Koliko mesečnih plač bi pa vi dali za nakup avta ?

corsol

Guru
11. mar 2010
2.682
830
113
Glede xnenonk res ne vem , ali se vsi toliko po temi vozijo, da so danes takorekoč must-have, ko je pa trebo žarnico zamenjat pa marsikdo jamra kako so drage in kje se da dobit najcenješi kitajski jajc.........da ne govorim o aftermarket made in china izdelkih

Ja je pač tako, da bi vsi radi imeli avte full option , čeprav je velikokrat denarica full empty.
smile-1.gif
 

Silvio

Pripravnik
11. okt 2007
689
1
16
Kolega je dal za avto cca 200 svojih plač
grin1.gif

Sam pa jih dam ponavadi okoli 10 za rabljenega seveda, saj se jih hitro naveličam, menjam najkasneje v 2 letih...
 

Earnhardt

Fizikalc
18. avg 2007
1.352
0
36
Citat:
Uporabnik Silvio pravi:
Kolega je dal za avto cca 200 svojih plač
grin1.gif

Sam pa jih dam ponavadi okoli 10 za rabljenega seveda, saj se jih hitro naveličam, menjam najkasneje v 2 letih...

No, to pa je vredno dodatne razlage
hysterical-1.gif
 

elo

Dr. Rodilnik
4. sep 2007
1.630
4
38
malo tukaj malo tam
jaz imam avto, vreden 30 svojih plač. vozim hondo cr-v...
kolega ima avto, ki je vreden 1,5 njegove plače. vozi hondo civic letnik 1999.
spet tadrugi kolega ima avto, za katerega je dal 2,5 mesečne plače. kupil si je novega jaguarja xf...

zajebano tole, a ne??
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.691
1.607
113
Niti ne. Prvemu se yebe v čem se vozi, drugi je premožn, ti pa si siromak in delaš za avto. kaj točno je tukaj zajebanega?
 

matix

Fizikalc
22. jul 2007
2.132
0
36
34
Citat:
Uporabnik elo pravi:
jaz imam avto, vreden 30 svojih plač. vozim hondo cr-v...
kolega ima avto, ki je vreden 1,5 njegove plače. vozi hondo civic letnik 1999.
spet tadrugi kolega ima avto, za katerega je dal 2,5 mesečne plače. kupil si je novega jaguarja xf...

zajebano tole, a ne??


Sploh je zajebano za tvojega kolega, ki ima 26.000e mesečne plače. lol
 

elo

Dr. Rodilnik
4. sep 2007
1.630
4
38
malo tukaj malo tam
aja, pa pozabil sem na moj motor... 22 plač...
pa na mojega v8 oldtajmerja. 25 plač.
eh, bo že, skromno živim, pa nekako preguram...
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik Jurij pravi:
Najbolj so smešni razni X5 in Q7 brez ksenonk, ni mi jasno kako daš 50k+ za avto, pa ne doplačaš tistega jurja za poštene luči, še jaz jih imam na mojem avtu, ki je vreden toliko kot dobri usnjeni sedeži za tak SUV.



Dosti just on market tipa Q7 je pred leti prislo dokaj oguljenih, ce si hotel imet x robe not, pa si cakal tut po 3,6,8 mesecev,
In recimo danes pride nov X6, hud za popenit, res ga hocem, nihce se ga nima, to je to, je pa brez ksenona, ce hocem s
Ksenonom, bom cakal 4 mesece, in docolal 6 jurjev, ker ce ma xsenon je v tej opremi se recimo hlajenje zicev ipd., ce hocem samo ksenon, pa bom dal 3 jurje in cakal custom 8 mesecev? Pa dnar mam da x6 furam danes, pa ni sanse da ksenon cakam, ga bomo
ze "vandalom" prepustili in nato od zavarovalnice dobili ksenon brezplacno.


Govorim karekirano, da nebo kdo mislil, da sem x6 ubodel. (pa ga bom, ampak takrat bo vrjetno ze nov X6 zunaj)
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.542
9.224
113
Citat:
Uporabnik corsol pravi:
Glede xnenonk res ne vem , ali se vsi toliko po temi vozijo, da so danes takorekoč must-have, ko je pa trebo žarnico zamenjat pa marsikdo jamra kako so drage in kje se da dobit najcenješi kitajski jajc.........da ne govorim o aftermarket made in china izdelkih

Ja je pač tako, da bi vsi radi imeli avte full option , čeprav je velikokrat denarica full empty.
smile-1.gif
Ni problem v denarju ampak mentaliteti. Recimo prazen A3 stane podobno kot full loaded Octavia.
Glede xenonx boš pa razumel, ko jih boš 1x imel. Pa še druge sladkorčke isto.
 

der_Starke

Pripravnik
22. jun 2010
881
5
18
Vzhodna - MB
KSZ

Nekateri posti se berejo, kot da noben, ki ma nov oz. malo rabljen avto za 50+k€ nima za hrano doma pa vsi 8/9 place za lizing placujejo pa otroci bosi pa oma nima proteze pa pa pa....
Se bo treba sprijaznit, da si nekateri dolocene zadeve pac lahko kupijo pa jim je 50 ali pa ce hocete 100k€ cist postranski nepomemben izdatek ter avto za tak dnar sredstvo za uporabo/prevoz, ne pa za pozirat pred kafici.
Mam avto, da ga vozim ter uporabljam za 50 ali 60 K kilometrov letno - pa ga menjam na 1,5 do 2 leti. Naj zdaj nacrtno kupujem Dacie, da me slucajno kateri zavistnez ne bo imel kdo za pozerja?
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.542
9.224
113
Citat:
Uporabnik der_Starke pravi:
KSZ

Nekateri posti se berejo, kot da noben, ki ma nov oz. malo rabljen avto za 50+k€ nima za hrano doma pa vsi 8/9 place za lizing placujejo pa otroci bosi pa oma nima proteze pa pa pa....
Se bo treba sprijaznit, da si nekateri dolocene zadeve pac lahko kupijo pa jim je 50 ali pa ce hocete 100k€ cist postranski nepomemben izdatek ter avto za tak dnar sredstvo za uporabo/prevoz, ne pa za pozirat pred kafici.
Mam avto, da ga vozim ter uporabljam za 50 ali 60 K kilometrov letno - pa ga menjam na 1,5 do 2 leti. Naj zdaj nacrtno kupujem Dacie, da me slucajno kateri zavistnez ne bo imel kdo za pozerja?
Lej, noben nima nič proti takemu, kateri si lahko privošči zadevo in pri 50k EUR tudi trepne ne z očesom. Tudi sam nimam nič proti nekomu, da si kupi Audija pol pa doma nima nič za jest. Čisto njegov problem
wink-1.gif
, pač ima drugačne prioritete. Imam pa proti nekomu (in mu to tudi povem), kateri mi morda meče tistega Audija pred nos, hkrati pa vem, da doma nima za žret.
Poleg tega, recimo meni osebno ne ležijo oskubljeni avti. Raje manjši avto fully loaded. Ampak to je spet preferenca posameznika. Mi pa ne gre v račun, kako recimo nekdo pri Audiju ne fuk.ne zraven še tistega jurja za xenonxe, ker pol res že na dalež zgleda kot, da je res revež, kateri se je stegnil do konca in sedaj žre zelje. Da ne govorimo o avtih tipa Q7 brez xenonk. Mater pri njemu lih leder sedeži stanejo več kot recimo kakšen Clio, kateri ima xenonke vgrajene. In recimo možnost, katero je MalcomX omenil, prvi avti brez opreme, kaže lepo na nekoga, kateri se duva... Recimo sam bi takoj pri avtu za 100k EUR čakal par mesecev, da dobim pri točno takega kot si želim (nabutanega z opremo). No saj, sem že pri avtu za petino te cene čakal nekaj časa, da sem dobil, kar sem hotel. Ampak, jeba.t ga, spet prioritete. Naduvancu bo pač to, da bo pol leta prvi (in edini) na vasi pomenilo vse.
 

der_Starke

Pripravnik
22. jun 2010
881
5
18
Vzhodna - MB
Ni direkt na tebe letelo, bolj na par postov na prejsnjih straneh....
Drugace pa se strinjam z napisanim. Sam sem cakal tako dolgo, da nisem nasel avta z vso opremo, ki sem jo hotel (skoraj vse) torej tudi "bomboncke", ki se na zunaj ne vidijo ter niso za drazit sosede (npr. head up, sportni sedezi, aktivni tempomat.....) ampak so namenjeni lastnemu udobju oz. lazji voznji na daljsih turah.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.542
9.224
113
Citat:
Uporabnik der_Starke pravi:
Ni direkt na tebe letelo, bolj na par postov na prejsnjih straneh....
Drugace pa se strinjam z napisanim. Sam sem cakal tako dolgo, da nisem nasel avta z vso opremo, ki sem jo hotel (skoraj vse) torej tudi "bomboncke", ki se na zunaj ne vidijo ter niso za drazit sosede (npr. head up , sportni sedezi, aktivni tempomat .....) ampak so namenjeni lastnemu udobju oz. lazji voznji na daljsih turah.
I tata bi
cheer.gif
.
Kdaj prodajaš?
grin1.gif

A to imaš Bimerja? Si moral it na šestvaljnik zaradi tempomata? Ker kolikor vem pri štirivaljnikih ga ni možno dobit
confused-1.gif
. Vsaj pri trojki...

