Klobasanje o tem in onem s področja avtomobilizma in avto industrije

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.786
-1.126
113
145 km SZ od Opatije
"Zadnji dan, ko bodo veljale stare cene, je 11. september."
Pi**a, en dan prepozno videl ... :evil:

In vidim, da so tole uvedli 9/11?
23 let kasneje ...

Lahko bi uvedli tudi 14. oz. 15. aprila, ... takrat se je potopil Titanic. Bi bilo bolj v skladu z njihovo prihodnostjo...
 
  • Všeč mi je
Reactions: hermann in Gonzo

cnpod

Pripravnik
20. okt 2013
612
13
18
VW je seveda za marsikaj sam kriv. Da pa obstaja veliko nagajanja EU z one strani atlantika pa nikar ne dvomi. Kadarkoli se pojavi priložnost, ameri podstavijo nogo EU. Spomni se bonitetnih ocen v krizi 2008--->, spomni se odškodninskih tožb zaradi izpuhov (seveda je kriv VW) medtem, ko ameri vozijo 5.0 bencinarje s porabo 18+l/100km itd... Spomni se zadev v zvezi z BASF...
 

cnpod

Pripravnik
20. okt 2013
612
13
18
Meni se zdi hecno, ko veliko ljudi dojema kitajske e-avtomobile kot tehnološko superiorne. Čez nekaj let sledi streznitev.
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.456
986
113
VW je seveda za marsikaj sam kriv. Da pa obstaja veliko nagajanja EU z one strani atlantika pa nikar ne dvomi. Kadarkoli se pojavi priložnost, ameri podstavijo nogo EU. Spomni se bonitetnih ocen v krizi 2008--->, spomni se odškodninskih tožb zaradi izpuhov (seveda je kriv VW) medtem, ko ameri vozijo 5.0 bencinarje s porabo 18+l/100km itd... Spomni se zadev v zvezi z BASF...

Se strinjam in drzi. Spomni se 'Fuck EU' s strani Nulandove. Ne rabis vec nic, vse jasno. Nasi politiki navadni pajaci, mi pa ovce za USA. Sam pustmo politko, bruha se mi od tega sranja.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.139
6.368
113
pri taščici
Meni se zdi hecno, ko veliko ljudi dojema kitajske e-avtomobile kot tehnološko superiorne. Čez nekaj let sledi streznitev.
Bova cez pet let šla brat tole objavo.
Kot bi 2010(2005?)v casu samsunga nokie sony ericsona,motorole...rekel da kitajci ne znajo niti telefona na kabel narediti, kaj sele pametnega mobitela.
Danes pa prevladujejo in od zgoraj nastetih samo se Samsung plava v razburkanem kitajskem morju.
 
  • Všeč mi je
Reactions: disc in Najbolji

disc

Guru
4. feb 2011
2.411
515
113
Meni se zdi, da EU sama sebi koplje grob z tole zeleno agendo. Sploh na tako kratek rok, kao 2030. VW, pa tudi nasplošno avtomobilska industrija pa tudi cene navija v nebo. To, da folk čaka več kot leto na naročen avto, oni pa jokajo, da ni naročil mi je mal tko tko... Je pa res, da nisem strokovnjak na tem področju in ne vem, kaj vse se dogaja v ozadju.
 
  • Všeč mi je
Reactions: MrDaco

disc

Guru
4. feb 2011
2.411
515
113
Bova cez pet let šla brat tole objavo.
Kot bi 2010(2005?)v casu samsunga nokie sony ericsona,motorole...rekel da kitajci ne znajo niti telefona na kabel narediti, kaj sele pametnega mobitela.
Danes pa prevladujejo in od zgoraj nastetih samo se Samsung plava v razburkanem kitajskem morju.
Se strinjam, imam oz sem imel huaweia mate 40 pro in je to najboljši mobi ever. Dokler ga niso z googlom z*jebal.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
14.281
5.580
113
Bova cez pet let šla brat tole objavo.
Kot bi 2010(2005?)v casu samsunga nokie sony ericsona,motorole...rekel da kitajci ne znajo niti telefona na kabel narediti, kaj sele pametnega mobitela.
Danes pa prevladujejo in od zgoraj nastetih samo se Samsung plava v razburkanem kitajskem morju.
Cena cena in še 1x cena
 

