Kitajski nož

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Tole se mi bolj dopade ja.. 1000/6000 grid bo dovolj? rad imam ostre nože, nebi rad pa žiletke..
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.890
5.167
113
Hvala za odgovor..

Lep komplet ampak tega vsega nerabim, niti ne vidim smisla v nakupu vsega tega.. Mel bi enega univerzalnega in to je to.. Lahko priporočiš kaj drugega?
Univerzalnega ni... Žal pri brušenju rabiš več različnih. Ker moreš vedno z različnimi granulacijami it. Z srednjim ali grobim (odv od poškodovanosti rezila) da narediš zdrav rob in potem z finim, da spoliraš nepravilnosti in na koncu je pa fajn še kak grob leder za končno ostrino. Če maš pregrob kamen boš mel nazobčeno rezilo, ki se hitro skrha. Če boš mel prefini kamen boš pa odstranil premalo materiala, da bi potegno ven vse poškodbe.
Ker bolj je nakomerna površina bolj dolgo bo oster rob. To seveda velja za takrat, ko želiš met oster nož, ki drži ostrino.

tole ti je še najbolj univerzalno


Bi ti pa priporočal, da si nek komplet kupiš, kjer vpneš bruse in ti drži pod istim kotom. Pa nabaviš komplet diamantov in boš mel tako ostrino, da brezveze brez neke umetnosti. nekaj podobnega temu
 
Nazadnje urejeno:

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Uf.. Izčrpno, hvala.

Če sem čist iskren.. nevem če bi se tolk zajebaval, vidim da je brušenje nožev večja znanost kot brušenje svedrov.. :) Ko gledam ta video me mine da bi se igral z ženinimi noži... :D rad bi mel en kamenček da si vsake tolk časa mal speglam pocket knife :)
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.890
5.167
113
Ja je kr nekaj igranj ja če hočeš, da je zadeva tak kot more bit. Samo se navadiš in je potem to rutinsko rešeno.

Gori vidim, da mi je ena slika zginla.
Tole si nabavi. Ni drago. Boš lahko delal vse s tem, maš od grobega do dokaj finega. Ko boš pa dobo grif in boš videl kak je fajn met ostre nože si boš pa tak nabavo vredi kamne in boš mel za vedno. Žepnega pa tudi nemoreš kaj preveč zajebat s tem :) Brusi na 25°-30°. Bo oster in bo kr držal ostrino, ne bo pa kot britev.
1672259521439.png
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
  • Ljubezen
Reactions: Gonzo in RoMeX

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.381
5.896
113
pri taščici
Kaj pa tista ko jih nekateri brusijo na smirgel trak, potem pa s kaksnim kamnom se spegla?
Seveda brijejo vsi ki niso "kitajci" za evro ali dva.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.890
5.167
113
Tudi lahko, ampak šmirgl hitro znucaš pa na ravno podlago ga moreš lepit. Ni razloga, če so kamni oziroma diamanti cenovno dostopni.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Ja je kr nekaj igranj ja če hočeš, da je zadeva tak kot more bit. Samo se navadiš in je potem to rutinsko rešeno.

Gori vidim, da mi je ena slika zginla.
Tole si nabavi. Ni drago. Boš lahko delal vse s tem, maš od grobega do dokaj finega. Ko boš pa dobo grif in boš videl kak je fajn met ostre nože si boš pa tak nabavo vredi kamne in boš mel za vedno. Žepnega pa tudi nemoreš kaj preveč zajebat s tem :) Brusi na 25°-30°. Bo oster in bo kr držal ostrino, ne bo pa kot britev.
Poglej priponko 62210
no tole sem iskal.. mi daš še link? celo leto ti bom hvaležen :p
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.951
1.094
113
www.adriamedia.si
poglej si temperature pranja izpiranja itd.....pomivalc natoči mrzlo vodo in jo tekom pranja segreva, ne segreje prvo vode in potem s toplo vodo pere
Toplotne šoke je recimo uporabljal smeg pri dezinfekciji (t.i. baby program)
praški tablete sta 2/3 pralnih sredstev, ostane ti samo še gel
da, steklo postane motno zaradi soli v vodi, pa svojcajt si mel v detergentih tudi kristalčke za mehansko odstranjevanje trdnih delcev

