Namesto 113 kličite 014781000

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.419
9.370
113
Citat:
Uporabnik msenjur pravi:
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
vsi delavci bi morali iemti človeku dostojne prihodke. to je glede na stroške življenja okoli 900€ (brez prehrane in prevoza) ter upokojenci vsaj 780€ penzije...

ampak to je utopija... socializem... komunizem...

v kapitaluzmu pač dobiš toliko kolikor si zaslužiš...

ni res. dobiš toliko, kolikor ti je šef pripravljen dat. moglo bi pa biti tako ja, da dobiš kolikor zaslužiš.

Vidiš, ko se bo to razmišljanje obrnilo, bo pa kaj boljše, prej pa ne. Dobiš toliko, za kolikor si pripravljen delat. Ker kmalu bo prišel čas, ko se jim bo Dušan Šešok razmišljanje zabilo v glave kot bumerang. Prvo, za nami prihaja generacija razvajencev in družboslovcev, večina sanja, da bi pa kaj z rokami naredila, uf trije od desetih mogoče, vse ostalo bluzi. Drugo, v večini firm, ki jih poznam ni podmladka, ker ne zaposlujejo. Kje se bo pa mularija naučila delat, na faksu mogoče? Počas se bo vse sesulo in bodo porajtal, da je treba tud v kader vlagat.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.419
9.370
113
Citat:
Uporabnik ThaShizznitt pravi:
Za poprecnega policista je 1000 prevec. Ker to ni nobeno delo. Ponoci lahko spijo, malce majo uro in vec, pa tko naprej....voznja z avtom naokoli, res ni delo. Ttrikrat na leto, ko nekdo demonstrira in more vzet masko s sabo, pa res ni bav bav.... Nadure mormo pa privat tut lepo delat, pa ce nam je prav ali pa ne.....oz. ce nam kej ni, lahko gremo drugam pravijo. Tko da....

Aha, kdo pa trka na vrata, ko pride do prometnih nesreč, kdo preiskuje take nesreče, kdo pride, ko ti vlomijo. Večina vas vidi policaje samo takrat, ko držijo radar. Ne vem, zakaj ne greš za policaja, če je tko fajn in dobro plačano, zakaj pa guraš za trakom minimalca?
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.419
9.370
113
Citat:
Uporabnik IbizaDriver pravi:
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Citat:
Uporabnik IbizaDriver pravi:
Citat:
Uporabnik Ytbnd pravi:
Dokler se bo dogajalo tako buzeriranje policaji pri večini prebivalcev na shitlisti:
http://www.slovenskenovice.si/...tel-na-alkotest

Tale je lovska ja, še sploh ker so po besedah policije taisti policisti ustavili samo enega voznika - ministra (ker je štrajk ostalih itak ne ustavljajo).

Sicer pa ostalega iti ne bi komentiral, razen tega da mi je več ljudi, tudi starejših, reklo da jih je zelo užalilo, ko so bili po televiziji razni policisti in so rekli da se z 1000eur ne da živeti (noben policist ki dela ne terenu nima manj).

Kaj naj potem naredi upokojenec, ki živi z 450 eur na mesec, delavec ki dela za 580eur na mesec in podobni... Naj se kar fentajo?

Da ne bo pomote: policisti zaslužijo večjo plačo, a ne zato kar se z obstoječo ne bi dalo preživeti, pač pa zato, ker delajo zahtevno delo, ki bi moralo biti solidno plačo. Ne mi pa potem dajat gor enih izjav da v pol leta ni mogel privarčevat 20eur za otrokove smučke in podobne...
A to, da noben policaj ki dela na terenu nima manj ko 1000 EUR veš kot dejstvo, al je rekla kazala? Do jurja komaj prileze policist ki ima 10 let delovne dobe, z vsemi dodatki in nadurami vred. Še šofer pri KPL ima več. Da ne govorim o cigotu ki ima 7 otrok. Ta od države dobi več kot policaj.

O minimalcih za trakom, miloščini namesto penzij in podobnih svinjarijah je potrebno debatirat drugje.

Citat:
Neto plača vseh uslužbencev policije

Največ uslužbencev ima neto plačo med 850 do 1250 evrov. Takšnih uslužbencev je 4045.

Povprečna neto plača policistov, zajetih v analizo, je 1158,64 evrov.

363 policistov ima neto plačo od 650 do 850 evrov. 53 policistov ima neto plačo nižjo od 750 evrov. Večina izmed teh 53 ima manj kot pet let delovne dobe in ne prejema dodatka za stalnost, poleg tega junija niso delali v posebnih pogojih, zato niso prejeli dodatkov. Najnižja neto izplačana palača junija je bila sicer 688,95 evrov.

