Koliko denarja nameniti za nakup avta?

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.491
9.218
113
malo matematike:
11 let je star povprečni slo avto lani se mi zdi .
povprečni avto za Slovenca je rang danes nov 30 do 35 kilo, ce tole malo z amortiziraš je to na 11 let starega 9 do 10 jurjev. pa smo na 6 plač. logika se dela. ampak kupit je se tako najlažje, potem se začne, kar pa povprečni Slovenecprej ne kalkulira. zavarovanje, gume, servis, gorivo , vinjeta, ... potem pa zelje in Spar budget.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Guinness

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.375
3.460
113
Ne delaj se norca.
Kislo zelje je na kramarskem 3,5€/kg.
Zato lahko že ukrajinske pišeke ješ.
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.983
2.716
113
malo matematike:
11 let je star povprečni slo avto lani se mi zdi .
povprečni avto za Slovenca je rang danes nov 30 do 35 kilo, ce tole malo z amortiziraš je to na 11 let starega 9 do 10 jurjev. pa smo na 6 plač. logika se dela. ampak kupit je se tako najlažje, potem se začne, kar pa povprečni Slovenecprej ne kalkulira. zavarovanje, gume, servis, gorivo , vinjeta, ... potem pa zelje in Spar budget.
Tole je pomoje zelo realno opisano stanje pri nas. Je pa res da na alterju smo zbrani res nadpovprečneži očitno, nek elitni cvet inteligence, poslovne uspešnosti, da o naših nadpovprečno dolgih curakljih niti ne začnem. Sam ne morem govoriti o tem, koliko plač sem namenil za avto, ker sem na žalost samozaposlen in kakšen mesec dobim konkretno več, kakšen pa manj. Potem pride še kakšen izreden dogodek, kjer mi kakšen cigan iz Baltika ostane dolžan denarja še za kakšen tak avto kot ga imam in smo kjer smo.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.600
2.441
113
Jaz sem pred 11 leti 3 leta star avto kupil za 7k€...... servisiran doma, par parov gum. Crknilo mi je mogoče 5-6 kosov v tem času, par po moji neumnosti.


Eno leto moram še zdržat s tem. Pa, če še enkrat šiht menjam bom mogoče prišel na 6 plač za en normalen avto. Okey 9 plač, ker sem že star pa živi se enkrat.
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.448
865
113
Dejte mi neki povedat.
A je tule gor kdo, ki lahko vsake 5 let plača z denarjem avto za 40 jurjev? Ne gre se sedaj kaj se splača, ampak če je sposoben plačat.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.600
2.441
113
Kaki voluharji v javni upravi in državnih firmah so takoj na 3k€. Pa, če imajo še stanovanje rešeno, zakaj se ne bi mogli skeširat za en avto na 5 let.

Brez kakih hudih ekstremov.
 

motoroki

Fizikalc
30. maj 2022
522
97
28
Dejte mi neki povedat.
A je tule gor kdo, ki lahko vsake 5 let plača z denarjem avto za 40 jurjev? Ne gre se sedaj kaj se splača, ampak če je sposoben plačat.
jes ne, sem moral dat "star" avto v ceno, da bom lahko dvignil novega-sicer je cena novega 2x večja od tvoje cifre, ampak vseeno.:cool:
 

Vadim

Guru
2. jul 2020
4.009
5.225
113
Dejte mi neki povedat.
A je tule gor kdo, ki lahko vsake 5 let plača z denarjem avto za 40 jurjev? Ne gre se sedaj kaj se splača, ampak če je sposoben plačat.

40 jurjev na 5 let je privarčevanega 666€ na mesec. Pol od tega če je bil stari avto vreden 40 jurjev in je ohranil 50% vrednosti.

Boljše vprašanje je, koliko od plače lahko daš na stran. Imaš otroke, kako drage hobije, kam hodiš na dopust, kadiš/piješ...
 
  • Všeč mi je
Reactions: sass

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.982
5.073
113
40 jurjev na 5 let je privarčevanega 666€ na mesec. Pol od tega če je bil stari avto vreden 40 jurjev in je ohranil 50% vrednosti.

Boljše vprašanje je, koliko od plače lahko daš na stran. Imaš otroke, kako drage hobije, kam hodiš na dopust, kadiš/piješ...
Kdor bo v glavi razčistil, da je avto samo nujno zlo, tistemu bo lažje. Hitro se lahko zgodi, da si suženj avtu, ali pa da delaš tričetrt šihta samo za avto.
Jaz osebno bi raje delal manj, in si privoščil vec drugje, ne v plehu.