Namesto 113 kličite 014781000

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.653
450
83
to o tepcih in zdaj že butelnih je tvoje maslo. Ja boljše da zaključiva. (Tud z očali ne znaš razjasniti, kaj si hotel povedati.)
Kaj ti misliš, me boli...q..... (ker malo misliš) Če ti nisi na valovni dolžini, je tvoj problem. (eden več).
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.419
9.370
113
Ja, pa žena mi pomaga, si nevoščljiv?

Tule si se pa zmotil, policaj te pri 55 ne bo ustavil, pri tej hitrosti te strese mestni redar.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.419
9.370
113
Citat:
Uporabnik lanos pravi:
to o tepcih in zdaj že butelnih je tvoje maslo. Ja boljše da zaključiva. (Tud z očali ne znaš razjasniti, kaj si hotel povedati.)
Kaj ti misliš, me boli...q..... (ker malo misliš) Če ti nisi na valovni dolžini, je tvoj problem. (eden več).

Kaj te pa zanima okol očal? Ni mi verjel, da so sončna, ki jih imam na nosu dioptrijska, dokler jih ni sam nataknil na nos, moja. Bo zdaj lažje?
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.653
450
83
od tvojih "izkušenj" me niti nič ne zanima, ker je nabijanje
Citat:
Ja, pa žena mi pomaga, si nevoščljiv?

Tule si se pa zmotil, policaj te pri 55 ne bo ustavil, pri tej hitrosti te strese mestni redar.
Po moje ti alkoholik ni nevoščljiv, ampak ti samo ne verjame nič.
Pri 55 tudi ustavi (če hoče), tak, da ti je sodelavka narobe posredovala informacije od moževe službe!! Kaj se pa zgodi, ti naj pa ona objasni.
grims-1.gif
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.419
9.370
113
A, zdej ko je izpadlo, da ti ne znaš brat te pa ne zanima.... mi je vse jasno.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.591
-214
113
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Citat:
Uporabnik msenjur pravi:
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Citat:
Uporabnik msenjur pravi:
kzs...

pa sej ni važno, zakaj so ga ustavili. pač so ga. napihal ni, policaju se nos zavihal do riti nazaj, in to je to. Če bi napihal, bi bil sedaj cel halo, in verjetno bi minister že odstopil. Mal so že patetični policaji, da se takih prijemov lotevajo.

In zanč gledam dnevnik, in una policajka joka, da nima za otroka, pa za dopust, itn... edin če je mogoče pozabila omenit, da je samohranilka, ker drugače jest ne vidim problema, da z jurjem plače ne moreš na dopust... Skratka, glih za jokat jim ni hudo. Pa da ne omenjam, da imajo vsak drug dan frej, in lahko veselo fušajo tok da se kar iskri.

Glede opreme - kot so že ugotovili, ni vse tok slabo, je pa precej medijsko napihnjeno.

Tako kot ti lahko fusas ob vikendih in popoldne/zvecer. Ne bedarij pisat no. Delovno obvezo mors na vsakem sihtu izpolnit. Ce je nekdo vsak drug dan prost (pa ni) potem dela 12 urne sihte.

Sej nisem rekel, da ne delajo 12 urnih sihtov - seveda jih, in potem so frej. In tisti dan se lahko veliko naredi. Sej poklicni gasilci imajo isto recimo - 12 ur, pol je pa frej en dan. In takrat jih večina veselo fuša. Pa sej mene nič ne moti, če fušajo/te, sam nej pol ne jambra po tv, da ne more iti na morje, ker ji pač ne verjamem (pa tud brez fuša, bi lahko šla, če ima dedca s plačo). Malo naj posluša tiste na valu 202, Botrstvo pa to. Tisti upravičeno jokajo, in verjamem, da morja že dolgo niso videli.

