Medion Gopal Navigacije

SebiuS

Zelenc'
18. feb 2010
3
0
1
Ker se v forumih pojavljajo samo dve imeni navigacij in sicer Garmin in Navigon, odpiram novo temo za uporabnike MEDION GOPAL Naprav! Napišite svoje izkušnje, mnenja, itd...
aplauz.gif
 

SebiuS

Zelenc'
18. feb 2010
3
0
1
Mene zanima predvsem to če je komu uspelo pri nas usposobit TMC Na medion GoPal E4440
 

bose

Pripravnik
23. sep 2009
292
14
18
daleč,daleč,daleč proč
TMC na Medion GoPal E4440 dela bp. v tujini. Lepo te obvešča o zastojih in po želji poišče obvoz. Doma ga še nisem preizkusil, saj ga doma ne uporabljam.
Zadeva uporablja NAVTEQ karte. Trenutno imam naložene karte 2009.Q2. Ker že obstajajo novejše bi vprašal ali so za Medion primerne Navigon karte, oziroma katere karte je potrebno "nabavit" za posodobitev?
 

Ravny

Pripravnik
23. avg 2007
664
2
18
Tudi mene zanima ali se da dobiti novejse karte na pasnikih in če slučajno kdo ve katera je zadnja verzija kart ?

Ali se kdo mogoce ve kako se pa lahko nalozi POI radarje

Hvala
 
Nazadnje urejeno:

Dante

Pripravnik
3. sep 2007
544
0
16
Kupil sem Medion P4440 iz zadnje Hoferjeve ponudbe.

Zdaj me pa zanima ali naložena navigacija dobro pokriva srednjo in vzhodno Evropo (Avstrija,Slovaška,Poljska).
Ali naj naložim igo8? Kako?

hvala za odgovor.
 

gasdopodna

Fizikalc
22. jul 2007
3.601
94
48
Avstrija je ok.

V Medion vmesniku sem pa dal posodobitev kart, pa napiše da ni zadnje posodobitve.
 

tidi

Zelenc'
17. avg 2010
8
0
1
Zadnja verzija kart je Q4.2009 Pokritost na ravni kart ostalih najbolj uporabljanih nav.naprav in podobnimi hibami. Pri primerjavi kart in sistemov se je za slo. seveda kot najbolj natančna ( glede hišnih št. in ostalega) izkazala zadnja verzija monolitove karte, vendar jaz klub temu na tej napravi ponavadi uporabljam kar original karte z GoPal programom, pa tudi iGo8.3 s teleatlasovimi ali monolit karto. Ve se da v mnogih kartah (ni pomembno ili je to v TOMTOM, iGO, GoPal, ...) nekatere hišne št. (v sloveniji) niso natančno vnesene ali jih celo ni. Če na iskano lokacijo odhajate od doma, pač prej na NAVTEQ strani poiščete dani cilj, in v navigacijio prepišete koordinate. Na tak način do sedaj še nisem zgrešil cilja več kot za en pljunek, pa čeprav bogu za hrbtom.........do sedaj, pravim.
Za tiste ki mislite, da to kar ste kupili "med sadjem in zelenjavo" nekako ni zadosti "kul" pa nasvet: Pobrskajte malo po kakšnem nemškem forumu o tej zadevi, bi znali biti zelooo presenečeni .............
Aja, cena te škatlice je bila 100 pa nekaj evrov v akciji (kao!).......za mene, ki sem bolj "škrt" za te zadeve (mobilni telefon napr. menjam na ene 7 let) skoraj malo .......kaj pa vem, no.
 
Nazadnje urejeno:

