Kitajski nož

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.337
958
113
Pralna sredstva (praškasta, tablete) so včasih imela (morda še dane) manjhne trdne kristalčke, kateri so mehansko odstranjevali nesnago na posodi..to je povzročalo abrazijo, posoda je bila lisasta, pojeta, mehansko poškodovana.
To je tudi moja ugotovitev. Pač enkrat kupim prašek v Eurospinu (so vsi okoli hvalili kako je dober in poceni), prej sem uporabljal tablete, pribor spraskan. Od takrat praška nikoli več. Uporabljam pa sedaj gel.
 
  • Všeč mi je
Reactions: visek_izobrazbe

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.167
2.262
113
Gel gor gel dol, morda je za posodo res prijazen ampak pri nas opažamo da gel pere bistveno slabše od tablet... in ja kozarci so XYZ pranjih spraskani. Dvomim da pri pranju zgolj z gelom ne bi bili...
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.195
3.181
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Gel gor gel dol, morda je za posodo res prijazen ampak pri nas opažamo da gel pere bistveno slabše od tablet... in ja kozarci so XYZ pranjih spraskani. Dvomim da pri pranju zgolj z gelom ne bi bili...
Jaz imam dva kompleta najcenejših kozarcev za vsak dan = pomivalni stroj jih je spraskal takoj
Imam pa še kar nekaj dražjih kompletov in se nikoli to ni zgodilo, še vedno kot novi...
Tudi kvaliteta, vsaj zgleda, da dela razlike...
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.337
958
113
Jaz ne opažam spraskanih kozarcev. Pri gelu sem opazil le to, da je dno pomivalca malce sivkasto, kar po tabletah ni bilo.

Iz tablet pa sem šel dol le zaradi tega, ker so mi žena in otroci površno zložili na zgornjo košaro, pa so se vratca od tablete/praška/gela ob odprtju zataknila ob posodo, pa se tableta potem ni stopila...
 
  • Všeč mi je
Reactions: visek_izobrazbe

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Jaz tudi na enih kozarcih opazam nekaj prask, na drugih pa nic. Uporabljamo tablete.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.951
1.094
113
www.adriamedia.si
v bistvu je vse to kar si naštel, stem da voda ki pride v stroj je recimo pozimi fajn hladna, poleti mlačna ...in rabi da se segreje. To je popolnoma primerljivo s tem da mrzel nož v vrelo vodo in obratno. Pralna sredstva (praškasta, tablete) so včasih imela (morda še dane) manjhne trdne kristalčke, kateri so mehansko odstranjevali nesnago na posodi..to je povzročalo abrazijo, posoda je bila lisasta, pojeta, mehansko poškodovana. kako je s tem da nes ne vem

drugo je pa tudi to, da sredstva ustvarijo nek pH ponavadi bazičen (in ni ravno zanemarljiv), in tle je pod vprašajem kako se jeklo obnaša pod takimi pogoji

tudi sam čas izpostave zna vplivati, ker čas potegne za seboj vse zgoraj naštete pogoje in še kakega zraven

Stroj najprej pere z neogreto vodo, potem se temperatura počasi dviga. In se torej vse skupaj počasi greje. Vsaj v mojem stroju (ga je treba včasih na začetku programa še odpret, pa je voda takrat vedno še sobne temperature)
Plus gel prašek, plus pazim, da se rezilo ne dotika druge posode / rešetke. In se rezilom nič ne pozna. Pa sem zelo občutljiv na to, da noži niso res ostri. Par nožev ne perem v stroju (ker imajo lesene ročaje), pa ni nobene razlike v tem, kdaj je treba po štrajherju potegnit ali brusit.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.167
2.262
113
Jaz ne opažam spraskanih kozarcev. Pri gelu sem opazil le to, da je dno pomivalca malce sivkasto, kar po tabletah ni bilo.

Iz tablet pa sem šel dol le zaradi tega, ker so mi žena in otroci površno zložili na zgornjo košaro, pa so se vratca od tablete/praška/gela ob odprtju zataknila ob posodo, pa se tableta potem ni stopila...

Ko smo kupovali aparate za kuhijo sem bil v kontaktu z Miele servisom, zanimalo me je nekaj v zvezi s priklopom na toplo vodo in temperaturo le te.. nima veze. Pa je nanesla debata na Gel namreč Miele nima gela za pomivanje posode, zgolj prašek in tablete in so nam gel odsvetovali. Sem že pozabil zakaj, nekaj v smeri da se nekaj nalaga v stroju, v smislu da se ne razgradi do konca, po spominu... ampak to je offtopic, debata je o nožih.

Torej ta Swibo. Cene so kar OK. A Swibo ima samo eno linijo in je to to?
 
Ko smo kupovali aparate za kuhijo sem bil v kontaktu z Miele servisom, zanimalo me je nekaj v zvezi s priklopom na toplo vodo in temperaturo le te.. nima veze. Pa je nanesla debata na Gel namreč Miele nima gela za pomivanje posode, zgolj prašek in tablete in so nam gel odsvetovali. Sem že pozabil zakaj, nekaj v smeri da se nekaj nalaga v stroju, v smislu da se ne razgradi do konca, po spominu... ampak to je offtopic, debata je o nožih.