Poleg tega je treba upoštevati, da na neto plačo vplivajo tudi prijavljeni vzdrževani družinski člani in višina splošne mesečne olajšave, ki jo med letom uveljavljajo policisti. Večinoma namreč uveljavljajo vsi najnižjo splošno olajšavo v višini 275,22 evrov, čeprav bi lahko uveljavljali višjo (v višini 368,22 evrov). Za policista v 21. plačnem razredu to pomeni, da dejansko med letom plačuje višjo akontacijo dohodnine, kot bi jo lahko, če bi uveljavljal višjo davčno olajšavo, pri obračunu dohodnine pa se preveč plačana akontacija poračuna, kar v praksi pomeni, da je ta denar dejansko vrnjen.

Neto plača zajema neto plačilo za opravljeno delo z vsemi dodatki, brez povračila stroškov za prehrano na delu in povračila stroškov za prevoz na delo in z dela.

Nisem govoril o tem ali je to dobra plača ali ne, pač pa o tem, da se naj s tem ne bi dalo preživet, čeprav vemo da ima večina zaposlenih v sloveniji manjše plače (povprečna neto plača je cca 1000 eur, v realnosti pa jih ima večina manj).

tistih par policistov z minimalci pa niti ven ne gre (če ne bi že imeli dodatek).

Največ uslužæbencev ima med 850 in 1250...ha, lahko si misliš, koliko jih ima 1250. Lep razpon so dali, to je zavajanje, večina policajov kar lepo pade v tistih 850 plus nadure in prevoz.
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.747
895
113
tu in tam
Ksz
A ni tako, da moras voziti sluzben avto trezen-00..ta model od minstra je pa bil nazgan.
17758-icon_confused.gif
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.653
450
83
Citat:
Oprosti, kaj pa tebi ni jasno???

Seveda bi bilo potrebno reševati zadeve tam kjer nastajajo, zapreti mejo med Turčijo in Grčijo, zakaj si sedaj vmešal Makedonijo mi ni jasno. Nikjer nisem napisal, da se šengenska meja ne bi smela "braniti" pri vstopu v Slovenijo, ne vem od kje ti to??

Dejstvo je, da bi bilo potrebno naval zajeziti pri prehodu iz Turčije v Grčijo s pomočjo obalne straže, po potrebi celo vojske, vsaka država na t.i. "balkanski poti", pa bi morala nadzirati svoje meje. Govora je bilo o "evropski policiji", ne o naših policajih, ki jih je že za kontrolo in obrambo naše meje premalo.

Seveda so naši policisti dobro opravljali svoje naloge (pač tako kot jim je bilo naročeno), glede na "višji plan" (kot je bilo dogovorjeno z našimi severnimi sosedi) so jih kontrolirano spuščali v šengensko območje, kar v normalnih okoliščinah ne bi bilo dopustno.
uffff.... spet .
Prjatu, men je čist vse jasno.
Spotaknil sem se pod tvojo izjavo. (sicer pa odgovor ni bil namenjen (samo) tebi
Citat:
... ta ja ni normalen, še za našo mejo jih je premalo, on pa bi jih pošiljal v makedonijo.
Malo spremljaj dogajanje in boš videl kje so problemi in kdo lahko, hoče sodelovati v ustavljanju migrantskega toka. Nikjer nisem jaz našel Makedonije. Omenil si je ti sam. Našli so je pa migranti!!
Sej nisem napisal, da si ti napisal, da se šengen ne sme braniti v Slo?? In ne gre se zato.
Naših policajev in dodatno vojske je čisto dovolj bilo. Z vsemi rezervami sevedal. Eden od problemov je bil ta, da so se pametnjakoviči spravili na zakon "ali vojska lahko brani meje-pooblastila" al nekaj takega.... In tako je počasi prišla utrujenost redne sestave. Drugi največji problem so bili pa Hrčki (hrvati) . Upam da veš zakaj. Ne da se mi pisat več.
Zdej pa ti nam objasni vsem skupaj. Kdo je evropska policija??' Kateri so to strici in tete????
PS. Da bom dal svoje mnenje še. Ja, naj gredo naši pomagati Makedoncem. Zakaj ne. Tudi našim so nekatere države pomagale. Dol jih vsaki pošlje 50 policajev, doma jih rabiš pa ...kolko????
Verjetno nisi videl na posnetku, kakšen ksiht so naredili hrčki, ko se je na naši meji pojavila naša PPE in tuji policisti, pri poskusu odstranitve "tehničnih preprek" (
shocked-1.gif
)
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.653
450
83
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Citat:
Uporabnik ThaShizznitt pravi:
Za poprecnega policista je 1000 prevec. Ker to ni nobeno delo. Ponoci lahko spijo, malce majo uro in vec, pa tko naprej....voznja z avtom naokoli, res ni delo. Ttrikrat na leto, ko nekdo demonstrira in more vzet masko s sabo, pa res ni bav bav.... Nadure mormo pa privat tut lepo delat, pa ce nam je prav ali pa ne.....oz. ce nam kej ni, lahko gremo drugam pravijo. Tko da....

