Koliko mesečnih plač bi pa vi dali za nakup avta ?

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.958
1.102
113
www.adriamedia.si
A avtoi rabiš za življenje? Da lahko sploh normalno hodiš v službo, po opravkih ipd. Bi ga lahko jutri prodal in živel brez?
Ker če ga rabiš, potem ni luksuz, ampak je nujna potreba. In če je zate, je lahko še za koga. Tudi za študente, če so razmere pač takšne, da ga res rabijo.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Ne me fopat, da je avto za študennta nuja. Konec., Zapik. Sigurno vozi bus iz vsakega sela, da lahko pride do mesta študija. Po mestih pa mestni promet. Redkokeri študent je vezan na uro tako natančno, da se mu pozna minuta.

Me ne prepričaš o nasprotnem. Bil študen in vem kako je to.

Avto ti je nuja, ko brez njega ne moreš preživeti, ko ti trpi eksistenca. Pustimo ugodje in luksuz.
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.682
830
113
po novem je avto "nuja" tudi za dijake višjih letnikov
smile-1.gif
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik smoukar pravi:
Nekje eno povprečno slovensko plačo bi dal za avto, rabljen seveda. Zakaj? Kar sem novejšga kupil, je bilo posledično tudi drago vzdrževanje. Eno plačo za avto eno za servis in make par let mir. Avto na odpad in drugega.

Pol pa vso srečo, pri avtu tipa 700-1000e in pancerjih tipa Q7 ki so enkrat težji, jo boš zares rabil.
Pa veselo pot na dopust, ko ribne tam pri benetkah ob enih zjutraj....
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Ne me fopat, da je avto za študennta nuja. Konec., Zapik. Sigurno vozi bus iz vsakega sela, da lahko pride do mesta študija. Po mestih pa mestni promet. Redkokeri študent je vezan na uro tako natančno, da se mu pozna minuta.

Me ne prepričaš o nasprotnem. Bil študen in vem kako je to.

Avto ti je nuja, ko brez njega ne moreš preživeti, ko ti trpi eksistenca. Pustimo ugodje in luksuz.


Če študiraš v kranju in si s kranja ne rabiš avta, če si pa z LJ in študiraš v KR; zraven pa še študentsko delo, ker starci nemorejo pomagat, pa je en 300€ 1.0i AX, res ugodje in luksuz, sploh ko se zraven fura še tvoja punca, s katero si stroške delita. (pa tudi če si ne)


Ne govori, solidni mlinčki so danes cenejši od solidnih rabljenih mobitelov. (študent gre 10x namesto žurat kelarit v LJ, pa si lahko kupi in registrira mlinček), če te varnost skrbi se dobijo za 500 dobri megani, ki so takrat bli najvarnejši v svojem razredu.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.958
1.102
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Ne me fopat, da je avto za študennta nuja. Konec., Zapik. Sigurno vozi bus iz vsakega sela, da lahko pride do mesta študija. Po mestih pa mestni promet. Redkokeri študent je vezan na uro tako natančno, da se mu pozna minuta.

Me ne prepričaš o nasprotnem. Bil študen in vem kako je to.

Avto ti je nuja, ko brez njega ne moreš preživeti, ko ti trpi eksistenca. Pustimo ugodje in luksuz.

Sem bil tudi jaz svoje čase študent, pa delal zraven.
Ne, bus ne vozi iz vsakega sela. Ne živi v iluzijah. Razen če za "bus iz vskega sela" šteješ recimo pol ure pešačenja zjutraj in popoldne, pa bus ob 5 zjutraj in 3 popoldne ... Bognedaj, da mora študent še kaj delat, da preživi (ja, been there, done that) ... Pol mu tak bus sploh pride prav.

Daj še 1x preberi, kaj sem napisal prejšnjič. Za nekatere (tudi nekatere študente) je pač nuja. In taki naj ga le imajo, če se ga kako lahko privoščijo.
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Ne me fopat, da je avto za študennta nuja. Konec., Zapik. Sigurno vozi bus iz vsakega sela, da lahko pride do mesta študija. Po mestih pa mestni promet. Redkokeri študent je vezan na uro tako natančno, da se mu pozna minuta.

Me ne prepričaš o nasprotnem. Bil študen in vem kako je to.

Avto ti je nuja, ko brez njega ne moreš preživeti, ko ti trpi eksistenca. Pustimo ugodje in luksuz.

Sem bil tudi jaz svoje čase študent, pa delal zraven.
Ne, bus ne vozi iz vsakega sela. Ne živi v iluzijah. Razen če za "bus iz vskega sela" šteješ recimo pol ure pešačenja zjutraj in popoldne, pa bus ob 5 zjutraj in 3 popoldne ... Bognedaj, da mora študent še kaj delat, da preživi (ja, been there, done that) ... Pol mu tak bus sploh pride prav.