tidi

Zelenc'
17. avg 2010
8
0
1
Citat:
Uporabnik tidi pravi:
Zadnja verzija kart je Q4.2009 Pokritost na ravni kart ostalih najbolj uporabljanih nav.naprav in podobnimi hibami. Pri primerjavi kart in sistemov se je za slo. seveda kot najbolj natančna ( glede hišnih št. in ostalega) izkazala zadnja verzija monolitove karte, vendar jaz klub temu na tej napravi ponavadi uporabljam kar original karte z GoPal programom, pa tudi iGo8.3 s teleatlasovimi ali monolit karto. Ve se da v mnogih kartah (ni pomembno ili je to v TOMTOM, iGO, GoPal, ...) nekatere hišne št. (v sloveniji) niso natančno vnesene ali jih celo ni. Če na iskano lokacijo odhajate od doma, pač prej na NAVTEQ strani poiščete dani cilj, in v navigacijio prepišete koordinate. Na tak način do sedaj še nisem zgrešil cilja več kot za en pljunek, pa čeprav bogu za hrbtom.........do sedaj, pravim.
Za tiste ki mislite, da to kar ste kupili "med sadjem in zelenjavo" nekako ni zadosti "kul" pa nasvet: Pobrskajte malo po kakšnem nemškem forumu o tej zadevi, bi znali biti zelooo presenečeni .............
Aja, cena te škatlice je bila 100 pa nekaj evrov v akciji (kao!).......za mene, ki sem bolj "škrt" za te zadeve (mobilni telefon napr. menjam na ene 7 let) skoraj malo .......kaj pa vem, no.

pardon, koordinate iskanega cilja poiščite na strani "monolit maps" ........
 

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
Ima kateri od vas, ki imate Go.Pal navigacije, naloženo gor iGO8? Ali pa kaj drugega? Se da to brez problema narediti, ali je bolje ostati pri originalnih nastavitvah?
 

tidi

Zelenc'
17. avg 2010
8
0
1
Na Medion P4440 uporabljam tako iGo8, kot GoPal sistem navigacije. Pogoj, da je to mogoče je, da omogočiš dostop do operacijskega sistema naprave z napr. za to ustreznim programom (MioPocket, namenski prog. za določen tip navigacije) ali pri nekaterih napravah menda tudi z skritimi tipkami na zaslonu ipd. . S tem postane naprava to, kar v osnovi je. Majhen prenosni računalnik (napr. procesor 400 MHz, ram 128 MB) z zaslonom občutljivim na dotik in Windows CE operacijskim sistemom. Od tu naprej pa so odprte številne možnosti, če je človek za to, da bi jih izkoristil pripravljen žrtvovati svoj čas. Poglej si to povezavo http://netfresco.com/MioPocket/default.aspx
Ali sem z napravo zadovoljen?
Kupljena je bila v bližnjem Hofer-ju julija 2010 za ceno 119 Eur. Tri leta garancije!! Procesor Samsung 400 Mhz ,128 MB ram, omogoča bluetooth povezavo, zaščito z geslom in prstnim odtisom, glasovno upravljanje naprave (v tujih jezikih – brez veze!),TMC sprejemnik ( v sloveniji ne deluje – za enkrat), FM oddajnik, avtonomija z baterijo 2-3 ure, svetilnost zaslona za uporabo v avtomobilu povsem zadostna. Vse preizkušeno in vse deluje po pričakovanjih. Modro zobe povezave ne uporabljam, ker mi telefon omogoča prostoročno telefoniranje. FM oddajnika ne uporabljam, ker je jakost v napravo vgrajenega zvočnika povsem zadostna medtem, ko je med vožnjo po mestu težko zagotoviti, da na izbrani frekvenci ne bi prihajalo do motenj. Kot MP3 player bi bila naprava med vožnjo veliko bolj uporabna, če bi jo preko izhoda za slušalke povezal z AV vhodom avtoradia. TMC v Sloveniji za enkrat ne deluje, pa menda glede na kakovost te storitve pri nas ob tem niti ni prevelike škode. GoPal navigacijski program omogoča povsem solidno vodenje do cilja (primerjava z iGo8) in barvna kombinacija kart deluje pregledno (napr. enosmerne ceste so lepo vidne), res pa je, da iGo8 program omogoča več osebnih prilagoditev in sprehajanje po menijih poteka presenetljivo gladko medtem, ko GoPal program pri kakšnem pritisku na tipko v meniju potrebuje kakšen trenutek več preden se odzove.
Karte NAVTEQ za GoPal in TeleAtlas za iGo8 so podobne kakovosti, Monolitova za slovenijo pa je nekoliko bolj popolna. Karte zahodne Evrope so verjetno zares (še vedno) bolj popolne kakor karte za slovenijo. Pri vožnji po Italiji sem opazil, da so v NVTEQ kartah za GoPal vnešene tudi že nekatere ceste, ki so bile v času izdaje kart tik pred koncem izgradnje.
Ali je torej nadgradnja GoPal sistema na Igo8, Nvigon, Mio, itd. upravičena ali celo potrebna ? Mislim, da ne.
Glede na to, da so navigacijske naprave v osnovi samo prenosni računalniki z zelo omejenimi zmogljivostmi in kot taki podvrženi enako hitremu zastaranju, bi za napravo primerljivo z opisano, za ceno, ki bi bila lahko tudi bistveno nižja od 100 €, pričakoval vsaj še doživljensko posodabljanje kart celotne Evrope. Ker pa ima trg seveda svoje zakonitosti sem bil (in sem še) z izbiro omenjene naprave povsem zadovoljen. Če pa bi bila v danem trenutku v bližini za tako ali še nižjo ceno na voljo primerljiva naprava drugega proizvajalca (lahko tudi kitajski GoClever GC-5066 FMBT TMC FE) pa bi še nekoliko premislil.
 