Sej ne me narobe razumet, verjamem, da se vam godi krivica, sam tok ful v piz.di pa niste. In tale stavka dvomim da bo kaj konkretnega prinesla. Na začetku je bilo polno podpore iz strani javnosti, po FB same podpore itn (Sicer večina vas je podpirala SAMO ZATO da je kontrirala trenutni vladi, ker niso podpirali njenega delovanja z begunci), pa poglej sedaj? javno mnenje se je obrnilo... čedalje manj se govori o tem... tko, da upam da imajo sindikalisti še kakšnega asa v rokavu.

zmaga.gif

Pustiva ocene kok je kdo v pi.zdi. Samo gola dejstva, napisal si, da naj policaji ne jamrajo ker so vsak drug dan frej in lahko fusajo. In je neumna izjava, ker morajo tako kot ti opraviti delovno obvezo.

Sam sem vcasih delal turnuse dnevna 12 ur, dnevna 12 ur, nocna 12, nocna 12, prost po nocni, prost, prost, prost. ce bos pogledal bos videl da se tak turnus stalno premika za 1 dan. Kar pomeni, da v dolocenem obdobju cel mesec delas vikende, v dolocenem pa si ravno vikende prost. Ko delas (tiste 4 dni), nima nihce od tvojih bliznjih nic od tebe (pa ne ker si policaj ampak ker delas po 12 ur). od doma siodsoten vsaj 14 ur ce upostevava pot v sluzbo (pustiva recimo stajerce ki se vozijo iz MB v LJ, ker tisti so na poti se dlje). Ce ne spis v sluzbi (beri: ce delas na mestni postaji je to prakticno nemogoce, razen ce zakinkas kot sopotnik in te sodelavec tolerira - ampak le do prve napotitve oz mesta nadzora), spis po njej cez dan (normalno kot vsak ki dela ponoci).

No potem pa imava te tri proste dni (ti, ki delas po 8 ur imas prosta dva dneva - obicajno vikend). Ce si obicajen clovek se te dni druzis s prijatelji, druzino, kaj postoris okoli hise. No nekateri pa te tri dni delajo dodatne sluzbe. Verjemi, ce bi bile place visje, jih dolocen procent ne bi dodatno delal ampak bi bil raje prost.

Ker pa se vas je vecina spravila na policistko ki je bila na tedniku. Menda sta bile dve, poznam le eno, prispevka pa nisem gledal. Vendar lahko povem, da je ena od njiju mati samohranilka. Ker je ob 12 urnih sihtih nemogoce otroka peljati v vrtec in ga potem se prevzeti, dela le 8 urne sluzbe, kot mi je znano vecinoma dopoldne. No tu pa odpadejo vsi dodatki (ker je med vikendi in ponoci prosta). Zato me cudi, ce dobi 1000 EUR izplacila. Pomoje dobi konkretno manj.

Ali javnost podpira to stavko pa je bolj lepotnega znacaja, ker javnost ne more dvignit plac policistom.

ne vem kako vi delate, tukaj pri nas je govora o 12 ur, po pol frej, ... Sej ne pravim, da ste vi krivi, da imate take urnike, samo hočem rečt, da je tale frej dan dobra priložnost, če hoče kdo še kej postrani zaslužit, če mu je trenutni zaslužek premalo. Dobr, seveda to lahko počne nekdo, ki je še bolj kot ne frej, brez večjih obveznosti.

Nisem se spravil na policistko, ampak se mi zdi tole napačna strategija sindikata, da pošlje tako policistko na interviju. Raje bi pokazali kakšne konkretne pereče probleme, da bi javnost bolje razumela vašo stisko.