Lej, nož gre iz 25 stopinj prostora na 55 v stroju. To pač ni temperaturni šok.
Uporabljam gel, seveda. Ostalo tudi stroju škodi.
Steklo mi še nikoli ni postalo motno, aps nekateri kozarci že skoraj 10 let v stroju perejo.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.381
5.896
113
pri taščici
Tudi lahko, ampak šmirgl hitro znucaš pa na ravno podlago ga moreš lepit. Ni razloga, če so kamni oziroma diamanti cenovno dostopni.
Recimo da imas ze kak podobnega doma.
Je pa res da nekih finih trakov za tole ne dobis po mojem spominu
 
In kaksna pa ti mislis, da je temperatura? Ali sploh ima kateri moznost vec kot 70? Mogoce 80 kaksna izjema?

ni problem max temp..problem je, ker stroj najprej natoči vodo in jo šele tekom procesa segreva. Tako da vsak začetek v posameznem ciklu pranja se uporablja mrzla voda To pa predstavlja temperaturne šoke. Rezila takih šokov ne prenašajo najbolje
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
ni problem max temp..problem je, ker stroj najprej natoči vodo in jo šele tekom procesa segreva. Tako da vsak začetek v posameznem ciklu pranja se uporablja mrzla voda To pa predstavlja temperaturne šoke. Rezila takih šokov ne prenašajo najbolje
Ne, temperaturni sok je mrzel noz namociti v vroco (vrelo?) vodo. Ali obratno. Postopno segrevanje ni temperaturni sok.
 
  • Všeč mi je
Reactions: visek_izobrazbe

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
To se strinjam, ampak močno dvomim, da je povezano s spremembo temperature. Prej s pralnimi sredstvi ali pa dejansko dolgo časa vroča voda. Ali pa zaradi daljše izpostavljenosti vodi začnejo prej rjaveti?
 
To se strinjam, ampak močno dvomim, da je povezano s spremembo temperature. Prej s pralnimi sredstvi ali pa dejansko dolgo časa vroča voda. Ali pa zaradi daljše izpostavljenosti vodi začnejo prej rjaveti?

v bistvu je vse to kar si naštel, stem da voda ki pride v stroj je recimo pozimi fajn hladna, poleti mlačna ...in rabi da se segreje. To je popolnoma primerljivo s tem da mrzel nož v vrelo vodo in obratno. Pralna sredstva (praškasta, tablete) so včasih imela (morda še dane) manjhne trdne kristalčke, kateri so mehansko odstranjevali nesnago na posodi..to je povzročalo abrazijo, posoda je bila lisasta, pojeta, mehansko poškodovana. kako je s tem da nes ne vem

drugo je pa tudi to, da sredstva ustvarijo nek pH ponavadi bazičen (in ni ravno zanemarljiv), in tle je pod vprašajem kako se jeklo obnaša pod takimi pogoji

tudi sam čas izpostave zna vplivati, ker čas potegne za seboj vse zgoraj naštete pogoje in še kakega zraven
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
voda ki pride v stroj je recimo pozimi fajn hladna, poleti mlačna ...in rabi da se segreje. To je popolnoma primerljivo s tem da mrzel nož v vrelo vodo in obratno
Pri nas ima voda pozimi 10 stopinj. Poleti nisem meril, mogoce 15. Noz gre na to temperaturo iz sobne - in ti temu reces temperaturni sok, ko se voda pocasi segreva?

Kali se na veliko visjih temperaturah, potem bo pa problem pralni stroj. Po moznosti se taksen, ki uma plasticni okvir...