PS: Drgač pa pri petki ti ne bi bilo treba tega jemat, ker že dovolj fovšije zganja pri sosedih.
grin1.gif
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.682
830
113
Citat:
Uporabnik sad pravi:
Citat:
Uporabnik corsol pravi:
Glede xnenonk res ne vem , ali se vsi toliko po temi vozijo, da so danes takorekoč must-have, ko je pa trebo žarnico zamenjat pa marsikdo jamra kako so drage in kje se da dobit najcenješi kitajski jajc.........da ne govorim o aftermarket made in china izdelkih

Ja je pač tako, da bi vsi radi imeli avte full option , čeprav je velikokrat denarica full empty.
smile-1.gif
Ni problem v denarju ampak mentaliteti. Recimo prazen A3 stane podobno kot full loaded Octavia.
Glede xenonx boš pa razumel, ko jih boš 1x imel. Pa še druge sladkorčke isto.

recimo, da vem kako svetijo xenonke, pa point sploh ni bil v temu....če zadeve dosti rabiš in uporabljaš, potem jih je smiselno imet, če pa delaš km večinoma po mestu in podnevi pač ne, podobno kot tempomata tud slučajno ne rabiš za vožnjo po mestu, pa webasto je verjetno tud đabe imet če si doma v Kopru, doma pa imaš avto v garaži, ...ali pa navigacijo za na morje (za destinacijo kamor hodiš že 20 let...), .....
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.542
9.224
113
Se strinjam glede xenonk in vožnje po mestu. Tempomat vedno uporabljam po mestu, navigacijo uporabljam tudi za opozarjanje na radarje, vebasto tudi v Kopru pride fajn, ko greš pozimi po službi froce iskat. Pač vsak ima drugačne želje.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.542
9.224
113
Citat:
Uporabnik corsol pravi:
Citat:
Uporabnik sad pravi:
Ker kolikor vem pri štirivaljnikih ga ni možno dobit
confused-1.gif
. Vsaj pri trojki...

od kdaj pa to?
Za ta novo trojko, katera je sedaj zunaj sicer ne vem, za prejsnjo pa pri štirivaljniku nisi mogel dobit aktivnega tempomata. Vsaj v Sloveniji ne. Očitno butasta opremska politika proizvajalca ali uvoznika. Bedarija na kvadrat v glavnem.
 

der_Starke

Pripravnik
22. jun 2010
881
5
18
Vzhodna - MB
Citat:
Uporabnik sad pravi:
Citat:
Uporabnik der_Starke pravi:
Ni direkt na tebe letelo, bolj na par postov na prejsnjih straneh....
Drugace pa se strinjam z napisanim. Sam sem cakal tako dolgo, da nisem nasel avta z vso opremo, ki sem jo hotel (skoraj vse) torej tudi "bomboncke", ki se na zunaj ne vidijo ter niso za drazit sosede (npr. head up , sportni sedezi, aktivni tempomat .....) ampak so namenjeni lastnemu udobju oz. lazji voznji na daljsih turah.
I tata bi
cheer.gif
.
Kdaj prodajaš?
grin1.gif

A to imaš Bimerja? Si moral it na šestvaljnik zaradi tempomata? Ker kolikor vem pri štirivaljnikih ga ni možno dobit
confused-1.gif
. Vsaj pri trojki...

PS: Drgač pa pri petki ti ne bi bilo treba tega jemat, ker že dovolj fovšije zganja pri sosedih.
grin1.gif


Prej vedno trojke naganjal, zdaj ko se pa 30 priblizuje (dneve odstevam na prste dveh rok
cry12bpy.gif


p.s. Mam samo 1 bliznjega soseda - ta fura Q7, tako da ni fovsije
priden.gif

Prodam cez leto pa pol!
grin1.gif
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.682
830
113
Citat:
Uporabnik sad pravi:
Citat:
Uporabnik corsol pravi:
Citat:
Uporabnik sad pravi:
Ker kolikor vem pri štirivaljnikih ga ni možno dobit
confused-1.gif
. Vsaj pri trojki...

od kdaj pa to?
Za ta novo trojko, katera je sedaj zunaj sicer ne vem, za prejsnjo pa pri štirivaljniku nisi mogel dobit aktivnega tempomata. Vsaj v Sloveniji ne. Očitno butasta opremska politika proizvajalca ali uvoznika. Bedarija na kvadrat v glavnem.

nova trojka pride v februraju 2012, tako da je še vedno E9x(od l.2005)
...........in 4v imajo tempomat
 
Nazadnje urejeno:

sad

Guru
24. avg 2007
20.542
9.224
113
Citat:
Uporabnik corsol pravi:
Citat:
Uporabnik sad pravi:
Citat:
Uporabnik corsol pravi:
Citat:
Uporabnik sad pravi:
Ker kolikor vem pri štirivaljnikih ga ni možno dobit
confused-1.gif
. Vsaj pri trojki...

od kdaj pa to?
Za ta novo trojko, katera je sedaj zunaj sicer ne vem, za prejsnjo pa pri štirivaljniku nisi mogel dobit aktivnega tempomata. Vsaj v Sloveniji ne. Očitno butasta opremska politika proizvajalca ali uvoznika. Bedarija na kvadrat v glavnem.

nova trojka pride v februraju 2012, tako da je še vedno E9x(od l.2005)
...........in 4v imajo tempomat
Govorimo o radarskem tempomatu. 1 leto nazaj ni bilo možno dobit, si moral it na šestvaljnik.