Namesto 113 kličite 014781000

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.653
450
83
pa v čem je zdaj fora?? A politikov se ne sme ustavljat?? Če ga ustavjo, je že nastavljeno??? A imajo politiki imuniteto na ustavljanje al kaj??

Kar se pa te policajke tiče. Res je. Če z jurja plače ne more živet, je težak problem v njej. Naj si stroške zmanjša. Dvomim, da je pozabila omenit, da je samohranilka. To bi prvo povedala. No, če bi pa bila, pa nima še zmeraj nič manj, kot dva, ki imata vsak po 580€ plače.
Skoz pravim, da so plače premale na splošno kar je pod cca jurja. In to ne samo pri policajih.
 

ziheras

Pripravnik
27. nov 2015
77
0
6
Jest se sprašujem, če menijo da je vozilo neizpravno naj odredije izredni tehnični pregled. Če se že izživljajo nad smrtniki, a za njih to ne velja...

Skratka izsiljevanje JU je neverjetno, medtem pa v gospodarstvu molijo da so vsaj prispevki plačani... Ironija

Ko gre za kaznovanje za butalske manjše prekoračitve nekemu na minalcu, se ne zavedajo, da ogrožajo existenco kaznovanega..
Sami sebe očitno vidijo....

 
Nazadnje urejeno:

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Citat:
Uporabnik lanos pravi:
pa v čem je zdaj fora?? A politikov se ne sme ustavljat?? Če ga ustavjo, je že nastavljeno??? A imajo politiki imuniteto na ustavljanje al kaj??

Seveda se jih sme ustavljat, ampak samo tako kot vse druge, torej v primeru prekrška ali naključno.

Nikakor pa nebi smeli ustavljati politike, desidente, politične nasprotnike - in tudi vse ostale državljane, načrtno, z namenom diskreditacije ali maščevanja.

Ni recimo dovoljeno, če bi naprimer ti, (ali pa politik) izjavil nekaj, kar ni povšeč policiji in ni kaznivo, policija pa potem vohuni za tabo, (ali politikom) poizve kje stanuješ, kakšne imaš navade, slika tvoj avto in si policaji pošiljajo med sabo slike tvojega avta, in ko ugotovijo, da boš šel nek dan v gostilno na žur, pošljejo nekoga da te opazuje, čaka, kdaj se boš usedel v avto, in potem javi drugi patrulji v pripravljenosti (med stavko) ki te potem ustavi, da pihat... In pričakujejo da ti boš potem, (ali pa politik) ko boš napihal moral odstopit s položaja. No v našem primeru bi se policija tako znebila neugodnega pogajalca, ki ne podpira njihovih zahtev.
Tu manjka samo nekdo, ki bi ti v gostilni še plačeval pijače hehe.

Kaj je bilo v tej zgodbi res in kaj ne, ne vemo, so samo ugibanja, zaenkrat je policija priznala, da ministra niso ustavili naključno ampak na podlagi prijave, da je zapeljal iz lokala, torej ga je moral nekdo opazovat kdaj bo speljal. Potem pa ga je patrulja ustavila, kjer so ugotovili, da ni kršil nobenega zakona.
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Citat:
Uporabnik lanos pravi:
..Kar se pa te policajke tiče. Res je. Če z jurja plače ne more živet, je težak problem v njej. Naj si stroške zmanjša. Dvomim, da je pozabila omenit, da je samohranilka. To bi prvo povedala. No, če bi pa bila, pa nima še zmeraj nič manj, kot dva, ki imata vsak po 580€ plače.
Skoz pravim, da so plače premale na splošno kar je pod cca jurja. In to ne samo pri policajih.
Lahko bi tudi povedala, kako se je počutila takrat, ko je kakemu z 580€ plače izrekla kazen v višini pol ali mogoče celo in več njegove plače. Je kaj pomislila, kako bo on potem živel?
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.419
9.370
113
Citat:
Uporabnik membrain pravi:
Citat:
Uporabnik lanos pravi:
..Kar se pa te policajke tiče. Res je. Če z jurja plače ne more živet, je težak problem v njej. Naj si stroške zmanjša. Dvomim, da je pozabila omenit, da je samohranilka. To bi prvo povedala. No, če bi pa bila, pa nima še zmeraj nič manj, kot dva, ki imata vsak po 580€ plače.
Skoz pravim, da so plače premale na splošno kar je pod cca jurja. In to ne samo pri policajih.
Lahko bi tudi povedala, kako se je počutila takrat, ko je kakemu z 580€ plače izrekla kazen v višini pol ali mogoče celo in več njegove plače. Je kaj pomislila, kako bo on potem živel?

