Koliko mesečnih plač bi pa vi dali za nakup avta ?

dnagrafik

Pripravnik
10. sep 2010
89
0
6
Pozdravljeni,

Že naslov teme je dovolj jasen a vseeno... Torej koliko vaših mesečnih plač bi vi "vtaknili" v avto. Tu me ne zanima podatek ali je avto nov ali star. Zanima me le koliko je za vas spremljiv vložek v "pleh" . Seveda je vložek večji ker tu ni vpoštevana registracija zavarovanje ... servisi ob morebitnem nakupu rabljenega vozila...

Meni se zdi do nekje pol leta se pravi 6 mesečnih plač vložka v avto ki ga potem obdržiš recimo 5 let sprejemljivo. Pa vam ?

Lp
 

Company

Pripravnik
7. okt 2007
787
6
18
Čisto tako mimogrede, če govorimo z vidika povprečnega slovenca s cca 960€ plače, ali vam je sprejemljivo, da date za avto 5760€ ter gaimate potem 5 let? I don't think so..., vsaj kar se raje na splošno tiče.

LP!


Citat:
Uporabnik dnagrafik pravi:
Pozdravljeni,

Že naslov teme je dovolj jasen a vseeno... Torej koliko vaših mesečnih plač bi vi "vtaknili" v avto. Tu me ne zanima podatek ali je avto nov ali star. Zanima me le koliko je za vas spremljiv vložek v "pleh" . Seveda je vložek večji ker tu ni vpoštevana registracija zavarovanje ... servisi ob morebitnem nakupu rabljenega vozila...

Meni se zdi do nekje pol leta se pravi 6 mesečnih plač vložka v avto ki ga potem obdržiš recimo 5 let sprejemljivo. Pa vam ?

Lp
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Do 20 plač, po treh letih jih dobiš 10cca nazaj, nato pa 10 novih plač zraven itd.itd.


Po tem sistemu je težko našparat za prvi avto, sicer pa gre pol čist kamot, jurja plače, avto za 20k, po treh letih dobis 10k,
das 10 zraven, makar na leasing je to okol 250e mesečno ali 25% plače, sprejemljiv v mejah normale bi reko; če nimaš najemnine,...
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
to pomeni da eno tretino lajfa delaš samo za strošek nakupa avta, kje je potem še zavarovanje in tankanje
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
to pomeni da eno tretino lajfa delaš samo za strošek nakupa avta, kje je potem še zavarovanje in tankanje


Četrtino lajfa. To četrtino večina lahko razbije na osmino, glede nato da imaš ženo in skupno kaso.


Potemtakem, je po tvoje noro da ima ena familija Megana karavana za 20k?


Potem pa 10 plač. Samo mater mormo slovenci zafukano dobro zaslužit, A4, 320, A5, A6, X5, X7, Kajeni, Q7, itd itd, tega
se pri nas tare na cestah, potemtakem so vsi budale al pa tako hudo zaslužijo.


Je pa eno dejstvo, da poznam folk neposredno imam sodelavca, ki fura C1 jajco za par jurjev, zasluži 1,6k, pa je rezultat njegovega
petletnega šihta pri tej firmi, najemnina, star jajček, ajfon in kup dopustov po hrvaški; pa vsak vikend seveda ven.

Jebomater da raje plačujem avto, ki je po treh letih še nekaj vreden, kot pa da gre ves denar v maloro, ker od plače 250 ščipnit da
se pelješ tako treba ni problem, ker tako ali tako jih nebi naložil na banko ampak al bi šel kak vikend več ven, al si človek vsak mesec
omisli kak bombonček ala nova jakna, telefon, kakšne toplice,... Nisem še videl tistega ki bi mel 1,5 plače, fural staro rainglo in
nalagal 250e mesečno na vezano vlogo.

20 plač je čisto normalna meja, ampak če zaslužiš vsaj jurja in nimas najemnine ampak svoje stanovanje. Če zaslužiš minimalca
govorimo do 10 plač.

Je pa logično da če služiš 10k na mesec, ti ni treba dat 20 plač, ampak je že 10 plač ridikilez in insejn.


Pa ne pozabi, da nekateri dajo preveč za avto, se barem peljejo, razni krekhedi nimajo avta, in dajo preveč za belo/rjavo,
če je folk s 300e leasinga nor, kaj je pol krekhed al pa kockar; iber-uber-suppa-dummy?


