Obvestilo staršem o možnem streljanju na SLO OŠ

dask

Majstr
21. sep 2023
402
434
63
Prej populistka. Pozabimo in zamižimo, da šolski resor po nepisanem pravilu ne glede na to katera opcija je na poziciji, vodi opica, ki ji je edina kvalifikacija, da je naša in prevališ odgovornost na otroke in starše. Proračunska vreča za šolstvo tudi nima nič pri tem.

Sebe seveda odšteješ, krivi so drugi, torej otroci drugih staršev in starši drugih otrok.

Za to ugotovitev ne rabiš bit strokovnjak, niti politik, to zna povedat klošar z miklošičeve.
Glede sistema šolstva je sicer res, ampak to, da "drugi" (beri: starši) niso krivi, je pa idiotizem prve vrste. Če otrok doma nima pravilne vzgoje, se bo v šoli obnašal kot orangutan. In to se dogaja, pa ne samo v šoli. Vidim dnevno, žal živim v turističnem kraju in opic med sezono ne manjka. Večinoma slovenskih. Od osnovnošolcev do njihovih staršev. In zanimivo, višje po starostni lestvici se delež takih razredči, me zanima zakaj :rolleyes:
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

jello

Guru
22. sep 2008
10.044
3.782
113
Saj se strinjamo. Zakaj potem rabimo politika, da nam pride to povedat, to zna vsak klošar, zastonj. Politika je tam da najde rešitev. Aja, nima je in ker je nima otresa s populizmi. Obrisali smo si roke, krivi so starši in vzgoja. Super.

Krivi so vedno drugi. Jaz nikoli. Drugi otroci in drugi starši. To poslušamo vsak dan in ploskamo. Otroci pa gledajo in se učijo od nas.
 

dask

Majstr
21. sep 2023
402
434
63
Saj se strinjamo. Zakaj potem rabimo politika, da nam pride to povedat, to zna vsak klošar, zastonj. Politika je tam da najde rešitev. Aja, nima je in ker je nima otresa s populizmi. Obrisali smo si roke, krivi so starši in vzgoja. Super.

Krivi so vedno drugi. Jaz nikoli. Drugi otroci in drugi starši. To poslušamo vsak dan in ploskamo. Otroci pa gledajo in se učijo od nas.
A ok, nisem razumel, da pišeš s tega vidika... ja, ne rabimo jih in služijo samo namenu "divide & conquer", preizkušen recept....
 

luka51

Guru
16. avg 2007
14.311
5.600
113
Če otrok doma nima pravilne vzgoje, se bo v šoli obnašal kot orangutan. In to se dogaja, pa ne samo v šoli.
Saj to je zaj ta situacija, ko ima orangutan prve generacije (v OŠ v drugi polovici 90-ih in začetku 00) zdaj otroke. Oba orangutana sta pa vzgojena kot, da sta center vesolja. Oziroma saj v njihovih očeh sta, ker se jima vse prilagaja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad