Medion Gopal Navigacije

Leon2007

Fizikalc
12. mar 2011
1.654
29
48
58
Horjul
@Janch, deluje super, namizje se je takoj pokazalo.
cheer.gif
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.346
684
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
No super! Zdaj pa lepo na kartico naložiš primo ali iGO8 ter ga poženeš z 2klikom na Primo.exe. Če mi bo čas dopuščal, vam bom priredil skripto, da se bo ob zagonu naprave naložil nov vmesnik z ikonami preko katere boš lahko pognal želeno navigacijo..
 

Leon2007

Fizikalc
12. mar 2011
1.654
29
48
58
Horjul
@Janch, dogajalo se je tako. Ko sem vstavil kartico SD(nanjo nisem kopiral preko naprave ampak prek čitalca), naprava je bila prižgana, se je takoj prikazalo namizje. Ko se šel napravo ugasnit ter ponovno prižgati, se je takoj za napisom MedionGoPal prikazalo namizje, tam ostalo nekaj sekund, potem pa je naprava nadaljevala zagon tako da je sedaj v menuju.
Potem pritisnem tipko za vklop/izklop za trenutek, da gre v spanje, se ob enem prikaže namizje in tam ostane dokler zopet ne pritisnem stikalo in gre v spanje. Če hočem priti v napravin menu ga moram resetirati.
Toliko.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.346
684
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Ja to sem nekako pričakoval, saj ta mini unlock deluje preko originalnega shela. Torej potrebno bi bilo preko dodatne skripte urediti tako, da ti ob zagonu naprave skripta "ubije" originalni shell, nato pa se boot nadaljuje, po nadalnjih ukazih...torej ali gre samo na namizje ali pa se zažene kakšen nov simple vmesnik katerega sem omenil v prejšnjem postu. Zaenkrat lahko onespsobiš original menu tako, da enostavno preimenuješ datoteko MENU.EXE ki jo najdeš na flash disku v recimo MENU1.EXE. Na ta način bo naprava preskočila zagon original menu in boš v vsakem primeru pristal na namizju (Vsaj sklepam tako).
 

Leon2007

Fizikalc
12. mar 2011
1.654
29
48
58
Horjul
@Janch
Ko sem spremenil n MENU1.EXE, se je po napisu MedionGopal, za trenutek zopet pokazalo namizje, potem se je pojavilo okno, v njej 2 ikoni. Na eni piše Navigation na drugi pa Settings.

Kakor opažam je to sedaj samo še ena pot dalj, da pridem na original menu za vodenje, ker tukaj pritisneš na Navigation in gre naprej po stari poti.

Res pa je tudi, da potem gredo vse nastavitve. Izginejo vsi prejšnji podatki( zadnji cilj, cilj za Doma, itd), ter nastavitve.
 

Leon2007

Fizikalc
12. mar 2011
1.654
29
48
58
Horjul
Po resetu se zažene tvoje namizje za 2-3 sec. potem pa gre naprej in program mi zahteva vstavitev SD kartice. Če mu potrdim se resetira ponovno.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.346
684
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Potem pa probajva še tole:

1. mnavdce.exe na flash disku preimenuj v mnavdce1.exe
2. goce.exe preimenuj v mnavdce.exe in jo kopiraj na flash disk
3. odsrani SD in ponovno zaženi napravo
 

Leon2007

Fizikalc
12. mar 2011
1.654
29
48
58
Horjul
Poročam
1. mnavdce.exe spremenil v Mnavdce1.exe
2.goce.exe sem spremenil v mnavdce.exe - ko ga skopiram mi nekaj zajambra naj konvertiram nekaj - verjetno goce.exe
3.odstranim kartico - napiše mi zopet, da naj vstavim memory card(SD).
4.vstavim nazaj kartico SD in me takoj vrže na tvoje namizje in tam ostane.

V mapi navigon, kjer se nahaja Mnavdce.exe je sedaj ikona neznanega programa in kategorija programa je bližnjica.
Verjetno zato, ker sem goce.exe najprej naredil bližnjico in sem potem to bližnjico preimenoval in skopiral v to mapo.
 

Leon2007

Fizikalc
12. mar 2011
1.654
29
48
58
Horjul
Sedaj sem popravil in naredi isto, vrže me namreč takoj na tisti novi menu z dvema ikonoma, ki sta obrazložena zgoraj.
če pa vstavim še kartico, mi pa naredi isto kot sem že zgoraj opisal.
 

Leon2007

Fizikalc
12. mar 2011
1.654
29
48
58
Horjul
Ko ga pa ponovno resetiramme pa zopet takoj vrže na ti dve ikoni. Ko pa pritisnem na ikono Navigation, me pa zopet vrže v tvoje namizje, tako, da ne pridem več v menu od naprave.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.346
684
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Torej če prav razumem, moraš met SD na kateri je goce.exe v napravi in goce.exe na flash disku poimenovan v mnavdce.exe da ti po zagonu naprava obstane na namizju? Sicer pa kot sem že napisal, ko pridem malo do časa, bom naredil unlock shell, preko katerega bo moč zaganjati navigacijo po želji. Je pa to precej otežen postopek, sploh če naprave nimam pred sabo..bom videl kaj se bo še dalo narediti iz tega.
 

Leon2007

Fizikalc
12. mar 2011
1.654
29
48
58
Horjul
Ne na kartici sem pustil tako kot je (goce.exe)
Kolk časa bi pa sodelavc bil brez nje, če bi ti jo poslal?
 

Leon2007

Fizikalc
12. mar 2011
1.654
29
48
58
Horjul
Sedajle sem še enkrat probal in sem naredil sledeče:
1. Na SD kartici sem spremenil ime v "mnavdce.exe"
2. Menu1.exe sem spremenil nazaj v "menu.exe"
3. mnavdce.exe sem še enkrat skopiral v Flash disk(prej sem ga že pobrisal
4. SD kartico vzamem ven
5. Sedaj se po resetu vedno ustavi na tvojem namizju, pa karkoli naj delam z njo.

Al bi bilo sedaj to pravo delovanje.