Obvestilo staršem o možnem streljanju na SLO OŠ

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.372
1.378
113
In kaj naj naredi po tvoje?
Če je taki ded gre pač do fotra in se z njim pogovori ;) ne pa da se znaša nad otrokom in ga tepe. Pazi eno je takemu mulcu kako reči, nekaj čisto drugega pa je, da pride v šolo in ga namlati. Me zanima kako bi bilo zagovornikom tega fotra, če bo naslednjič ko bo kak spor med otroki v šoli, vaš otrok deležen takega fizičnega obračuna od drugega atkota ali mamice.
Take stvari se ne morejo tolerirati, kot se ne smejo kontra stvari tolerirati. Šola bi mogla že zdavnaj narediti red, če ve da se to dogaja, ne pa da, se vedno vstran pogleda in reče mi nič ne moremo. Seveda lahko, začne se s policijo in se pač take zadeve vsakič prijavi. Kam bomo pa prišli, če bo vsak po svoje obračunaval s tistimi, ki so mu naredili kako krivico.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jest5

disc

Guru
4. feb 2011
2.411
516
113
Cigoti so skup stopili in policaje nabrcali, kaj bi se zgodil šele z enim navadnim smrtnikom, k bi pršu v njihovo naselje sikat enemu izmed njih :sprasujemse:
 
  • Všeč mi je
Reactions: visek_izobrazbe

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
15.008
6.747
113
Če je taki ded gre pač do fotra in se z njim pogovori ;) ne pa da se znaša nad otrokom in ga tepe. Pazi eno je takemu mulcu kako reči, nekaj čisto drugega pa je, da pride v šolo in ga namlati. Me zanima kako bi bilo zagovornikom tega fotra, če bo naslednjič ko bo kak spor med otroki v šoli, vaš otrok deležen takega fizičnega obračuna od drugega atkota ali mamice.
Take stvari se ne morejo tolerirati, kot se ne smejo kontra stvari tolerirati. Šola bi mogla že zdavnaj narediti red, če ve da se to dogaja, ne pa da, se vedno vstran pogleda in reče mi nič ne moremo. Seveda lahko, začne se s policijo in se pač take zadeve vsakič prijavi. Kam bomo pa prišli, če bo vsak po svoje obračunaval s tistimi, ki so mu naredili kako krivico.
Prijatelj je v LJ letos vpisal prvosolcka. V razred so mu dali otroka, ki so ga pred dvema letoma prepisali v drug vrtec ker je pretepal vse okoli sebe. Zdaj so spet skupaj. Prvi solski dan je prijateljevega otroka tok zabil v mizo da ma mali razklano ustnico. Drugi dan (med tem ko se je mati pogovarjala z razrednicarko o dogodku prejsnjega dne) ga priklopil v glavo da mali plavo oko. Seveda nove v solo ker ga je strah psihopata ki jih lomi za zabavo. Prijatelj je v dilemi ker noce 6 letnika ucit da je treba drugega s kolom po glavi da bo imel mir. Starsi nasilneza so neka “visja raven zivljenja” in v popolnem zanikanju da soncece tega pac ne pocne.

prvo je sola dobila dopis da bodo kazensko ovadeni vsi od uciteljic do ravnatelja ce bo mali se enkrat fasal tok da bo mel vidne poskodbe. In odskodninska odgovornost in vse. Bomo vidli kok se bodo zmigali, ker so bili predhodno opozorjeni od vec starsev na to malo posast pa so vsi samo zamahovali z roko. Fotru bo pa razlozeno da naslednjoc ko bo njegov mulc namlatil “nasega” da jih bo fasal on. Pa naj se zacne z vzgojo ukvarjat. Al pa pedopsihiatri.

In razumem tud unga fotra da se mu je snelo. Vsi smo se pretepali v OS, to je del odrascanja. Ampak da se pa enmu dopusca da druge z glavo v mize zabija je pa visek.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
15.808
2.505
113
Če je taki ded gre pač do fotra in se z njim pogovori ;) ne pa da se znaša nad otrokom in ga tepe. Pazi eno je takemu mulcu kako reči, nekaj čisto drugega pa je, da pride v šolo in ga namlati. Me zanima kako bi bilo zagovornikom tega fotra, če bo naslednjič ko bo kak spor med otroki v šoli, vaš otrok deležen takega fizičnega obračuna od drugega atkota ali mamice.
Take stvari se ne morejo tolerirati, kot se ne smejo kontra stvari tolerirati. Šola bi mogla že zdavnaj narediti red, če ve da se to dogaja, ne pa da, se vedno vstran pogleda in reče mi nič ne moremo. Seveda lahko, začne se s policijo in se pač take zadeve vsakič prijavi. Kam bomo pa prišli, če bo vsak po svoje obračunaval s tistimi, ki so mu naredili kako krivico.
Govorimo o buliju!!!!! Ne o ''mojem'' otroku!!!!


A si kakole mislil obisk pri starših bullya?

 
  • Všeč mi je
Reactions: Ytbnd

brane_new

Guru
10. feb 2008
15.808
2.505
113
Prijatelj je v LJ letos vpisal prvosolcka. V razred so mu dali otroka, ki so ga pred dvema letoma prepisali v drug vrtec ker je pretepal vse okoli sebe. Zdaj so spet skupaj. Prvi solski dan je prijateljevega otroka tok zabil v mizo da ma mali razklano ustnico. Drugi dan (med tem ko se je mati pogovarjala z razrednicarko o dogodku prejsnjega dne) ga priklopil v glavo da mali plavo oko. Seveda nove v solo ker ga je strah psihopata ki jih lomi za zabavo. Prijatelj je v dilemi ker noce 6 letnika ucit da je treba drugega s kolom po glavi da bo imel mir. Starsi nasilneza so neka “visja raven zivljenja” in v popolnem zanikanju da soncece tega pac ne pocne.

prvo je sola dobila dopis da bodo kazensko ovadeni vsi od uciteljic do ravnatelja ce bo mali se enkrat fasal tok da bo mel vidne poskodbe. In odskodninska odgovornost in vse. Bomo vidli kok se bodo zmigali, ker so bili predhodno opozorjeni od vec starsev na to malo posast pa so vsi samo zamahovali z roko. Fotru bo pa razlozeno da naslednjoc ko bo njegov mulc namlatil “nasega” da jih bo fasal on. Pa naj se zacne z vzgojo ukvarjat. Al pa pedopsihiatri.

In razumem tud unga fotra da se mu je snelo. Vsi smo se pretepali v OS, to je del odrascanja. Ampak da se pa enmu dopusca da druge z glavo v mize zabija je pa visek.

Tole je pa bilo v OŠ Majde Vrhovnik, Ljubljana ...
Še enkrat glede ukrepanja pristojnih. Ste kdaj slišali o ustreznem pristopu in rešitvi ''bully'' primera?
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
2.097
1.395
113
Fotru bo pa razlozeno da naslednjoc ko bo njegov mulc namlatil “nasega” da jih bo fasal on. Pa naj se zacne z vzgojo ukvarjat. Al pa pedopsihiatri.

Pravilno. Sedaj daj pa v scenarij, da je foter cigan. Kaj mu pa potem razložiš?

Če ti ga uspe na samem dobiti in namlatiti, je velika verjetnost, da se bo (bodo) maščevali. Pri njih je to sveta kultura.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

delavec44

Guru
17. dec 2012
2.097
1.395
113
Če je taki ded gre pač do fotra in se z njim pogovori ;) ne pa da se znaša nad otrokom in ga tepe. Pazi eno je takemu mulcu kako reči, nekaj čisto drugega pa je, da pride v šolo in ga namlati. Me zanima kako bi bilo zagovornikom tega fotra, če bo naslednjič ko bo kak spor med otroki v šoli, vaš otrok deležen takega fizičnega obračuna od drugega atkota ali mamice.
Take stvari se ne morejo tolerirati, kot se ne smejo kontra stvari tolerirati. Šola bi mogla že zdavnaj narediti red, če ve da se to dogaja, ne pa da, se vedno vstran pogleda in reče mi nič ne moremo. Seveda lahko, začne se s policijo in se pač take zadeve vsakič prijavi. Kam bomo pa prišli, če bo vsak po svoje obračunaval s tistimi, ki so mu naredili kako krivico.
Tako kot se umori ne smejo tolerirati pa je vseeno včasih prav, da gre kdo na drug svet.

