivo natančno izračunal njen obseg:
https://en.wikipedia.org/wiki/Eratosthenes
me pa zanima, kako bi SHARKY komentiral tole fotografijo? je to fotomontaža, ali mogoče odsev sonca od nebesnega svoda, ko le-ta potuje pod ploščato zemljo.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.463
-8.395
113
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Citat:
Uporabnik SHARK1 pravi:
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Citat:
Uporabnik SHARK1 pravi:
Če mi ne verjameš,uporabi teleskop,daljnogled ali digitalca z zmogljivimo zoomom,pa boš videl,da v jasnem in čistem ozračju ladjo (jadrnico,otok,pomol...) vedno vidiš CELOTNO,ne glede na oddaljenost...kar je možno samo na ravni površini in popolnoma nemogoče,če bi živeli na krogli! Primer tega si lahko pogledaš na spodnjem posnetku:
Lažeš kot pes(ok predvidevam tudi, da si zabit kot žebelj)

Resnica boli,a ne?
grims-1.gif

Še enkrat hvala za kompliment
smirk-1.gif

Greva preverit na morje,pa ti dokažem,da drži kar sem napisal? Stava 100 eur? Ali mogoče 200...ali 300? Aja,to pa ti,za vsak slučaj,raje nebi,a ne?...se mi je zdelo
priden.gif
Ni problema, samo povej kdaj. Pa za take malenkostne vsote ne bom nikamor hodil, zmenva se za miljonček. Še prej pa se jasno pogodba overi pri notarju, da ne bo kakšnih izgovorov.

P.S. Zakaj pa na vidiš recimo z obale Istre do Italije. Ko se povzpeš na kak lokalni hribček pa komot. Hitro razmisli
evil.gif

Haloooo?
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.463
-8.395
113
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Citat:
Uporabnik SHARK1 pravi:
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Citat:
Uporabnik SHARK1 pravi:
Če mi ne verjameš,uporabi teleskop,daljnogled ali digitalca z zmogljivimo zoomom,pa boš videl,da v jasnem in čistem ozračju ladjo (jadrnico,otok,pomol...) vedno vidiš CELOTNO,ne glede na oddaljenost...kar je možno samo na ravni površini in popolnoma nemogoče,če bi živeli na krogli! Primer tega si lahko pogledaš na spodnjem posnetku:
Lažeš kot pes(ok predvidevam tudi, da si zabit kot žebelj)

Resnica boli,a ne?
grims-1.gif

Še enkrat hvala za kompliment
smirk-1.gif

Greva preverit na morje,pa ti dokažem,da drži kar sem napisal? Stava 100 eur? Ali mogoče 200...ali 300? Aja,to pa ti,za vsak slučaj,raje nebi,a ne?...se mi je zdelo
priden.gif
Ni problema, samo povej kdaj. Pa za take malenkostne vsote ne bom nikamor hodil, zmenva se za miljonček. Še prej pa se jasno pogodba overi pri notarju, da ne bo kakšnih izgovorov.

P.S. Zakaj pa na vidiš recimo z obale Istre do Italije. Ko se povzpeš na kak lokalni hribček pa komot. Hitro razmisli
evil.gif

Haloooo?

Juhu? Si še tam? Ali si padel čez rob ravne Zemlje?
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.463
-8.395
113
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Citat:
Uporabnik SHARK1 pravi:
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Citat:
Uporabnik SHARK1 pravi:
Če mi ne verjameš,uporabi teleskop,daljnogled ali digitalca z zmogljivimo zoomom,pa boš videl,da v jasnem in čistem ozračju ladjo (jadrnico,otok,pomol...) vedno vidiš CELOTNO,ne glede na oddaljenost...kar je možno samo na ravni površini in popolnoma nemogoče,če bi živeli na krogli! Primer tega si lahko pogledaš na spodnjem posnetku:
Lažeš kot pes(ok predvidevam tudi, da si zabit kot žebelj)

Resnica boli,a ne?
grims-1.gif

Še enkrat hvala za kompliment
smirk-1.gif

Greva preverit na morje,pa ti dokažem,da drži kar sem napisal? Stava 100 eur? Ali mogoče 200...ali 300? Aja,to pa ti,za vsak slučaj,raje nebi,a ne?...se mi je zdelo
priden.gif
Ni problema, samo povej kdaj. Pa za take malenkostne vsote ne bom nikamor hodil, zmenva se za miljonček. Še prej pa se jasno pogodba overi pri notarju, da ne bo kakšnih izgovorov.

P.S. Zakaj pa na vidiš recimo z obale Istre do Italije. Ko se povzpeš na kak lokalni hribček pa komot. Hitro razmisli
evil.gif

Haloooo?

Juhu? Si še tam? Ali si padel čez rob ravne Zemlje?
No, kaj je zdej?