Namesto 113 kličite 014781000

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.853
5.628
113
Jah....temu se pa reče DODANA vrednost
tongue-1.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.853
5.628
113
*ebi ga....nije đabe ni kod stare babe
hysterical-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.462
2.780
113
v lokalni ostariji
otroke imajo tudi etični pa nikjer ne delajo;:))) ter šiptarji po 10 njih...

me prav zanima kakšen bo izkupiček te stavke...

aja, kalbo upam da bodo vozniki kpl-ja stavkal. pa da te vidim kako boš vesel ko boš hodil po nespluženi cesti...
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.538
1.143
113
Celje
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Jurja je super, če živiš pri mamici, ali pa sam. Ko je treba mulce gor držat, pa kak kredit za stanovanje plačevat je jurja hitro konec Ni revščina, kej dost več pa tudi ne.

Sem si pred časom rekel, da ne bom več komentiral te teme, pa vseeno...

Jurja plače... Ne vem ali jaz živim v drugem svetu?
Večina ljudi (žal tudi sodelavcev) lahko jurja samo sanja. En kup je takšnih, ki delajo dopoldan, popoldan, sobote, nedelje in še praznike. Na koncu meseca pa morajo zakonsko dobiti dodatek, da prilezejo na minimalca. Pa na koncu so še srečni, da sploh lahko pridejo v službo. Kaj boš pa tem rekel?


Jst bi tudi imel 5k neto. Kaj 5k s 5k/mesec si še enega poštenega avta ne morem privoščiti, kje je šele "čoln". Potreboval bi vsaj 20k. Tudi gasilec bi imel večjo plačo, pa medicinska sestra tudi. Pa dohtar brez odgovornosti tudi.

AMPAK NE GRE. Sistem nekaj prenese, vsega pač ne. In jaz lahko stežim pri direktorju še dodatnih 150€ in se ne bo nikjer poznalo. Če bodo pa vsi v firmi uspeli stežiti 35% povečanje plače je samo vprašanje časa kdaj bo v časopisu pisalo: "odpustili 250 delavcev,... stečaj,... upnikom ostali dolžni,...."

Treba je ločiti ŽELJE in REALNE možnosti. In vidim, da nekateri samo izpred računalnika poznate zadeve. Ko boste enkrat spoznali tudi v praksi kako izgleda, ko je potrebno spraviti skupaj denar za nekaj 100 plač boste razmišljali drugače.

Se pa absolutno strinjam, da so plače prenizke. Plače VSEH zaposlenih. Ker če se bo korigiralo samo najnižje in bo imela trgovka na blagajni 1200 plače, jst ne bom zadovoljen s 1300€. In smo spet v krogu.

Sam že dalj časa razmišljam, da to ni to, pa dobim več kot je povprečna plača. Ampak kaj naj? Težim šefu za 200€ povišice? bom bolj zadovoljen? Mi bo 2000€ letno kaj pripomoglo k zadovoljstvu? Še vedno ne bom uspel izpolniti SANJ. Da se imam približno dobro imam pa že sedaj dovolj. In ja razmišljam samo še o "projektu" kako do res VELIKIH zneskov. Nekaj tisočakov mi trenutno nič ne spremeni.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.419
9.370
113
Torej ti dobiš potem 1300? To je solidna plača s katero ti ni treba ravno vsakega EURa obrnit, preseravat se pa tudi ne moreš. Če premore tvoja soproga podobno, lahko zelo udobno živita in tudi kar nekaj TROŠITA, torej bo nekdo, ki nekaj prodaja tudi nekaj prodal in lažje spravil skupaj za nekaj 100 plač. Če ima eden od vaju recimo povprečno, je treba že mal gledat, kam gre denar, sam še vedno lahko trošiš. Če sta oba na jurja, je za moje pojme to spodnja meja, ko lahko z malo čaranja živiš brez skrbi, da ti bodo naslednji mesec crknile 10 let stare garje od avta in lahko tudi kaj prišparaš, za dopust recimo, pa za okna, vrata, računalnik. Težje, sam gre. Ko to narediš, bo delavec za trakom srečen, pa ne za to, da lahko pride delat, ampak zato, da lahko gre domov živet.

Pod to mejo je pa životarjenje pri cenah, ki jih imamo. nižje kot je, večja mizerija je. In tem, ki jih omenjaš ne bom nič rekel, ker jim je že tako zajebano, bi pa rekel delodajalcu, naj dvigne plače, ker če ni sposoben dostojno plačevat ljudi, je bolje da zapre.