Daj še 1x preberi, kaj sem napisal prejšnjič. Za nekatere (tudi nekatere študente) je pač nuja. In taki naj ga le imajo, če se ga kako lahko privoščijo.

Ok tole tvoje razumem, ampak! Bi še verjel, če nebi vsak ponedeljek videl stotine študentov iz gorenjske, ki se vsak v svojem avtomobilu vozi v LJ in v petek stotine avtomobilov ki se v petek vračajo domov na gorenjsko..... mogoče vsak dvajseti avto ima več kot enega potnika notri. Nevem danes je folk čuden, da bi se kdo s kom peljal in delil stroške bog ne daj, potem pa jamranje kako je drago gorivo, pa registracija.... če bi se vsaj po 2 peljali skupaj se strošek goriva zmanjša za polovico itd.... pa tudi avtomobili niso tako slabi, vse vredno nekaj tisoč evrov.... torej nam gre v sloveniji kar dobro.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.978
5.073
113
Citat:
Uporabnik Bastard pravi:
3-4 plače se pravi največ 15k

Jebo te. Potemtakem zasluzis 4-5 jurckov. Pri taki placi bi si pa se jaz, ko ne dam dosti na pleh, umislil kaj drazjega.
 

Diablo

Fizikalc
19. jul 2007
5.360
3
38
moj primer pred 10 leti in več je bil tak, daje bila mesečna karta za bus v mbju in recimo v povprečju 2x povratna karta na mesec iz MBja v Velenje z javnimi prevozi nekje 1:1 s ceno porabljenega goriva za jugeca. Mesečni strošek. Tako da vse skupaj ni bilo računice in sem gural jugeca. da ne govorimo koliko časa prišparaš . Kako je danes ne vem, vejretno podobna razlika Sem fural mesečne karte pa to, pol leta, potem pa ni bilo fore. Jugec za 500 € preračunano danes, pa vozi miško,
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.054
390
83
44
dolenska
Huh, ne vem kako zgleda, če avto crkne na dopustu. Enkrat je altenator šel na Krku, sam sem akamut domov prišel. Ja, maš prov, da kaj crkne, se prej pokvari kot pri novem. Ampak novi so dragi oz novejši. Prijatla mata bl kot ne nove avtomobile. Toliko, kot je njega prišla altea, make jaz lahk deset avt, ki se dnevno kvarijo, pa bom ceneje prišel čez.
Raznih Q7 in podobnih živin se ne bojim, ker so bl nevarne mamice v cliotih.
Če bi se bal za življene, bi bil večina doma in ne delal na Dobu.
Je pa res, ko bom mel denar v penziji, si bom umislil terenca, novga
smile-1.gif
.
 

lager

Pripravnik
3. dec 2008
383
1
16
10 plač za nekaj iz srednjega razreda, seveda malo rabljeno pa da je pri bajti vsaj 5 let ali več. Če bi dopuščalo pa še kako raketo za poletne dni.

Čudi me kakšni lenuhi so vsi postali.. kadarkoli kjerkoli se pogovarjamo o konjičkih, takoj pade beseda na opremo. Avto srednjega razreda ima več kot dovolj opreme, seveda ne govorim o varnostni opremi. Ampak razne bedarije kot so električni pomiki sedežev, električna ročna ( kaj je narobe z zajlo?? ) el. odpiranje pritljažnih vrat, samodejno to samodejno ono.
Kaj so kot mladi vsi v vati živeli? Vsak bi se peljal kot direktor, čeprav nima niti desetino direktorske plače, pa vsak bi v vaškem lokalu fuknu ključe od kake nemške firme na mizo pa se bahal s tem kako mu avto še [censored] potegne, če mu slučajno žena doma ni dala. Potem je pa kriza odplačevat, pa kriza za gume dajat, pa kriza tankat.. pa registracija ker je seveda rabil 4.2 motor za 20 km do šihta.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.542
9.224
113
No ja, oprema mora bit. Je pa problem, ker pri nas skoraj ne dobiš dobro opremljenega avta kateregakoli razreda.
frown-1.gif

Jeb.eš Audija, če nima xenonx. itd.
 

Jurij

Pripravnik
22. sep 2007
821
0
16
Najbolj so smešni razni X5 in Q7 brez ksenonk, ni mi jasno kako daš 50k+ za avto, pa ne doplačaš tistega jurja za poštene luči, še jaz jih imam na mojem avtu, ki je vreden toliko kot dobri usnjeni sedeži za tak SUV.
 

Primzi

Fizikalc
1. sep 2007
1.026
92
48
Odvisno za koliko km letno in kaknse potrebe imas avto. Midva narediva z enim avtom 30- 35.000, z drugim pa 2.000 (samo za v sluzbo) na leto in vedno kupujem nov avto in ga zvozim.

Ne preracunavam glede na mojo placo ampak glede na druzinske dohodke - 6-7 mesecnih plac (oz tistega kar ostane potem ko so odplacani krediti in poloznice).

p