Aha, kdo pa trka na vrata, ko pride do prometnih nesreč, kdo preiskuje take nesreče, kdo pride, ko ti vlomijo. Večina vas vidi policaje samo takrat, ko držijo radar. Ne vem, zakaj ne greš za policaja, če je tko fajn in dobro plačano, zakaj pa guraš za trakom minimalca?
ne se jezit. Vse je to res. Ampak, Slovenija je cela v Q..cu. Glej, ko je bil žledolom po celi Slo, bi lahko električarji zahtevali večje plače zaradi ogromnega in nevarnega dela. Ko bo vojna, bodo zdravniki zahtevali več. Gasilci imajo tudi ogromno dela v večjih nesrečah. Delavec v tovarni tudi. Nasplošno so plače premale, ne samo pri policajih. En varnostnik, ki mu je verjetno cel šiht dolgčas, tudi ne more živeti z 580€, pa je tudi nevarno, če naleti na idiota. Vemo pa, kje so plače prevelike. In vemo, da je razlika med plačami prevelika. Vemo, da eni v službah ne delajo veliko. Krivec za to je šef tega zaposlenega. Torej imemo že dva preplačana. Nedelavca in šefa, ki ni zagotovil dela nekomu.
Tudi pri policiji je tako. Na nekaterih območjih policija dobesedno za šanke gleda, kter bi lahko bil pijan. To je že neke vrste teror. Nekoga se trudijo dobiti v neki postopek, pa čeprav je mali lokalni prekrškar. V večjih zadevah se pa kr mal postrani držijo. In to ni prav. Je pa pač tako, da mora biti policija prisotna skoraj povsod. V prijetnih in neprijetnih trenutkih. Tudi æe je zgolj prisotna, je že marsikaj rešeno.
Po moje.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.419
9.370
113
Men se pa zdi prav, da za šanke gledajo, še premal. Čez cesto imam kafano, ti lohk enkrat posnamem, kakšno je, ko se to zvali pijano iz za šanka za volan. Zadnjič je eno tele pijano zbilo kolesarja, ko je letelo v soboto ob poldne izza šanka domov na kosil.

Volan in alko ne gresta skupaj pa pika. terat po naseljih tud ni fajn, tko da ne vem.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.653
450
83
lej, sej se strinjam. Sej sem napisal, da se pri extreih ne bi smel postran držati. Pijani pol pa norijo. Sam ulovijo in lovijo tiste, ki si spije pivo, dva pa gre normalno domov
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
15.057
6.865
113
Citat:
Uporabnik IbizaDriver pravi:
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Citat:
Uporabnik IbizaDriver pravi:
Citat:
Uporabnik Ytbnd pravi:
Dokler se bo dogajalo tako buzeriranje policaji pri večini prebivalcev na shitlisti:
http://www.slovenskenovice.si/...tel-na-alkotest

Tale je lovska ja, še sploh ker so po besedah policije taisti policisti ustavili samo enega voznika - ministra (ker je štrajk ostalih itak ne ustavljajo).

Sicer pa ostalega iti ne bi komentiral, razen tega da mi je več ljudi, tudi starejših, reklo da jih je zelo užalilo, ko so bili po televiziji razni policisti in so rekli da se z 1000eur ne da živeti (noben policist ki dela ne terenu nima manj).

Kaj naj potem naredi upokojenec, ki živi z 450 eur na mesec, delavec ki dela za 580eur na mesec in podobni... Naj se kar fentajo?

Da ne bo pomote: policisti zaslužijo večjo plačo, a ne zato kar se z obstoječo ne bi dalo preživeti, pač pa zato, ker delajo zahtevno delo, ki bi moralo biti solidno plačo. Ne mi pa potem dajat gor enih izjav da v pol leta ni mogel privarčevat 20eur za otrokove smučke in podobne...
A to, da noben policaj ki dela na terenu nima manj ko 1000 EUR veš kot dejstvo, al je rekla kazala? Do jurja komaj prileze policist ki ima 10 let delovne dobe, z vsemi dodatki in nadurami vred. Še šofer pri KPL ima več. Da ne govorim o cigotu ki ima 7 otrok. Ta od države dobi več kot policaj.