Brez plač ni potrošnje, in ne more bit gospodarstva.

Od policajev si prilezel na trgovko pri blagajni.
uf-1.gif


Tačas, ko v Sloveniji razmišljajo, kok so lahko srečni, da hodjo delat za miloščino, zunaj delavcu uredijo vse, sam da pride. Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni.
 
Nazadnje urejeno:

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
samo ko zapre firme pol slovenije, ne bo tut malo ne plač, še manj pa potrošnje. se zavedaš tega?

kiks je bil narejen leta nazaj. popravilo s ega en bo v mesecu, letu.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.419
9.370
113
Citat:
Uporabnik softi pravi:
samo ko zapre firme pol slovenije, ne bo tut malo ne plač, še manj pa potrošnje. se zavedaš tega?

kiks je bil narejen leta nazaj. popravilo s ega en bo v mesecu, letu.

Sej jih bodo prodal in uničil, še tiste, ki šibajo. Seveda, samo začet je treba, ne pa da se lapa, kok so eni lahko srečni, da delajo za minimalca, osebek, ki jim minimalca plačuje pa nosi uro za 100 jurjev. Ko se bomo Šešokov znebil, pol bo šlo pa lahko naprej.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
začet je treba istočasno. posameznik je obsojen na propad.

šešok ne bo začel in ne bo podprl.

torej kako začeti? sem pa drugače istega mnenja kot ti, ampak rešitve ne vidim. vsaj ne..hitre.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.419
9.370
113
Prvo je treba spremenit miselnost. Sej bereš tele kljukce tukaj, pol jih živi pri mamicah na joškicah in so pametni, kok je jurja že uhuhu bogato plača. Začetek je, ni pa to plača, s katero bi si mlad človek nekaj ustvaril.
Vedno bolj razmišljam, da je bla ukinitev obveznega služenja vojaškega roka (trganje sinčkov z maminih joškic) velika napaka.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.396
15.358
113
Saj za tole naše sranje ne obstaja hitra rešitev. Še če bi se po nekem čudnem slučaju raji strgalo pa da narod "naredi svoje" in "štartamo z nule", bi trajalo kar nekaj časa, da se stvari uravnotežijo. Mentaliteta folka je problem, mentaliteta. In tega ne moreš zamenjati čez noč ali s parimi leti temveč z generacijami. Ampak vmes nas bojo pa zj3bal do fundamenta.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.396
15.358
113
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Prvo je treba spremenit miselnost. Sej bereš tele kljukce tukaj, pol jih živi pri mamicah na joškicah in so pametni, kok je jurja že uhuhu bogato plača. Začetek je, ni pa to plača, s katero bi si mlad človek nekaj ustvaril.
Vedno bolj razmišljam, da je bla ukinitev obveznega služenja vojaškega roka (trganje sinčkov z maminih joškic) velika napaka.

Točno tako.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
enkrat mi je en rekel. tisti s 1500 neto mislijo, da so srednji razred. o ja, reveži so. srednji razred sem komaj jaz. pa veste kaj je srednji razred? da grem v trgovino in kupim kar mi paše, ne gledam cene jogurta, mleka in salame. da grem in kupim nov avto, ja, takega za 60 tisoč. da grem na dopust trikrat letno, brez razmišljanja a zmorem. to je srednji razred fantje. in pri nas je srednji razred, razred revežev.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.543
2.602
113
še v SLO - ampak komaj
+1

Sem se sicer v začetku "taborništva" v SLO norec delal - samo odkar so pa še to ukinili pa je totalna katastrofa (vsaka čast izjemam - pa še te izjeme pridejo z zamudo kakšnih 2-3 let šele "k sebi"
crazy1.gif
)

ON:
Načeloma dam policiji prav - obljube glede "opreme" je treba izpolniti - ali pa če se jih ne da moram vlada proaktivno reagirati.
Glede plač pa - kje je Virant - zakuhal je on.