Boljše 300 v avto kot pa 100 za čike, 100 za kavo pa 100 za pir (kar v osnovi je preračunano škatla čikov, ena kava in en pir dnevno,
nato pa še petki in sobote ko se zapravi 25e kot ponavadi)

Če si pa nemorem kavice, čikov pa pira privoščit, pol pa dejansko morem menjat državo. (kar tudi sem in me nebo nazaj za nič nasvetu)
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.542
9.224
113
Vsakemu svoje, nekateri skadijo 300 EUR mesečno, nekateri jih zagonijo na dopustih, ti jih pač za avto.
wink-1.gif


Sam bi dal za avto nekje 6-10 mesečnih plač. Rabljenega seveda. Za trenutnega sem dal par plač, pa mi po parih letih in 150.000 km služi poplnoma brez problema. Da ne govorim o stroških, ko se mi samo smeji.
cheer.gif
Peljem se pa sigurno bolje kot polovica Slovencev.
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.054
390
83
44
dolenska
Nekje eno povprečno slovensko plačo bi dal za avto, rabljen seveda. Zakaj? Kar sem novejšga kupil, je bilo posledično tudi drago vzdrževanje. Eno plačo za avto eno za servis in make par let mir. Avto na odpad in drugega.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.691
1.607
113
ja tebi očitno pleh abnormalno dosti pomeni. Jaz niti narisanih ne dam 20 plač za pleh, ko je čez par let vreden blizu 0. 10 maksimalno. In kdo je zdaj večji bedak?
povprečen slovenec, ki daje tam blizu pol plače za pleh, al tisti tvoj sodelavec, ki ima prevozno sredstvo (kar je bistvo avta), si lahko privošči dopust skoraj vsak mesec, novi ajfon ko se mu qurac digne in veni lahko zapije tudi 300€ brez da sploh z oko trepne in ne čekira vmes mobilnega klika kolko je še na računu?
Za tebe je seveda tisti bedak z C1, za mene pa pač tipičen janez
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.364
1.746
113
Js ne vem če bi dal več kot 5,6 plač za avto. Do sedaj sem dal običajno 2 al pa 3 + vrednost starega avta.
 

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
Nimam predvidenega proračuna za nakup avta niti potrebe po avtomobilu , torej 0 plač. Drugače pa je pravilo tja do 6 plač, če bi se potrebe spremenile.
 

top_shit

Pripravnik
13. maj 2011
555
0
16
Zdaj, če bi povzel vaše maile in naredil anketo, potem se nihče ne vozi z avtom, ki je vreden več, kot 6000 EUR (no, mogoče imate pa po 3 k plače?)

Dejanska slika pa je popolnoma obratna. Po (sicer IMHO) oceni povprečen slovenec zapravi vsaj 10-15 plač za avto.
 

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
Se strinjam, da povprečen Slovenec za avto zapravi veliko več kot je dobro. Ampak računaj, da si v avtomobilizmu in tukaj je nakladanja polno. Zgonjen bmw 325 al pa odslužen golf tdi za par jurjev sta tu lahko povsem smiselna in odlična nakupa...

Načeloma pa za avto naj ne bi dal več kot zaslužiš v enem letu in se s tem kar strinjam. Večina Slovencev se po mojem kar oreng "pretegne", potem se pa doma natepava nezabeljeno zelje in jamra da so stanovanja predraga.
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Za moj nov avto avto sem dal približno letno plačo. Bliža se osmemu letu in me nič ne mika da bi menjal, ker pač dela in tudi v ostalem odgovarja mojim potrebam. Ko bo star 10 let ga bom prodal za cca 2k. Torej bom v 10 letih izgubil 10k ali 1k na leto. Drugače povedano eno mesečno plačo bom dal na leto za avto.
 

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
Citat:
Uporabnik Maci pravi:
Boljše

Citat:
Uporabnik brgo pravi:
Zgonjen bmw 325

kot pa Renault Clio 06 letnik
cheer.gif

25 let star 325 je vsekakor odličen nakup, če zaradi službe delaš 150km na dan in vsekakor imaš veliko možnosti, da ti šiht pokrije nakup in stroške z njim.

Če je slučajno letelo na mene in na cliota, ki ga ima zdaj moja žena, se pa ne rabiš preveč obremenjevat.
 

top_shit

Pripravnik
13. maj 2011
555
0
16
Seveda.

Ti si sanjska ženska ... maš kako sestro?
evil.gif


A ti veš, kako zgleda ženska v zgonjenem BMW-ju? Še bolj zgonjena ...
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.711
142
63
ksz

jaz sem dal 3 plače za trenutni velik družinski karavan, star 4 leta. Upam, da ga bom zvozil do konca preden se ga naveličam.

lp
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Nazadnje sem dal okoli 4 plače plus še kmalu po nakupu 1,5 plače za veliki servis, nove gume in radio ter zavarovanje. Ampak je pa limuzina z vso opremo, naslednje leto pri 300k km pa še ene 100k ima, da zdrži. Avto je pač za vožnjo, ne za šminko.