Mogoče bi pa foter moral ravnateljico nabunkati, pa bi drugič kaj naredili. Seveda te potem bully pred šolo počaka, pa spet ni noben odgovoren.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
15.008
6.747
113
Pravilno. Sedaj daj pa v scenarij, da je foter cigan. Kaj mu pa potem razložiš?

Če ti ga uspe na samem dobiti in namlatiti, je velika verjetnost, da se bo (bodo) maščevali. Pri njih je to sveta kultura.
Vsekakor je to problem. Sam sem sicer v situaciji ko bi tudi ciganu razlozil. Ampak je to specificno in to ne pomeni da imajo ostali enake moznosti.
Prej ko bo folk dojel da so cigoti dejansko nesocializirani, prej se bo iskalo dejanske resitve. Pa magar posebne sole. Ne more ena skupina ljudi razjebavat cel narod
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.372
1.378
113
Vse to se strinjam, ampak ne morš pa iti 6 ali 7 letnega mulca tepst no.
Mi pa ni jasno, zakaj imamo take probleme s cigani na tem koncu in veliko manjše ali pa sploh nobenih v Prekmurju. Verjetno je nekaj tudi na tem kako jih je v preteklosti lokalno okolje obravnavalo oz. koliko so se z njimi ukvarjali. Morda tudi prevelika toleranca policije, tisti, ki ste od tam...
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.471
-123
113
Vse to se strinjam, ampak ne morš pa iti 6 ali 7 letnega mulca tepst no.
Mi pa ni jasno, zakaj imamo take probleme s cigani na tem koncu in veliko manjše ali pa sploh nobenih v Prekmurju. Verjetno je nekaj tudi na tem kako jih je v preteklosti lokalno okolje obravnavalo oz. koliko so se z njimi ukvarjali. Morda tudi prevelika toleranca policije, tisti, ki ste od tam...

dobr, ni ga pretepal, dal mi je eno vzgojno okol uses.

mogoce je miselnost romov razlicna a?
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
4.044
978
113
Mi pa ni jasno, zakaj imamo take probleme s cigani na tem koncu in veliko manjše ali pa sploh nobenih v Prekmurju.
Popolnoma drugačen "izvor".
Prekmurski romi so prišli prek Madžarske iz Romunije (al nekaj takega), dolenjski cigani pa iz Bosne in Turčije.
In prekmurski nočejo imeti nobenega opravka z dolenjskimi.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
15.008
6.747
113
Vse to se strinjam, ampak ne morš pa iti 6 ali 7 letnega mulca tepst no.
Mi pa ni jasno, zakaj imamo take probleme s cigani na tem koncu in veliko manjše ali pa sploh nobenih v Prekmurju. Verjetno je nekaj tudi na tem kako jih je v preteklosti lokalno okolje obravnavalo oz. koliko so se z njimi ukvarjali. Morda tudi prevelika toleranca policije, tisti, ki ste od tam...
Povsem razlicna stopnja integracije. To kar se sedaj dela z dolenjskimi se je v prekmurju ze desetletja nazaj. Da so imeli vrtec itd… zaradi blizine avstrije jih veliko tam dela in imajo visok standard. In ko otroci vidijo fotra delat jim je normalno da bodo delali. V naselju na dolenjskem je pa najvecji vzornik un k je najbolj uspesen…torej ki na tak ali drugacen nacin nabere cimvec denarja