Corona in odpovedi:

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Kolikor spremljam je izključno finančni dobropis, še posebej napišejo, da lahko spremeniš let, vendar doplačaš eventuelno razliko v ceni.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
Ksz

Evo od 12.3 ko sem dal zahtevek za refund ni besede od Emiratov, zato sem sprozil postopek na zavarovalnico, kjer so mi napisali:

V tem primeru vas prosimo še za pisno in podpisano izjavo, da v kolikor prejmete povračilo s strani letalske družbe, boste ta isti znesek povrnili na račun podjetja Assistance Coris d.o.o. V zavarovalništvu namreč velja splošno načelo prepovedi obogatitve.

Ima kdo izkusnjo koliko casa traja preden izplaca Coris?
Kaj ce mi dajo Emirati voucher cez en mesec? Moram vrniti nakazan znesek korisu, ceprav nocem voucherja?

Jaz imam iz februarja odlično izkušnjo s corisom. Denar sem dobil v celoti v dveh dneh. Je šlo pa za dokaj enostaven in standardni zavarovalniški primer, ne pa za višjo silo. Imel sem zavarovane karte + rentacar v omanu, že vse napakirano, tudi kamp opremo, potem pa je eden od otrok dva dni pred odhodom zbolel za gripo.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.132
2.208
113
Jaz imam iz februarja odlično izkušnjo s corisom. Denar sem dobil v celoti v dveh dneh. Je šlo pa za dokaj enostaven in standardni zavarovalniški primer, ne pa za višjo silo. Imel sem zavarovane karte + rentacar v omanu, že vse napakirano, tudi kamp opremo, potem pa je eden od otrok dva dni pred odhodom zbolel za gripo.
Koliko plačal? Koliko dobil?
 

tgrzan

Majstr
21. feb 2009
3.766
261
83
Največja slovenska vas
Koliko plačal? Koliko dobil?


Sem v petek dobil od Corisa (-50€/osebo). V petek zjutraj klical, kaj se dogaja z zahtevkom, se opravicila, da imajo veliko dela, isti dan bilo nakazano (ceprav ni delalo medbancno placevanje)

Na koncu pozitivna izkusnja s Corisom.

Na Emirate se cakam, so si dali 90dni casa... upam se na kak €.

Imel se razsirjeno kritje, torej 6,6% vrednosti.

 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.746
218
63
Ryanair je prejle poslal SMS, da so skenskali let in sem izpolnil refund obrazec na njihovi strani.
Glede odgovora - denarja pišejo takole:
"Once approved your refund request will be processed within 20 working days to the original form of payment and should show in your account within the next 5-7 working days. A confirmation email will be sent to the address provided in your booking."
Evo, Ryanair se tudi trudi na vse kriplje, da vzamem voucher: VOUCHER.
V mailu, ki sem ga dobil, je na majhno napisan link za povračilo denarja, iz linka vrže ven povezavo, pripeto zgoraj.
Naslednji torek bom sprožil na banki zahtevek za refund, sem plačal z Mastercardom.
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Kolikor spremljam je izključno finančni dobropis, še posebej napišejo, da lahko spremeniš let, vendar doplačaš eventuelno razliko v ceni.

Emirates ima novo opcijo. Če ne narediš nič, se ti karta avtomatsko podaljša najprej za 12 mesecev, nato pa po potrebi še za dodatnih 12. V tem času si lahko izbereš katerikoli let (BREZ DOPLAČILA!) v isto regijo, kamor si bil namenjen.
 

tgrzan

Majstr
21. feb 2009
3.766
261
83
Največja slovenska vas
Ker je odpadla aprilska azija, zdej gledam za naprej... kaj mislite (vem da noben ne ve, zato zgolj mnenja/ugibanja), kdaj se bo zadeva sprostila? Mislite da je preoptimisticno kupovati karte za novembra? Gledam pa aqabo ali porto...
 

Matjaz1974

Fizikalc
10. okt 2007
1.732
33
48
49
Nekje po sloveniji
Obišči stran
Ker je odpadla aprilska azija, zdej gledam za naprej... kaj mislite (vem da noben ne ve, zato zgolj mnenja/ugibanja), kdaj se bo zadeva sprostila? Mislite da je preoptimisticno kupovati karte za novembra? Gledam pa aqabo ali porto...
po mojem je prevec optimisticno. Morda leti ze bojo, ampak turisticni kraji znajo biti malo bolj "sterilni", hoteli, gostilne, klubi, ipd. tudi bolj na prazno.
Morda bo letos cas za kak roadtrip z avtom, da smo fleksibilni do zadnjega.

Tgrzan, da ne bo pomote, z najvecjim srcem si zelim, da bi bilo mozno ze prej...julija bi moral it na havaje, septembra pa v Singapur, tako da... Drzimo pesti
 

tgrzan

Majstr
21. feb 2009
3.766
261
83
Največja slovenska vas
Pa sj to, bl gembl, k karte so cca 60€ za aqabo in 30€ za porto. Torej na okroglo cca 250-300€ s prtljago za 4. A kupt pa ce bo Ok, picimo, ce pa bo se zmer sranje mam pa voucher za ta denar... razmisljanja... zelja.... na koncu se itak bojim, da se bomo sprjaznli s hrvatijo
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.832
1.061
113
www.adriamedia.si
Zgleda, da se zna zgodit, da bodo začasno ukinjeni refundi, za vozovnice (raradi COVIDa): Ideja je, da so dovoljeni voucherji, z omejenim rokom (ni še jasno, ali leto ali 2), veljajo za let (če je na isti relaciji, ne glede na trenutno ceno, sicer pa pač doplačilo), če ne izkoristiš, pa refund, ko voucher poteče (kolikor si pač plačal).
Podpira kup vlad in let. družb, zdaj mora EU sprejet odločitev.
 

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.120
287
83
Ne bi smelo veljati za nazaj. V kolikor si aviokarto kupil z opcijo vracanja - refund, bi moral dobiti ves vplacan denar nazaj. Brez izgovorov.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Saj tisti, ki imajo opcijo refund (po moje manj kot 10% slovenceljnov) nimajo težav. Težave ima tista večina, ki je kupila karto "za okol sveta" za 199,99€, pa čez Evropo za 11,11€.
 

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.120
287
83
Sem glih srecko v tvojih 10 posto. Ze od marca se delajo majmuna v Luftwaffe. Kupljena karta direkt.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Citiram Mrvaljeviča iz današnje Kode: vrednotnice (vaučerji) so veljavne dve leti za uporabo, po preteku dveh let imate 14 DNI ČASA!!!, da zahtevate denar. Če ni zahtevka v tem času, gre €€€ pa-pa. Če v času dveh let gre izdajatelj vrednotnice (turistična agencija, let. prevoznik,...) v stečaj, je denar pa-pa.

Hvala pameti, da ne potujem z agencijami, sploh ne slovenskimi.