O minimalcih za trakom, miloščini namesto penzij in podobnih svinjarijah je potrebno debatirat drugje.

Citat:
Neto plača vseh uslužbencev policije

Največ uslužbencev ima neto plačo med 850 do 1250 evrov. Takšnih uslužbencev je 4045.

Povprečna neto plača policistov, zajetih v analizo, je 1158,64 evrov.

363 policistov ima neto plačo od 650 do 850 evrov. 53 policistov ima neto plačo nižjo od 750 evrov. Večina izmed teh 53 ima manj kot pet let delovne dobe in ne prejema dodatka za stalnost, poleg tega junija niso delali v posebnih pogojih, zato niso prejeli dodatkov. Najnižja neto izplačana palača junija je bila sicer 688,95 evrov.

Poleg tega je treba upoštevati, da na neto plačo vplivajo tudi prijavljeni vzdrževani družinski člani in višina splošne mesečne olajšave, ki jo med letom uveljavljajo policisti. Večinoma namreč uveljavljajo vsi najnižjo splošno olajšavo v višini 275,22 evrov, čeprav bi lahko uveljavljali višjo (v višini 368,22 evrov). Za policista v 21. plačnem razredu to pomeni, da dejansko med letom plačuje višjo akontacijo dohodnine, kot bi jo lahko, če bi uveljavljal višjo davčno olajšavo, pri obračunu dohodnine pa se preveč plačana akontacija poračuna, kar v praksi pomeni, da je ta denar dejansko vrnjen.

Neto plača zajema neto plačilo za opravljeno delo z vsemi dodatki, brez povračila stroškov za prehrano na delu in povračila stroškov za prevoz na delo in z dela.

Nisem govoril o tem ali je to dobra plača ali ne, pač pa o tem, da se naj s tem ne bi dalo preživet, čeprav vemo da ima večina zaposlenih v sloveniji manjše plače (povprečna neto plača je cca 1000 eur, v realnosti pa jih ima večina manj).

tistih par policistov z minimalci pa niti ven ne gre (če ne bi že imeli dodatek).
Ne pisat neumnosti prosim. Dodatek za "iti ven" ne obstaja. Vsi dodatki so vezani na cas ko opravljas delo in pa redko na pogoje (posebna enota npr).

Jaz sem dobil novembra 950 eur place. Od tega je cca 40 eur za lpp karto. Cca 60 za malico. Ostane 850. V to je vstet dodatek za 8 nocnih ur, cca 80 izmenskih ur (popoldne) in cca 80 ur pripravljenosti (na domu sem dezural en vikend in tri dni v tednu). Vsak dan sem na terenu - zunaj.
Septembra sem dobil cca 1150 eur place. Delal sem tri dni ponoci in pa izplacanih sem imel cca 40 nadur od tega 18 nedeljskih in praznicnih nadur (delAl sem 14 in 15 avgusta ceprAv bi moral biti prost - plani s partnerko so pac odpadli).

Komot mas nizko placo tudi ce si stalno na terenu. Point je kdaj delas. Ce bi jaz pol sihtov oddelal ponoci bi imel gladko 1200 izplacila na racun.

In prvo pomislis da je to kompenzacija ker sem po dolgih letih vikende in ponoci vecinoma prost... No pa ugotovis da je to na papirju - ko zagusti gres v sluzbo...

Pa ne jamrAm. Samo hotel sem ti povedat da bi tezko bil vec na terenu pa za to ne dobim nobenega dodatka.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
15.057
6.865
113
Citat:
Uporabnik lanos pravi:
lej, sej se strinjam. Sej sem napisal, da se pri extreih ne bi smel postran držati. Pijani pol pa norijo. Sam ulovijo in lovijo tiste, ki si spije pivo, dva pa gre normalno domov
Tist ki spije dva pira nima bit za kaj ulovljen. Meja je 3-4 pa se to ce hitro pijes. Tko da ne rabmo s populizmi operirat. Vecji problem so radarji. Tam pa dejansko se vcasih meri na inkasantskih lokacijah
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.419
9.370
113
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Citat:
Uporabnik lanos pravi:
lej, sej se strinjam. Sej sem napisal, da se pri extreih ne bi smel postran držati. Pijani pol pa norijo. Sam ulovijo in lovijo tiste, ki si spije pivo, dva pa gre normalno domov
Tist ki spije dva pira nima bit za kaj ulovljen. Meja je 3-4 pa se to ce hitro pijes. Tko da ne rabmo s populizmi operirat. Vecji problem so radarji. Tam pa dejansko se vcasih meri na inkasantskih lokacijah