Pa še glede vlade - če bodo policiji preveč "popustili" pri plačah se bo začelo - vojska, spet učitelji, dohtarji, sestre in bratje - in na koncu celo fikusi.
Jaz grem že preventivno kufre pakirati - samo še ne vem ali bomšel proti severu ali jugu.
crazy1.gif


Pa da ne bo nesporazum - ne pravim, da si policisti ne zaslužijo višje plače - predvsem si zaslužijo bolj pošten način plačevanje.
Enako kot vsi na "minimalcu".
Mimogrede - kakšno je sedaj sploh stanje glede minimalne plače? Kdaj bo (ali celo že je?) državni svet odločal o vetu?
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.538
1.143
113
Celje
Jst se strinjam, dvignimo plače, potrošnja se bo povečala.
Ampak hudiča kako naj dvignem plačo "serviserju računalniške opreme" na 1500 neto, če pa se končnemu potrošniku zdi 25€/ura za servis računalnika čista kraja. In s to urno postavko NE MOREM dati 1500€ plače. Zanimivo ne... Podobno je pri serviserju avtov, monterju klim,... Enako je pri policajih, ker praviš, da sem zašel. Trenutno ne moreš samo njim dvigniti plač za 35%. 1000€ se mi zdi čisto pošteno v primerjavi z medicinsko sestro/gasilcem. Če bi vsem počasi dvigoval bi bilo OK. Samo enemu, pa ni pošteno. Edino zdravniki so tukaj klasa zase. Oni stopijo skupaj in izsilijo kar si zamislijo. Kar spet ni pošteno do drugih.

Saj dokler lahko delaš je vse OK. Če si malo iznajdljiv in nimaš dveh levih rok lahko imaš poleg službe še "popoldanski s.p." in še tam nabirmaš jurja mesečno. Potem lahko spodobno živiš. Težava nastane, ko se zalomi pri zdravju. Tu ti iz prve roke povem, da bolniška po 1.5 letu ni prav visoka. Še slabše je z bližajočo invalidsko upokojitvijo. Ti raje ne napišem zneskov, ki si jih deležen po 18 letih delovne dobe. Ja plače so premajhne, ker če bi bile večje bi bila tudi bolniška večje in invalidska tudi... Sej ne da se pritožujem. Jaz na srečo še vedno lahko delam. Žena žal ne. Je pa skupni mesečni prihodek v takšnem primeru kar naenkrat dosti manjši. In če si navajen lažjega "dihanja" se je potrebno kar prilagoditi. Jaz se še lahko, ker vseeno ne izhajam iz minimalnih plač. Si pa raje ne predstavljam takšne zgodbe tistim na minimalcu... Ampak takle mamo.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
15.053
6.864
113
No in tu nastane problem. Ker policist, ki ima osnove 700 EUR, z dodatki dobi recmo 1100 neto (malica in prevoz (60 eur) vkljucena, lazje diha, ker nekaj zasluzi se preko popoldanca. Potem pa ga nekega dne v sluzbi poskodujejo (pac taka sluzba, ampak ne gre za nesreco ampak nameren napad). In je eno leto na bolniski... pa ne diha vec najlazje...

Sicer pa se enkrat...pustite 35%, to je populizem. Me zanima koliko stavkajocih bo jutri na protestnem shodu.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.538
1.143
113
Celje
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
No in tu nastane problem. Ker policist, ki ima osnove 700 EUR, z dodatki dobi recmo 1100 neto (malica in prevoz (60 eur) vkljucena, lazje diha, ker nekaj zasluzi se preko popoldanca. Potem pa ga nekega dne v sluzbi poskodujejo (pac taka sluzba, ampak ne gre za nesreco ampak nameren napad). In je eno leto na bolniski... pa ne diha vec najlazje...

Sicer pa se enkrat...pustite 35%, to je populizem. Me zanima koliko stavkajocih bo jutri na protestnem shodu.

Veš pri vseh s plačami do 1000 je problem nizke osnove in kasnejše bolniške. Moja je delala v zdravstvu in predobro poznam situacijo. Zato tudi pravim, dajmo vsem.

Glede 35%... napišem samo tisto kar vidim v medijih in kar vidi tudi večina. Nisem proti policistom. Jih podpiram. Naj se jim da potrebno opremo. Ampak stavka in način "izsiljevanja" je popolnoma napačno zastavljeno.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.543
2.602
113
še v SLO - ampak komaj
Kake veze ima sedaj?

Bolano že je da mora kdorkoli za normalno življenje delati dva šihta.

Hebemu - še kar se nismo losali sistema ispred 25-30 let, kjer je folk hodil v službo počivat, da je lahko popoldan fušal (al pa na njivi krompir ogrebal).

In ja - kot je Igi povedal - dokler nam bo 25,- EUR / ura za serviserja veliko, tudi serviser ne bo zaslužil ne vem kakšno plačo in bo popoldan pač pofušal za 10,- EUR na uro, da si bo prihodek popravil - kdo koga tu hebe je verjetno vsem jasno.
crazy1.gif