In policaj je kriv, da izreče kazen
aplauz.gif
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Citat:
Uporabnik membrain pravi:
Citat:
Uporabnik lanos pravi:
..Kar se pa te policajke tiče. Res je. Če z jurja plače ne more živet, je težak problem v njej. Naj si stroške zmanjša. Dvomim, da je pozabila omenit, da je samohranilka. To bi prvo povedala. No, če bi pa bila, pa nima še zmeraj nič manj, kot dva, ki imata vsak po 580€ plače.
Skoz pravim, da so plače premale na splošno kar je pod cca jurja. In to ne samo pri policajih.
Lahko bi tudi povedala, kako se je počutila takrat, ko je kakemu z 580€ plače izrekla kazen v višini pol ali mogoče celo in več njegove plače. Je kaj pomislila, kako bo on potem živel?

In policaj je kriv, da izreče kazen
aplauz.gif
Če je zadovoljen s tistim zakonom, ki ureja višino kazni, naj bo pa še s tistim, ki mu ureja višino plače.

Zakon sprejme parlament, predlog pa napišejo na policiji. In v prometnem zakonu tudi piše, da se policaj lahko odloči, ali da kazen ali pa opomin ali opozorilo.
A pri imigrantih se pa policaj lahko odloči, da spusti nekoga v državo brez potrebnih papirjev, potem ko ga je zalotil pri ilegalnem prečkanju meje, brez da napiše kazen, ki je predvidena v zakonu?
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
15.055
6.864
113
Citat:
Uporabnik msenjur pravi:
kzs...

pa sej ni važno, zakaj so ga ustavili. pač so ga. napihal ni, policaju se nos zavihal do riti nazaj, in to je to. Če bi napihal, bi bil sedaj cel halo, in verjetno bi minister že odstopil. Mal so že patetični policaji, da se takih prijemov lotevajo.

In zanč gledam dnevnik, in una policajka joka, da nima za otroka, pa za dopust, itn... edin če je mogoče pozabila omenit, da je samohranilka, ker drugače jest ne vidim problema, da z jurjem plače ne moreš na dopust... Skratka, glih za jokat jim ni hudo. Pa da ne omenjam, da imajo vsak drug dan frej, in lahko veselo fušajo tok da se kar iskri.

Glede opreme - kot so že ugotovili, ni vse tok slabo, je pa precej medijsko napihnjeno.
Tako kot ti lahko fusas ob vikendih in popoldne/zvecer. Ne bedarij pisat no. Delovno obvezo mors na vsakem sihtu izpolnit. Ce je nekdo vsak drug dan prost (pa ni) potem dela 12 urne sihte.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.653
450
83
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Citat:
Uporabnik membrain pravi:
Citat:
Uporabnik lanos pravi:
..Kar se pa te policajke tiče. Res je. Če z jurja plače ne more živet, je težak problem v njej. Naj si stroške zmanjša. Dvomim, da je pozabila omenit, da je samohranilka. To bi prvo povedala. No, če bi pa bila, pa nima še zmeraj nič manj, kot dva, ki imata vsak po 580€ plače.
Skoz pravim, da so plače premale na splošno kar je pod cca jurja. In to ne samo pri policajih.
Lahko bi tudi povedala, kako se je počutila takrat, ko je kakemu z 580€ plače izrekla kazen v višini pol ali mogoče celo in več njegove plače. Je kaj pomislila, kako bo on potem živel?