Res je, sam mate vseen eno toleranco, mestni redarji pa ne šljivijo.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.463
2.780
113
v lokalni ostariji
ti mamca, a ti veš, da te privatniki živijo? ker če nebi bilo gospodarstva (sploh mikro) bi ti doma bila in gledala v luft. ker bi bila nepotrebna. cel FUK bi bil nepotreben...

a ti znaš semering zamenjat? kaj pa cilinder pretesnit? morda samo prikolco od 15ton v rikverc zapeljat? najdt 0 in višino na gradbišču? ne? ja ti šment pa bi lahko. kot ti pričakuješ da morajo podjetniki znat vse zakone.

lepo bi bilo, da bi fu-rsovci bili v pomoč narodu... policisti si zaslužijo poštene plače. pošten zaslužek si zasluži vsak ki pošteno dela.

a realnost, kapitalistična je taka, da mulc star 19 let vozi x5-ko staro par dni. nikjer ne dela in za bundo da več kot en delavec za celomesečno hrano za celo družino... od kje mu? kako?

mimgrede, zakaj hudiča je problem da so ustavili ministra? zanimivo da je napihal "samo" 0.12. zakaj pop tv ne govori da je pjanc da ogroža vse? hmm...
ko so mene ustavili in mi dal pihat se nboen ni bunil... novinarji bi rekli da je to prav. da še več takih akcij...
 

nacek

Guru
13. okt 2012
2.915
557
113
ja če je pa minister rekel
evil.gif

»Javni sektor je gonilo razvoja vsake države.«
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
15.057
6.865
113
Citat:
Uporabnik lanos pravi:
grem stavit, da so to tisti, ki so že prej imeli najvišje plače
Ne to smo iz vseh nivojev...pogoj je da si bil dobro ocenjen in si dosegel pogoje za napredovanje. Zdej to so ponekod po JS vsi apriori dobili 5 pa je druga tema. Ce pa ne bi bilo varcevanja bi nekateri ze vmes napredovali tudi po 2 razreda.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.399
15.363
113
Kaj pa je s tistimi, ki so že pred časom izpolnjevali pogoje za napredovanje a se le-to ni izvršilo zaradi varčevalnih ukrepov? So potem zdaj šli avtomatsko naprej ali kakor kje?
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
15.057
6.865
113
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
Kaj pa je s tistimi, ki so že pred časom izpolnjevali pogoje za napredovanje a se le-to ni izvršilo zaradi varčevalnih ukrepov? So potem zdaj šli avtomatsko naprej ali kakor kje?
Tu mores locit tri stvari. Ce si napredoval zaradi premestitve si napredoval. Primer: policista premestijo z delovnega mesta "vodja patrulje" na delovno mesto "policist-kriminalist". Na isti postaji. Policist ima naziv policist II...delovno mesto kamor je premescen pa se izvaja le v nazivu policist I in tako policist napreduje v nazivu (iz policista II v policist I) in posledicno za en placni razred.

Potem je nekdo ze dolgo na delovnem mestu "vodja patrulje" in nazivu policist II. Ker je izpolnjeval pogoje napreduje v nazivu (delovno mesto se lahko opravlja v obeh nazivih) in dobi naziv policist I. Hkrati bi moral napredovati tudi za en PR vendar se to ne zgodi zaradi ZUJFa - ta policist ima od danes naprej 1 PR vec.

Tretji in najbolj mnozicni primer. Policist je tri leta ocenjen odlicno - po pravilih bi moral napredovati za 2 PR. Zaradi ZUJFa se to ne zgodi. Od danes dalje smo vsi taki napredovali za 1 ali 2 razreda. Ce ne bi vlada iz ocenjevanja izlocila ocene za leti 2012 in 2014 bi nekateri napredovali celo za 4 PR.

PR je za policiste pomemben ker se dodatki racunajo glede na osnovo. PR tudi rastejo progresivno. Primer: ce jaz napredujem za 2 PR iz 21 v 23 razred se mi osnovna placa povisa za isti denar kot nekomu ki napreduje za samo en PR iz 40 v 41 npr...
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.399
15.363
113
Aha aha, takšna je ta stvar. V "mojem" primer gre torej za primer št.3. Na Debelem rtiču sem namreč spoznal nekega pomočnika komandirja ene postaje in ko sva se malo "pobondala" mi je potožil glede teh zamrznitev napredovanj in ZUJFa itd itd.pa me je zdaj malo zanimalo kaj je na stvari.
Tnx za info
pozdrav.gif