Javnost ne more dvignit plač, lahko pa podpira sindikat, in pri pregledih popularnosti vlade je to lahko pomembno. Sploh če bi se bližale volitve recimo.

sicer pa, moje mnenje je tako - nismo ravno Švica, tako da je pač standard malo nižji, in tudi oprema in plače policajev temu primerna. Bolj je problem, ker nekdo da neke obljube, da se bo nekaj zgodilo čez nekaj let. In pol tisti človek itak že odleti s stolčka, pride drug, ki se mora ukvarjat z obljubami ki je takrat nekdo dal, samo zato, da je imel mir, razmere se pa niso razvile po pričakovanjih. In pol je problem.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.653
450
83
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
A, zdej ko je izpadlo, da ti ne znaš brat te pa ne zanima.... mi je vse jasno.

ajjojjjj.... to je teb izpadlo. Drugim je jasno vse
 

ThaShizznitt

Fizikalc
13. jan 2008
4.781
4
38
Evo, sej po FB krozijo placilne, pa se model pritozuje, da ma izplacan 725 evrov, 850 osnove, da ma pa kredita 300 flik, je pa tih ne? In z jurjem je tezko prezvet? Ja ce se zapufas do amena, res ne gre....kot Pahorju.
bonk.gif
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.419
9.370
113
Citat:
Uporabnik ThaShizznitt pravi:
Evo, sej po FB krozijo placilne, pa se model pritozuje, da ma izplacan 725 evrov, 850 osnove, da ma pa kredita 300 flik, je pa tih ne? In z jurjem je tezko prezvet? Ja ce se zapufas do amena, res ne gre....kot Pahorju.
bonk.gif

Ja 850 osnove, do jurja komaj prileze z dodatki na nočno delo, nadurami, malico in prevozom, tko kot smo povedali. Tok ma šofer pri KPL, če fura šleper. Ko je treba plužit je še par 100 flik zraven, pa sam volan vrti. Si mogoče pomislil, da je tistih 300 flik kredita za stanovanje? Ti ga nimaš, al živiš pri mamici še, al si s svojo ubogo plačo skeširal flet?
Ne primerjaj tega s Pahorjem, on je prijavil da s tremi jurji ne more preživet.

In ja tokrat podpiram policaje, ker tole šparanje na vseh drugih sam na parlamentarnih stolčkijh je šlo čez vse meje.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
a maš predlog za vse ostale, ki delajo za isti ali manjši denar?

policija stisne enega in jih je nekaj tisoč na boljšem. kaj pa vsi ostali?
 

ThaShizznitt

Fizikalc
13. jan 2008
4.781
4
38
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Citat:
Uporabnik ThaShizznitt pravi:
Evo, sej po FB krozijo placilne, pa se model pritozuje, da ma izplacan 725 evrov, 850 osnove, da ma pa kredita 300 flik, je pa tih ne? In z jurjem je tezko prezvet? Ja ce se zapufas do amena, res ne gre....kot Pahorju.
bonk.gif

Ja 850 osnove, do jurja komaj prileze z dodatki na nočno delo, nadurami, malico in prevozom, tko kot smo povedali. Tok ma šofer pri KPL, če fura šleper. Ko je treba plužit je še par 100 flik zraven, pa sam volan vrti. Si mogoče pomislil, da je tistih 300 flik kredita za stanovanje? Ti ga nimaš, al živiš pri mamici še, al si s svojo ubogo plačo skeširal flet?
Ne primerjaj tega s Pahorjem, on je prijavil da s tremi jurji ne more preživet.

In ja tokrat podpiram policaje, ker tole šparanje na vseh drugih sam na parlamentarnih stolčkijh je šlo čez vse meje.

No vidis, naj grejo pa na KPL furat, ce je tolk bols pa izi, al pa na posto, tam si posteno nad jurja z lahkoto bojda....al so to tudi pravljice?
Smesno se mi zdi, ker v privat sektorju si ne mors privoscit bit lenuh, pa bolniskih sekat po tedne, pa tko naprej....Pa ravnotako moras delat nadure po tedne zapored, ce ne so vrata zmeraj odprta....za izhod. In e ce mi kaj ni prav, lahko takoj grem, ker drugi cakajo pred vrati baje....
grin1.gif
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.419
9.370
113
Za pošto ne vem, za KPL ti pa lahko povem. Kako pa ti veš, kako je po celem privat sektorju? Imajo pa na jeziku ja, da je na zavodu nevem kok ljudi, pa počas se jim tud to kot bumerang vrača. Kaj ma to veze s policijo? Al misliš, da policije ne rabimo, ko jih tko nonšalantno pošiljaš drugam delat. Nisi mi odgovoril, če si ti zapufan in če nisi, kako to, da ne.