Torej ta Swibo. Cene so kar OK. A Swibo ima samo eno linijo in je to to?
miele je svojcajt priporočal in uporabljal claro detergente (www.claro.at) in kolikor vem gela nimajo v ponudbi. Sam uporabljam winnis gel, nekako podobna zadeva kt claro, oboje zeleno, eko itd... Je pa vprašanje kdo dela za miele, kapsule za pralne stroje dela neko nizozemsko podjetje

swibo ma vsaj kar sem jaz gledal eno linijo (oranžni ročaji) s celim kupom modelov nožev. Cene so okej, noži zlo okej, za tiste cekine puna kapa. JIh mam doma že par let, razn tegaq da jih pomivalc mal prej skrha ni pripomb...pa jih ne šparamo, da ne bo pomote, se tud kak tetrapak ureže z njimi
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.276
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Jaz ne opažam spraskanih kozarcev. Pri gelu sem opazil le to, da je dno pomivalca malce sivkasto, kar po tabletah ni bilo.

Iz tablet pa sem šel dol le zaradi tega, ker so mi žena in otroci površno zložili na zgornjo košaro, pa so se vratca od tablete/praška/gela ob odprtju zataknila ob posodo, pa se tableta potem ni stopila...
Jaz sem porabil ene 3 ure, da sem dojel v čem je problem, da se tableta ne stopi in da je vsa posoda umazana. Enako, vrata se niso odprla zaradi nabasane posode.

Kako pa je stroškovno tablete vs gel?
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
No, saj ni problem nabasana posoda. Problem je posoda, ki strli izven kosare oziroma iz predvidenega mesta za posodo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Yogi

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.167
2.262
113
miele je svojcajt priporočal in uporabljal claro detergente (www.claro.at) in kolikor vem gela nimajo v ponudbi. Sam uporabljam winnis gel, nekako podobna zadeva kt claro, oboje zeleno, eko itd... Je pa vprašanje kdo dela za miele, kapsule za pralne stroje dela neko nizozemsko podjetje

swibo ma vsaj kar sem jaz gledal eno linijo (oranžni ročaji) s celim kupom modelov nožev. Cene so okej, noži zlo okej, za tiste cekine puna kapa. JIh mam doma že par let, razn tegaq da jih pomivalc mal prej skrha ni pripomb...pa jih ne šparamo, da ne bo pomote, se tud kak tetrapak ureže z njimi

Zakaj pa bi Miele priporočal ta Claro? Saj pa ima tako svoj prašek kot svoje tablete? Mi smo poskusili tudi Miele prašek (kr ok cena na koncu) ampak se nam je tu in tam dogajalo, sploh v kozarcih, da je tu in tam bila kakšna bela neraztopljena pikica tega praška. Možno pa da smo butasti in nismo znali "pravilno" dozirati.

Kar se tiče Swiba, bom ob priliki naročil nekaj različnih nožev. Morem to moji poslat da si izbere dolžine namreč mnoge modele imaš v treh dolžinah...
 
Zakaj pa bi Miele priporočal ta Claro? Saj pa ima tako svoj prašek kot svoje tablete? Mi smo poskusili tudi Miele prašek (kr ok cena na koncu) ampak se nam je tu in tam dogajalo, sploh v kozarcih, da je tu in tam bila kakšna bela neraztopljena pikica tega praška. Možno pa da smo butasti in nismo znali "pravilno" dozirati.

Kar se tiče Swiba, bom ob priliki naročil nekaj različnih nožev. Morem to moji poslat da si izbere dolžine namreč mnoge modele imaš v treh dolžinah...

pač vsak naviva za svojega. Dva največja (vsaj za EU tržišče to sta P&G, in Henkel) sta si pač razdelila trg in eni brandi so za enega, eni za drugega. Saj vidiš nalepke na pomivalcu kaj naj bi uporabljal..... Kaj na koncu rabš pa zavisi od uporabnika. Jaz praška ne rabim ker je stroj ozek in je ponavadi fajn nabutan in se posledičnolahk zgodi da bi se slabo raztopilo, tko da sm na winnis gelu. Zaenkrat je to to, cena pa tud ni nek bavbav

Miele je bil vedno bolj eko, nekaj boljšega, pred časom...isto so clarotovi izdelki, od tu (vsaj po moje) sodelovanje med njim in clarom
 
Jaz sem porabil ene 3 ure, da sem dojel v čem je problem, da se tableta ne stopi in da je vsa posoda umazana. Enako, vrata se niso odprla zaradi nabasane posode.

Kako pa je stroškovno tablete vs gel?
ktere tablete rabš? iz vidika cekinov.... gela če gledaš da daješ polno mero maš ponavadi za ene 30,35 pranj, cene pa ...recimo men je od povprečnih taboljši eurospinov tutto in 1 in je okrog 5 €. za take pare jaz v ita kupim winnisa, ki je pa pri nas vsaj še 1x dražji. Ostalo utegne biti dražje, učinek pa dokaj podoben
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.276
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Zdi se mi da med 1000 in 6000 manjka se 3000. In pred 1000 če imaš res skrhane. Jaz imam 300-1000 kamen in 3000-6000 kamen.

Sicer pa važno je, da jih res dobro namocis. Pusti v skledi vode za 15 minut in ko brusis pazi, da ne bo suho. Ko brusis paziš da ne drajsaš samo po tretjini kamna. Sicer pa je najlažje na YT pogledati in posnemati.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mr_

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.874
400
83
kaj se pa priporoča za nas, ki nismo mahjeni na nože:)? Sedaj imam iz ikeje pa se je že istrošil. Obstaja kaj boljšega, ali si pač novega kupim?
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.894
5.169
113
Kako se nož iztroši?
Nabrusiš in je. Ikeini vardagen in 365 so čito ok noži