cnpod

Pripravnik
20. okt 2013
612
13
18
Bova cez pet let šla brat tole objavo.
Kot bi 2010(2005?)v casu samsunga nokie sony ericsona,motorole...rekel da kitajci ne znajo niti telefona na kabel narediti, kaj sele pametnega mobitela.
Danes pa prevladujejo in od zgoraj nastetih samo se Samsung plava v razburkanem kitajskem morju.
Dejva malo drugače formulirat tole: Bova čez 5 let vprašala kupce kitajskih e-avtov, ki so jih kupili v letu 2024, kakšen nakup je to bil. Ti lahko že danes povem kako bo izgledal odgovor: "Prva tri leta pravljica, pol se je pa začelo. Prejšnji mesec sem ga peljal na odpad, ker bi bila popravila predraga."
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.430
5.588
113
Dejva malo drugače formulirat tole: Bova čez 5 let vprašala kupce kitajskih e-avtov, ki so jih kupili v letu 2024, kakšen nakup je to bil. Ti lahko že danes povem kako bo izgledal odgovor: "Prva tri leta pravljica, pol se je pa začelo. Prejšnji mesec sem ga peljal na odpad, ker bi bila popravila predraga."
Če pa imajo 7 let garancije na vse.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.430
5.588
113
2 stavka iz člankov danjšnjih financ:

-Dejstvo, da tretjina kitajskih izdelovalcev avtomobilov maja letos ni bila dobičkonosna, utegne biti le vrh ledene gore težav.

-ZDA potrdile uvedbo stoodstotnih carin na e-vozila s Kitajske
Lahko mi nabijamo carine koliko hočemo. Kitajec bo kupil Magno, nato pa v EU štancal, kaj pač bo. Seveda mu bomo Magno prodali, in skakali od veselja… no par dni, potem ne več. Po mojem se bo treba še malo bolj potrudit. V prvi vrsti pa lastnike in delničarje prepričat, da tudi če je samo milijarda dobička letno, je še vedno dobiček. Ta številka ne rabi biti v deseticah ali stoticah. Ker ljudje vseeno nismo take ovce za katere nas imajo.
 

cnpod

Pripravnik
20. okt 2013
612
13
18
Ne me narobe razumeti. Ne trdim, da čez 15 let kitajski e-avti ne bodo prevladujoči v EU. Sem prepričan, da bodo. Ampak ne tile, ki se trenutno prodajajo.
 

cnpod

Pripravnik
20. okt 2013
612
13
18
Lahko mi nabijamo carine koliko hočemo. Kitajec bo kupil Magno, nato pa v EU štancal, kaj pač bo. Seveda mu bomo Magno prodali, in skakali od veselja… no par dni, potem ne več. Po mojem se bo treba še malo bolj potrudit. V prvi vrsti pa lastnike in delničarje prepričat, da tudi če je samo milijarda dobička letno, je še vedno dobiček. Ta številka ne rabi biti v deseticah ali stoticah. Ker ljudje vseeno nismo take ovce za katere nas imajo.
Zaposleni v Gorenju se nič ne pritožujejo. Če bi močno drezal z vprašanji vanje, bi najbrž rekli, da je sedaj bolje kot prej v SLO lasti.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.430
5.588
113
To je že res, ampak to je druga zgodba. Gorenje je bilo v slovenski lasti in slovenci smo zjebali vse kar se je zajebat dalo in Gorenje bi zagotovo potopili. Sicer pa koliko berem Gorenje ni med nevemkako zanesljivimi izdelki.