Nazadnje urejeno:

magic82

Zelenc'
25. nov 2010
1
0
1
Živjo,

če je mogoče bi prosil malo bolj podrobna navodila kako naj omenjeno
napravo odklenem, da lahko gor naložim kaj drugega.

Že v napej hvala!
 

LjuboB

Fizikalc
15. mar 2010
422
189
43
Mene pa zanima naslednja zadeva. Kupiš navigacijo, ki podpira SD kartico. Na SD kartici imaš nek drug softvare z mapami. Kako sedaj narediš preklop, da ti zažene navigacijo iz SD kartice namesto iz internega pomnilnika?
 

LjuboB

Fizikalc
15. mar 2010
422
189
43
Je mogoče že kdo naložil na medion P4440 (ali katerega drugega) najnovejšo verzijo GoPal software-a GoPal PE5.5, ki prikazuje 3D zgradbe in cestne izvoze?
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
@magic82
@smukec

v vsakem primeru se da zadeva lepo nadgradit oz menjat navi software. Sam bi osebno naložil iGO8 ali Primo (ki ima tudi v SLO TMC support), vendar se bojim, da tukaj ne bosta našla junaka, ki bi vama spisal natančen tutorial step-by-step, saj ima vsaka naprava in ponavadi celo model, svoje softwerske značilnosti, kar pomeni, da je potrebno nekaj malega razumevanja v smislu datotek in map ki se tičejo navigacije, da lahko oceniš, kako bi bilo najbolje izvesti takšno nadgradnjo. Interaktivna pomoč pa itak predstavlja še dodatno težavo, v primeru, da gre kaj narobe...
 

LjuboB

Fizikalc
15. mar 2010
422
189
43
@Janch
evo mi je uspelo usposobit medion P4440, da sem dal nanj najnovejši software MEDION® GoPal® Navigator PE 5.5, navteq q2 2010 karte, prikazuje mi izvoze na cestah, prikazuje mi table za izvoze, 3D zgradbe, 3D teren, opozorila na radarje (nisem še sprobal), TMC(nisem še sprobal), ...

Navigacija po dosedaj sprobanih relacijah vodi res dobro, sem nadvse zadovoljen kar ne morem reči za garmina, ki sem ga imel na omniji (ampak ok omnija ima slab sprejemnik). Poti izračunava glede na najkrajšo pot, najhitrejšo pot, ekonomično pot (med prejšnjima dvema) in pot upoštevajoč lastnosti na cestah ob določenih urah (izogiba se prometnim cestam).

Pomanjkljivosti so edino v kakih novostih na cesti (rondoji ...) , sprobaval sem z iskanjem nekaj "zakotnih" krajev ali ulic in mi do sedaj ni našel samo ene ulice. Lahko pa se registriraš na navteq-ovi strani in jim pošiljaš take opazke...

Zaenkrat ne vidim potrebe, da bi nalagal iGo Primo, razen, če me kdo drugače prepriča
smile-1.gif


Tukaj pa je še nekaj fotk tega software-a:
- http://ii.alatest.com/product/600x400/d/d/Medion-GoPal-X4545-Europe-0.jpg
- http://img5.imagebanana.com/img/858hcqoq/GP55Models.jpg
- http://img5.imagebanana.com/img/apzylst0/GP55ExitViews.jpg
- http://img5.imagebanana.com/img/7n7hnslw/GP55Hoehenprofil.jpg
 
Nazadnje urejeno: