Očala za monitorje (proti modri svetlobi)

raners

Majstr
4. mar 2008
2.709
366
83
Hej vsem... Na šihtu po 8h gledam v 2 monitorja in v zadnjih letih me mučijo glavoboli... Lani sem bil na pregledu oči in je bilo vse vredu in tudi vidim vredu (boljše kot moja, ki ima dokaj nova deoptrijska očala :D ).. Vglavnem, opažam, da me moti močna svetloba in že tako ali tako imam oba monitorja na čimbolj rumeni barvi in nastavljeno na nizko svetilnost... Zadnje čase imam tudi na večina mašinah vklopljeno temno temo (theme), ampak uporabljamo tudi starejše aplikacije, ki lepo žgejo z belo svetlobo... ;)

Me pa je že marsikdo vprašal, če uporabljam očala za računalnik (no, pač za zaslone) in masrikdo mi je že rekel, da so vredu - da je sicer sprva malo čudno, ker vidiš vse bolj rumeno, ampak da se hitro navadiš.. Sam sem gledal te: Xiaomi Anti Blue Glasses (imam dobre izkušnje s Xiaomi izdelki).

Torej, uporabljate kaj ta očala, ki filtritajo to škodljivo modro svetlobo in kakšna imate mnenja o njih? So moteča? Imajo kakšne slabosti? In katera uporabljate?

In še podvprašanje: za sabo imam okna in če niso zasenčena, se mi njihova svetloba precej odbija od zaslona in naj bi bil zaslon mat (AOC 27B2H). Verjetno takšna očala ne odstranijo tudi take "bleščeče" svetlobe, kajne?
 

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.149
291
83
Hej vsem... Na šihtu po 8h gledam v 2 monitorja in v zadnjih letih me mučijo glavoboli... Lani sem bil na pregledu oči in je bilo vse vredu in tudi vidim vredu (boljše kot moja, ki ima dokaj nova deoptrijska očala :D ).. Vglavnem, opažam, da me moti močna svetloba in že tako ali tako imam oba monitorja na čimbolj rumeni barvi in nastavljeno na nizko svetilnost... Zadnje čase imam tudi na večina mašinah vklopljeno temno temo (theme), ampak uporabljamo tudi starejše aplikacije, ki lepo žgejo z belo svetlobo... ;)

Me pa je že marsikdo vprašal, če uporabljam očala za računalnik (no, pač za zaslone) in masrikdo mi je že rekel, da so vredu - da je sicer sprva malo čudno, ker vidiš vse bolj rumeno, ampak da se hitro navadiš.. Sam sem gledal te: Xiaomi Anti Blue Glasses (imam dobre izkušnje s Xiaomi izdelki).

Torej, uporabljate kaj ta očala, ki filtritajo to škodljivo modro svetlobo in kakšna imate mnenja o njih? So moteča? Imajo kakšne slabosti? In katera uporabljate?

In še podvprašanje: za sabo imam okna in če niso zasenčena, se mi njihova svetloba precej odbija od zaslona in naj bi bil zaslon mat (AOC 27B2H). Verjetno takšna očala ne odstranijo tudi take "bleščeče" svetlobe, kajne?
K dobremu speglarju- oftamologu, Hoya spegle pa bos imel mir. Vse ostalo pozabi.
 

pek007

Majstr
8. maj 2007
1.144
329
83
38
Kaj pa ce v winsih uklopis night mode? Rata vse k da je soncni zahod...
 

map

Guru
6. jul 2008
7.790
1.928
113
najrajš na babi
Ni hoya vse na tem svetu. Imam +1,5 Alcom work slovenska stekla. Zadovoljen. So malenkost rumena ampak ne preveč. Prednost je da je filter modre svetlobe v materialu in ni nanos kot v velecenjeni Hoyi in ostalih. Work varjanta je do 2 metra gledanja, naslednja bom vzel Room do 4 metre, da ne rabim za vsako špeglov dol dajat ko kdo v pisarno pride.
V glavnem k dobrem optiku, da ti vse možne parametre zmeri, z Alcomom ne boš zgrešil za pameten denar

 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
Torej, uporabljate kaj ta očala, ki filtritajo to škodljivo modro svetlobo in kakšna imate mnenja o njih? So moteča? Imajo kakšne slabosti? In katera uporabljate?
Uporabljam. Sigurno so že 15 let stara. Samo imam prozorna stekla. Če jih malo pod kotom pogledam vlečejo na vijolčno. Barve preko njih pa vidim enake kot brez njih.
Men zelo pomagajo. Tako, da jih redno uporabljam. Znamke pa ne vem, niti ne vem kje sem jih nabavil. Sigurno pri kakem lokalnem optiku.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.253
5.819
113
Jaz ne bom še enkrat imel tega filtra, ker se mi zdi bv. Za povrh mi pa še rahlo spremeni barvo na rumenkasto in je en jebeštrga, če obdelujem kake fotke...
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
V novejših Windowsih si lahko v nastavitvah nastaviš svetlobo z zmanjšano modro komponento. Pa še sam nastaviš, za koliko naj jo zmanjša.