In policaj je kriv, da izreče kazen
aplauz.gif
Ja in Ne. Mislim, da so nekateri dosti neživljenski šerifi na cesti.
Nekoga čakati pred lokalom, ko se bo zapeljal nekaj 100m do doma po neprometno vaški cesti je neumnost. Če pa takšen pacient gre nekaj km v naslednje mesto ali dlje, je pa kazen upravičena. Tudi za takšne, ki so povratniki. Pa ne mislim sam za alkohol. Tudi prekršek je včasih banalen in nenameren, pa kakšen šerif kaznuje. Tolk da bo pokazal šefu da dela. Nekomu je vzel pa pol minimalca.
In obstajajo tudi druge vrste policajev, ki so bolj življenski. Te ustav, ti pove "čuj, tak pa tak je, to pa to si naredu, (govorim o malenkostih), zdej pojd pa domov k babi, ker če te še enkrat srečam nocoj zunaj, bom jaz pr tvoji babi spal" (besede sem se spomnil, da ne bo se kdo obsu na njih)
evil.gif
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.419
9.370
113
Citat:
Uporabnik lanos pravi:
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Citat:
Uporabnik membrain pravi:
Citat:
Uporabnik lanos pravi:
..Kar se pa te policajke tiče. Res je. Če z jurja plače ne more živet, je težak problem v njej. Naj si stroške zmanjša. Dvomim, da je pozabila omenit, da je samohranilka. To bi prvo povedala. No, če bi pa bila, pa nima še zmeraj nič manj, kot dva, ki imata vsak po 580€ plače.
Skoz pravim, da so plače premale na splošno kar je pod cca jurja. In to ne samo pri policajih.
Lahko bi tudi povedala, kako se je počutila takrat, ko je kakemu z 580€ plače izrekla kazen v višini pol ali mogoče celo in več njegove plače. Je kaj pomislila, kako bo on potem živel?

In policaj je kriv, da izreče kazen
aplauz.gif
Ja in Ne. Mislim, da so nekateri dosti neživljenski šerifi na cesti.
Nekoga čakati pred lokalom, ko se bo zapeljal nekaj 100m do doma po neprometno vaški cesti je neumnost. Če pa takšen pacient gre nekaj km v naslednje mesto ali dlje, je pa kazen upravičena. Tudi za takšne, ki so povratniki. Pa ne mislim sam za alkohol. Tudi prekršek je včasih banalen in nenameren, pa kakšen šerif kaznuje. Tolk da bo pokazal šefu da dela. Nekomu je vzel pa pol minimalca.
In obstajajo tudi druge vrste policajev, ki so bolj življenski. Te ustav, ti pove "čuj, tak pa tak je, to pa to si naredu, (govorim o malenkostih), zdej pojd pa domov k babi, ker če te še enkrat srečam nocoj zunaj, bom jaz pr tvoji babi spal" (besede sem se spomnil, da ne bo se kdo obsu na njih)
evil.gif

Ojoj, kakšen tepec, oprosti, ampak če ne vidiš kakšno traparijo si napisal, ti ne morem pomagat. Kaj pa če bi šel ubogi pijani revež tistih 100 metrov do doma peš? Bi ga konec vzelo? Probleme s policaji imate točno tisti, ki vozite nažgani in tiščite skozi naselja, se vozite na sesutih gumah.... V vseh mojih letih na cesti tako privat, kot službeno so me ustavil največ enkrat na leto in plačal sem dve kazni, eno za prehitro vožnjo, drugo za telefon. Nič drastičnega. Ponavadi pa od policaja dobiš točno tisto, kar poseješ. beri, beseda dober dan veliko naredi. če si pa nasikan, je pa zagotovo tudi policaj.
Ta, ki me je ustavil zarad telefona praktično pred hišo je bil sploh dec. Ker je začudeno gledal, zakaj čez cesto stojijo trije otroc in vpijejo...mami očita so policaji ustavli....sem mu razložil, da me je ustavil praktično pred mojo bajto in da sem klical ženo, naj mi odpre drsna vrata, ker sem pozabil dalinca. Njegove besede...gospod, take reči se povedo preden napišemo kazen, bi dobili le opozorilo. Sem rekel lep dan in na svidenje, pa je bilo. Opravljal je le svojo dolžnost, men pa nebi bilo treba gopcat po telefonu.

PS: če prav pomislim sem samo enkrat naletel na resnega kretena v uniformi, ker mi je na vsak način želel napisat kazen za vožnjo brez korekcijskih očal, čeprav sem jih imel, sončna. No na koncu, ko si jih je po mojem pregovarjanju le nataknil na nos se mi je še ta opravičil in zaželela sva si lep dan in srečno vožnjo.
 
Nazadnje urejeno:

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.591
-214
113
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Citat:
Uporabnik msenjur pravi:
kzs...

pa sej ni važno, zakaj so ga ustavili. pač so ga. napihal ni, policaju se nos zavihal do riti nazaj, in to je to. Če bi napihal, bi bil sedaj cel halo, in verjetno bi minister že odstopil. Mal so že patetični policaji, da se takih prijemov lotevajo.

In zanč gledam dnevnik, in una policajka joka, da nima za otroka, pa za dopust, itn... edin če je mogoče pozabila omenit, da je samohranilka, ker drugače jest ne vidim problema, da z jurjem plače ne moreš na dopust... Skratka, glih za jokat jim ni hudo. Pa da ne omenjam, da imajo vsak drug dan frej, in lahko veselo fušajo tok da se kar iskri.

Glede opreme - kot so že ugotovili, ni vse tok slabo, je pa precej medijsko napihnjeno.

Tako kot ti lahko fusas ob vikendih in popoldne/zvecer. Ne bedarij pisat no. Delovno obvezo mors na vsakem sihtu izpolnit. Ce je nekdo vsak drug dan prost (pa ni) potem dela 12 urne sihte.

Sej nisem rekel, da ne delajo 12 urnih sihtov - seveda jih, in potem so frej. In tisti dan se lahko veliko naredi. Sej poklicni gasilci imajo isto recimo - 12 ur, pol je pa frej en dan. In takrat jih večina veselo fuša. Pa sej mene nič ne moti, če fušajo/te, sam nej pol ne jambra po tv, da ne more iti na morje, ker ji pač ne verjamem (pa tud brez fuša, bi lahko šla, če ima dedca s plačo). Malo naj posluša tiste na valu 202, Botrstvo pa to. Tisti upravičeno jokajo, in verjamem, da morja že dolgo niso videli.

Sej ne me narobe razumet, verjamem, da se vam godi krivica, sam tok ful v piz.di pa niste. In tale stavka dvomim da bo kaj konkretnega prinesla. Na začetku je bilo polno podpore iz strani javnosti, po FB same podpore itn (Sicer večina vas je podpirala SAMO ZATO da je kontrirala trenutni vladi, ker niso podpirali njenega delovanja z begunci), pa poglej sedaj? javno mnenje se je obrnilo... čedalje manj se govori o tem... tko, da upam da imajo sindikalisti še kakšnega asa v rokavu.

zmaga.gif
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.419
9.370
113
Mislim, probaj 12 uren šiht, pa pol še fušaj. Pomoje crkneš pametnjakovič.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
delo policije je, da vohlja okoli.
in policija ima svoje 'zunanje sodelavce'. in tem primeru je en zunanji bil našpičen proti ministru in so ga ustavili. in kaj pol?
na desetine vohljačev imaš po gostilnah itd. pa potem pihanja. življenje.

če ne bi bil brat brat sovrag, bi policija imela veliiiiko dela. tako pa je brat bratu rabelj in ima policija malo dela.
pri enem znesku se pa denar pobrati in so vsi tih k riti, policija pa nemočna.
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Citat:
Uporabnik softi pravi:
delo policije je, da vohlja okoli.
in policija ima svoje 'zunanje sodelavce'. in tem primeru je en zunanji bil našpičen proti ministru in so ga ustavili. in kaj pol?
na desetine vohljačev imaš po gostilnah itd. pa potem pihanja. življenje.
Potem naj pa tako jasno povedo, ne pa da nekaj mutijo.

no ja, mutijo pa najbrž zato, ker je s takom načinom dela nekaj narobe.
 

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.034
4.948
113
Nuku`Alofa
Citat:
Uporabnik softi pravi:

in policija ima svoje 'zunanje sodelavce'. in tem primeru je en zunanji bil našpičen proti ministru in so ga ustavili. in kaj pol?

Kaj pa če vohljač sploh ni prepoznal ministra in je samo javil, da je v takem avtu nekdo sumljiv? In zakaj policija ne bi smela testirati ministra? Saj ni tip prvi na svetu, ki so ga ustavljali z lučkami. So enkrat tudi mene, ker so pač imeli takšno nalogo (ustavljati z lučkami, ne mene loviti)
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.195
3.822
113
Zato ker je bilo v eni drugi novici napisano da je tista patrulja tisti večer ustavila samo enega (1) voznika in to je bil ravno Koprivnikar. Drugače so itak na štrajku in ne ustavljajo.

Mene so sicer enkrat prav "lovili". Ravno ko se je nasproti peljal policaj z kiblo (bil je še daleč, a dovolj blizu da je videl luči), sem zapeljal iz glavne ceste na dvorišče (kolega sem pripeljal domov) in ugasanil avto (in luči). Policaju je bilo sumljivo in se je čisto počasi peljal mimo, oba seveda oči na pecljih. na naslednjem križišču je obrnil, zapeljal na parking, ugasnil luči in čakal. Čez ene 15 minut se je očitno naveličal in je odpeljal mimo naju in proti centru. Takrat pa midva lepo v avto in malo za njim, nato pa desno na stransko ulico in v nek bife. Takoj ko sem prižgal luči, je policaj že bremzal, takoj obrnil kiblo in za nama (bil je že daleč, mapk je taka cesta da se vidi kar daleč). Bil je seveda prepozen in midva sva bila že ven iz avta in pred bifejem. Spet se je čisto počasi pripeljal mimo in spet oba policaja oči na šipi. Zgodba se je ponovila in spet sta čakala nekje za vogalom. Ker sva si s kolegom vzela nekaj več časa (kakšno uro), sta medtem policaja že šla. Pridem domov in pred bajto (na javni cesti) ta ista policaja čakata pametni izrazom "pa te imamo". No, ko sem napihal 0,0 je nasmešek izginil. Vse skupaj je trajalo več kot dve uri...

To je bilo včasih in danes se teh igric ne bi šel, je pa dejstvo da si vzamejo čas, če hočejo koga "zjebat".
 

ThaShizznitt

Fizikalc
13. jan 2008
4.781
4
38
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Citat:
Uporabnik ThaShizznitt pravi:
Za poprecnega policista je 1000 prevec. Ker to ni nobeno delo. Ponoci lahko spijo, malce majo uro in vec, pa tko naprej....voznja z avtom naokoli, res ni delo. Ttrikrat na leto, ko nekdo demonstrira in more vzet masko s sabo, pa res ni bav bav.... Nadure mormo pa privat tut lepo delat, pa ce nam je prav ali pa ne.....oz. ce nam kej ni, lahko gremo drugam pravijo. Tko da....

Aha, kdo pa trka na vrata, ko pride do prometnih nesreč, kdo preiskuje take nesreče, kdo pride, ko ti vlomijo. Večina vas vidi policaje samo takrat, ko držijo radar. Ne vem, zakaj ne greš za policaja, če je tko fajn in dobro plačano, zakaj pa guraš za trakom minimalca?

Ko sem jih enkrat rabil, jih sred Lj ni bilo uro pa pol......
bonk.gif
 

ThaShizznitt

Fizikalc
13. jan 2008
4.781
4
38
Citat:
Uporabnik membrain pravi:
Citat:
Uporabnik lanos pravi:
..Kar se pa te policajke tiče. Res je. Če z jurja plače ne more živet, je težak problem v njej. Naj si stroške zmanjša. Dvomim, da je pozabila omenit, da je samohranilka. To bi prvo povedala. No, če bi pa bila, pa nima še zmeraj nič manj, kot dva, ki imata vsak po 580€ plače.
Skoz pravim, da so plače premale na splošno kar je pod cca jurja. In to ne samo pri policajih.
Lahko bi tudi povedala, kako se je počutila takrat, ko je kakemu z 580€ plače izrekla kazen v višini pol ali mogoče celo in več njegove plače. Je kaj pomislila, kako bo on potem živel?

aplauz.gif


In ce njih boli kurec, da ti sname 1-2 placi zaradi prekrska, tut mene boli kurec za njihove place, ker itak nabijajo, da so nizke, ubistvu so pa samo razvajen folk, ki v lajfu ni posteno delal. Pa se predcasno v penzijo bi sli.....ja dej nehi no!
bonk.gif