Jurja je super, če živiš pri mamici, ali pa sam. Ko je treba mulce gor držat, pa kak kredit za stanovanje plačevat je jurja hitro konec Ni revščina, kej dost več pa tudi ne.
 

ThaShizznitt

Fizikalc
13. jan 2008
4.781
4
38
V privat sektorju ni 100%, da dobis placo....medtem ko policisti dobijo.... Za radarje postavlat jih mi cist nc ne rabmo....tko, da jih lahko kar skenslajo en kup, pa ostalim placo dvignejo, ki bojo delal nujne intervencije, pa mejo branil.... Da pa opletajo radarji okol, hvala lepa....
Mulce, kaj pa ma folk mulce, ce jim ne znese? Racun brez krcmarja....Sej dobis dodatke, pa olajsave, pa ne vem kaj....ce si sam, tega ni. pa ce sta dva za en stanovanje, je tudi lazje....pa dva en avto, je tudi lazje.... Sej pravim, policist naj gre mal najprej drugam delat, da bo vidu, da ni tolk izi, kokr se mu zdi, da se pa na osnovi enga metka, ki prleti mimo enega na leto prah dviguje....pa sej nismo amerika....Dvomim, da bi kdorkoli nosil glavo naprodaj za jurja, Jaz je za 10.000 nebi, no....pri nas pa ze, ker ni tako hudo.....
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.419
9.370
113
Dodatke dobiš ja, za dodatke moraš met pa krepko manjšo plačo od jurja očitno ne veš kaj. Še zdaj čakam odgovor od kredita. Mogoče bi mogu it pa ti mal za policaja, da vidiš, da ne opletajo sam z radarji.

Aja, torej bi ti popolnoma ukinil prometno policijo in dovolil na cesti anarhijo?
 
Nazadnje urejeno:

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
"Policisti med drugim izločili že 11 dotrajanih policijskih vozil, tudi takšna z neustreznimi zavorami"
Zanimivo, če bi policistom zvišali plače, bi se pa bili pripravljeni voziti v neispravnih avtih.
Ali vi, ko imate zanič zavore kupite nov avto, ali zamenjate ploščice ali eventualno diske?
In avto z raztrganim naslonjalom za roke in sedežem ? Predstavlja nevarnost na cesti, ali le predstavlja malomarno ravnanje z avtom?

Tole me spominja na ljubljanski stadion, ker so puščale pipe v kopalnici, so zgradili nov stadion v Stožicah :-(
 
Nazadnje urejeno:

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.853
5.628
113
Citat:
Uporabnik ThaShizznitt pravi:
Sej pravim, policist naj gre mal najprej drugam delat, da bo vidu, da ni tolk izi, kokr se mu zdi, da se pa na osnovi enga metka, ki prleti mimo enega na leto prah dviguje....pa sej nismo amerika....Dvomim, da bi kdorkoli nosil glavo naprodaj za jurja, Jaz je za 10.000 nebi, no....pri nas pa ze, ker ni tako hudo.....

Lej........jst si sposodim pištolo.....veze pač.....te ne zanima kako pa kaj
tongue-1.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.853
5.628
113
Citat:
Uporabnik membrain pravi:
"Policisti med drugim izločili že 11 dotrajanih policijskih vozil, tudi takšna z neustreznimi zavorami"
Zanimivo, če bi policistom zvišali plače, bi se pa bili pripravljeni voziti v neispravnih avtih.
Ali vi, ko imate zanič zavore kupite nov avto, ali zamenjate ploščice ali eventualno diske?

Odpri Šišam, brijam, pakne menjam S.P. ......pa se omasti
grims-1.gif
 
Nazadnje urejeno: