Namesto 113 kličite 014781000

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Citat:
Uporabnik igi pravi:
,... Enako je pri policajih, ker praviš, da sem zašel. Trenutno ne moreš samo njim dvigniti plač za 35%. 1000€ se mi zdi čisto pošteno v primerjavi z medicinsko sestro/gasilcem. Če bi vsem počasi dvigoval bi bilo OK. Samo enemu, pa ni pošteno.
Če bi vsem dvignil za 100% nisi naredil popolnoma nič, Policaj bo še vedno zahteval svojih +35% (si bodo že izmislili razloge), iz enostavnega razloga, ker mislijo da so vredni več kot ostali primerljivi z podobno izobrazbo in delom. Pa še moč imajo s stavko, njih ne bodo policaji pretepali če stavkajo.
Podobna zgodba je tudi pri zdravnikih, hočejo več, čeprav že sedaj dobijo največ.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.419
9.370
113
Citat:
Uporabnik igi pravi:
Jst se strinjam, dvignimo plače, potrošnja se bo povečala.
Ampak hudiča kako naj dvignem plačo "serviserju računalniške opreme" na 1500 neto, če pa se končnemu potrošniku zdi 25€/ura za servis računalnika čista kraja. In s to urno postavko NE MOREM dati 1500€ plače. Zanimivo ne... Podobno je pri serviserju avtov, monterju klim,...
E, vidiš pa smo spet pri miselnosti, potrošnji, plačah...začaran krog.

Glede policajev pa 35 odstotkov. Eno so želje, drugo pa izpogajana stvar. problem je, ker se je vladna retorika mal zakalkulirala, ker so računal, da je v Sloveniji več sovražnikov policajev ala nekaj njih v tej temi. Pa še to je, deset in več let so se zezal z njimi in zdej je sod ob dno. Začel je pa Virant, ko je policaja, gasilca, medicinsko sestro, voznika rešilca stlačil v isti koš z uradnikom.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.420
4.943
113
Rešitev je v bistvu ekonomsko preprosta in povsem vzdržna, vendar neizvedljiva v trenutni situaciji z €. Potrebno se je vrniti na lastno valuto, potem pa poskrbeti za inflacijo in plače se bodo nominalno lahko dvignile za 35 %. Prenizka inflacija je res strup. Včasih smo plače nominalno dvigovali vsaj zato, da smo lahko capljali za inflacijo. Sedaj so ljudje frustrirani, ker imajo že leta enako plačo, nekaj malega inflacije pa seveda vseeno je. Za dobro počutje jo rabimo vsaj 10 do 20 % na leto. Vse bo lažje izpeljat, ljudje bodo bolj zadovoljni. Nominalno bodo plače redno rasle, kaj je s kupno močjo pa vsak zase težko ugotovi.
Strinjam se, da je tudi poklice v JS potrebno nekako "vrednotiti" na trgu. Torej glede na zahtevnost dela in ne na stopnjo izobrazbe.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
in brez proizvodnje in izvoza si zaklenjen. lahko damo boljšo plačo smetarju, če več plačamo odvoz. torej mu damo lahko slabšo, če bo cenejša storitev. ali večjo za dražjo storitev.
do nekje smo pa odvisni od uvoza in moramo ceno uvoza upoštevat. tovornjak snage pač stane 200k in ne more smetar delat zastonj, ker mu mi damo kruh zastonj. zato je treba vse skupaj fino podražit.

sam kaj ko ni izvoza in proizvodnje, da bi zadeva dobila svež zunanji kapital. no, nekaj je je, ki pa že danes pri miloščini ni konkurenčna. kako to?
 

