Najprej glede pancarjev - če št. 100 pomeni trdoto (flex), kar je precej verjetno, si za začetnika in svojo težo imel kar (pre)trde pancarje. Po mojem mnenju vrh kape trdota tudi za tvoj nadaljnji napredek v smučanju. Seveda se plastika skozi leta utrudi, tu je 100 strokovnjakov z diametralnimi mnenji, kdaj je to. Po mojem imaš vsaj še 10 let fore.
Glede tehničnih lastnosti smuči - dolžina smuči prinese stabilnost, krajše so pa bolj okretne. Zame je za izbor smuče bolj relevantna info radij. Radij pove, kakšen krog bi naredil robnik, če bi peljal smučo po robniku. (Ampak tu vpliva precej trdota smuči - ko se smuči upognejo, se radij zmanjša. To se vidi lepo pri superVSL smučeh, ki so namenjene hitri vožnji, če so mehkejše, pa se z njimi tudi lepo zavije. Kar tebe od tega zanima, je, da bo mehkejša smuča rajši zavila. Pri hitrosti pa bo bolj refetala. In skozi (mehke) kupe boš z njo težje uveljavil svojo voljo.) Pri teh primetime dolžinah je radij 165 - R12,2 in 172 - R13,5. Jaz ne vidim bistvene razlike in je pri prostem smučanju tudi ne občutim. Razlika je R13 vs R19.
Elan ima pri otroških tekmovalnih VSL smučeh po 8cm razlike med dolžinami. Pri SL pa po 5cm. Otroci, ki trenirajo, začnejo npr. leto s prejšnjo dolžino in potem šaltajo na daljše. Večinoma ne opazijo posebne razlike. Pri daljših VSL so malo nerodnejši, čas na progi pa pokaže, da tudi malo hitrejši.
Moja ocena je, da posebne razlike med 165 in 172 ne boš opazil, malo lažje ti bo smučati na krajši. S tvojo višino bi jaz šel na krajšo.