Kateri žar?

DOHC

Majstr
4. sep 2007
1.856
350
83
Moj big joe ma nekih 170kg. Pride pa sestavljen. Samo voziček morš sestavt, pa ga notr dat.
 

DOHC

Majstr
4. sep 2007
1.856
350
83
Problem je tut to ker je štorast za prijet. Ne smeš ga pa za ročaj itd...
 

DOHC

Majstr
4. sep 2007
1.856
350
83
Pomojem, da zaradi keramike. Da žar sedi na stiroporju in ne kar na vozičku. Ne vem. Bom pa kmalu kolekciji dodal še Joe jr. ampak pomojm bom kak off-brand uzel.
 

DOHC

Majstr
4. sep 2007
1.856
350
83
Boste za božič/nov let kej žaril oziroma smoukal? Rabim kakšne ideje, ne vem več kaj naj naredim za večerjo. Novo leto bo pomojem kar brisket. Rabim pa eno idejo za božič.
 

grezilo

Fizikalc
13. avg 2009
242
27
28
DOHC, se še pogajamo . Nekaj za testiranje je bilo; večina uspešno.
Me pa mika krača " JakeTheSnake" varijanta. Večino dimljenja bom moral izpustiti.
 

DOHC

Majstr
4. sep 2007
1.856
350
83
Za božič sem kar kuro speku. Ampak se mi zdi da sm prevelik polen vrgu notr in je imel pšanc mal preveč smokey okusa. Na perutnini mi ni všeč da je preveč smouka. Koža pa crispy kot zmeram
79C0A150-B8E7-474A-B257-BBD57290F6B2.jpeg


Jutri pa vstanem ob 5ih da zaukurim in dam brisket gor.
 

DOHC

Majstr
4. sep 2007
1.856
350
83
No, update je to, da brisket ni uspel. Prov že en čas sem planiral ta cook pol sm bil pa čist nepripravljen k je blo treba začet. Long story short. Point je bil še kr vredu pa juicy, ampak the flat je bil pa suh k poper. Ampak za v sendviče ali pa kake wrap-e je pa vseeno odlično.
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.821
638
113
Ja tako nekako ja. Letos sem bil malo len pa sem kar v pečici delal ali pa v souse vide. :)
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.709
366
83
Obujam temo... Nisem odpiral nove teme, ker je že v tej ravno pravšnja tematika.. ;)

Zanima me nekaj glede steakov... Doma si še jih nismo nekaj pripravljali. Ker imam v naši vasi kar nekaj vredu kmetov, bi se lahko zmenil za vredu domače meso.. Zanima me naslednje:
1. Je za stejke vredu mlajše meso ali starejše? Do katere starosti? Krava ali bik? (Upam, da ne sprašujem neumnosti, ampak pač ne vem)...
2. Je za stejke primerno tudi že zamrznjeno meso in potem odmrznjeno? Če je lahko odmrznjeno, zrežeš kos mesa v kose za stejke že preden ga zamrzneš ali daš raje večji kos mesa zamrznit?
3. Katere kose goveda so najboljša za steake?
4. Steak kot steak je goveje meso.. Se da podobno pripravit tudi kak svinjski kos? Tak bolj medium? Je pri svinjskem mesu tudi zaželjeno, da je meso v sredici še malo rdeče?

Kot sem že rekel, upam, da ne sprašujem neumnosti... ;)
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.065
1.272
113
Ti odgovarjam na prvo tocko. Pred casom mi je nej mojster stejkov v Avstriji razlagal, da je vsem jasno, da je mlad stejk boljsi. Seveda se vsi motijo, vsaj tako je rekel. Odrasla krava, odlezamo, zorjeno.

Ce sw prav spomnim, je bila starost 3 leta oz okrog tri.
 
  • Všeč mi je
Reactions: MrDaco

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.939
5.010
113
Najbolj pomebno je zorjenje. Se pravi stake odrezan svež zvakumiran in ga damo zorit. Kaj je zorjenje? V bistvu lastni encimi mehčajo meso, ali čisto biološko (ne vem če hočeš to prebrat) meso se pripravlja na biorazgradnjo. Govedina se v tem ondobju zmehča, pridobi na nam ugodnem okusu in je pripravljena za pečenje. Zato se zori v hladnem prostoru, zvakumirano da zrak ne spodbuja razmnoževanje bakterij, ker teh nekako nimamo radi. Tudi zaužitje polpečenega mesa z obilico bakterij tvoje telo nebo veselo. Tako težimo k zorjenju da encimi opravijo svoje, bakterije pa ne. ... mah kaj to pišem... vse je že na netu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: PHOBiA

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.127
867
113
Obujam temo... Nisem odpiral nove teme, ker je že v tej ravno pravšnja tematika.. ;)

Zanima me nekaj glede steakov... Doma si še jih nismo nekaj pripravljali. Ker imam v naši vasi kar nekaj vredu kmetov, bi se lahko zmenil za vredu domače meso.. Zanima me naslednje:
1. Je za stejke vredu mlajše meso ali starejše? Do katere starosti? Krava ali bik? (Upam, da ne sprašujem neumnosti, ampak pač ne vem)...
2. Je za stejke primerno tudi že zamrznjeno meso in potem odmrznjeno? Če je lahko odmrznjeno, zrežeš kos mesa v kose za stejke že preden ga zamrzneš ali daš raje večji kos mesa zamrznit?
3. Katere kose goveda so najboljša za steake?
4. Steak kot steak je goveje meso.. Se da podobno pripravit tudi kak svinjski kos? Tak bolj medium? Je pri svinjskem mesu tudi zaželjeno, da je meso v sredici še malo rdeče?

Kot sem že rekel, upam, da ne sprašujem neumnosti... ;)

Za socn, mehak rezultat naj bo ulezano. Sveze zaklano meso zna na cigumi potegnt (vsaj pr men, lohk da kej delam narobe), zorenje full pomaga. Tud odmrznjeno se bp pece in ni problema, sam pocas ga odmrzn (dan prej postavs v hladilnik in naj pocas k seb prhaja). Svinjino na rare nacin pa sam ne pripravljam (paraziti pa to, pa tud tu ni problem tud ce je zapeceno, je dost mascobe v mesu). Mogoce edin ribca mal bl pusta ampak jst to vse pecem na medium / well. Ne vem, pr nas je tko.