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.034
4.948
113
Nuku`Alofa
Zakaj pa potem lahko trgovka v istem Lidlu le na oni strani meje ob enakih nabavnih in prodajnih cenah zasluži dvakrat več kot trgovka na naši strani meje?
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
15.051
6.864
113
Citat:
Uporabnik softi pravi:
koliko policistov je bilo namerno poškodovanih v zadnjih dveh letih in koliko so bili skupaj na bolniškah?
vsi ki so bili poskodovani v kaznivih dejanjih preprecitve uradnega dejanja in napada uradno osebo. Mislim da je bilo teh dejanj lani cca 200, koliko pa je bilo pri tem poskodovanih pa ne vem. Ce jih je bilo 10% jih je bilo 20. Aja pa en je umrl. Lani tudi. Ne zaradi nesrece - naklepno (da ne bo kdo tega primerjal z delovnimi nesrecami v drugih poklicih).
 

kocka

Pripravnik
18. sep 2007
446
12
18
Citat:
Uporabnik membrain pravi:
Citat:
Uporabnik igi pravi:
,... Enako je pri policajih, ker praviš, da sem zašel. Trenutno ne moreš samo njim dvigniti plač za 35%. 1000€ se mi zdi čisto pošteno v primerjavi z medicinsko sestro/gasilcem. Če bi vsem počasi dvigoval bi bilo OK. Samo enemu, pa ni pošteno.
Če bi vsem dvignil za 100% nisi naredil popolnoma nič, Policaj bo še vedno zahteval svojih +35% (si bodo že izmislili razloge), iz enostavnega razloga, ker mislijo da so vredni več kot ostali primerljivi z podobno izobrazbo in delom. Pa še moč imajo s stavko, njih ne bodo policaji pretepali če stavkajo.
Podobna zgodba je tudi pri zdravnikih, hočejo več, čeprav že sedaj dobijo največ.

Kdaj so že policisti pretepali stavkajoče?
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
15.051
6.864
113
Citat:
Uporabnik softi pravi:
200 preprečitev in napadov. sem mislil, da je huje.
verjetno pa izstopata dva, un vojak in una ižanka. ostalo so verjetno pretepaški delikti.
Ja, prav si ugotovil, to da so nekoga ubili nedvomno izstopa. Sicer pa osebno poznam par policistov ki so imeli razne zlome itd...tko da ni tok nedolzno.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Citat:
Uporabnik softi pravi:
200 preprečitev in napadov. sem mislil, da je huje.
verjetno pa izstopata dva, un vojak in una ižanka. ostalo so verjetno pretepaški delikti.
Ja, prav si ugotovil, to da so nekoga ubili nedvomno izstopa. Sicer pa osebno poznam par policistov ki so imeli razne zlome itd...tko da ni tok nedolzno.

no to. en ubit..vemo vsi. en ustreljen..vemo vsi.
200 napadov..samo cifra, brez pomena, celo dobra statistika.
sedaj bi bilo fino, da bi sindikat dal ven koliko je bilo poškodovanih, koliko bolniških.
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.816
2.039
113
Citat:
Uporabnik membrain pravi:
iz enostavnega razloga, ker mislijo da so vredni več kot ostali primerljivi z podobno izobrazbo in delom.

Ta sestavek mi deluje kot produkt nekoga, ki je ujet v mentaliteto javne uprave. Ravno v plačilnih razredih, ki so preveč striktno vezani na izobrazbo, vidim enega največjih problemov, to je za zahtevna dela premajhno nadomestilo. Policaju na terenu bi jaz dal vso razliko, ki bi jo pobral kofetarski kadilski prasici, ki v pisarni ne dosega nobenih norm, se po lastnih opravkih vozi v službenem času s službenim avtom in se s tem še hvali (žal jih poznam nekaj).
Kaj potem rečeš na to, da imajo v Avstraliji rudarji tudi preko dvesto tisoč dolarjev letne plače?
 

ThaShizznitt

Fizikalc
13. jan 2008
4.781
4
38
Nej gre zdej en z vodnim topom mal pred vlado,pa s pendreki mal opletat,da bojo vidl kako.je to,ko se boris proti barabam,pa te nekdo drka u glavo....