Nakup novih smuči.

corsol

Guru
11. mar 2010
2.667
822
113
Vesel bi bil mnenja glede izbire smuči.

Po nekaj letih slabih zim in "ne smučanja" , sem se letos zopet spravil na smuči.
Trenutno imam eno starejšo veleslalomsko varianto, (Hervisov model Fischer rc400 - 171cm ....verjento se gre za originalni VC400-teh.podatki, radij, itd. so razvidni tule...: http://www.skionline.pl/sprzet/narty,01-02,fischer,vc-400-aircarbon,85.html ), ki pa bi jo rad menjal.

Imam cca 170 cm , 72kg, smučam športno-torej hitreje, Najraje (če razmere dopuščajo
frown-1.gif
) v dolgih zavojih ,....vendar ne dirkam ali pretiravam s hitrostjo. Smučam po urejenih modrih in rdečih progeah , tudi črne mi niso problem , vendar nekega užitka na njih ne vidim. Na lestvici znanja od 1-9 , bi si dal oceno 7(do 8) (recimo po tej lestvici: http://skiing.about.com/od/downhillskiing/a/abilitylevels.htm ) .

Iščem nekaj lagodnješega od trenutne smučke , ki se mi za naša(SLO) smučišča predvsem zaradi gneče ne zdi najbolj primerna, torej , da je primerna tudi za krajše zavoje, lažje manevriranje,...

RAzmišljam v smeri recimo Fischer Progresoor 800(ali pa Elan amphibio 12) dožine 165cm(160 je ne bi zaradi stabilnosti, pri višjih hitrostih, 170 pa se mi zdi malo predloga za prvo karving smučko......dejstvo je da težko rečem , da carvanje obvladam v pravem pomenu besede ), .....moti me ker je glede radija kar zelo na Slalomski strani(165cm:12-15m), ............malo bolj veleslalomski(170cm:13-17m) je Progressor 900 ,vendar se bojim, da je to za mene prezahtevna smučka.

Drugih firm firm niti ne poznam toliko, no uspelo mi je preizkusiti Salomom 24h-max,-162cm, Salomon x-pro sw-169cm, Atomic NOMAD (radon??) Ti - 171cm....vendar v zelo slabih vremenskih razmerah (megla, dež,...), ne ravno primernih za testiranje.
No kljub vsemu , se mi je najbolj zdel Salomonov 24h-max(se mi zdi da je to smučka v rangu progressorja 900), vendar kot sem rekel ne vem koliko je bilo zaradi razmer vse skupaj objektivno....
Mi je pa tudi kolega v idealnih pogojih na progi posodil Ficherjevo klasično Slalomsko smučko RC4-SC-165cm - , ki pa se mi je tudi zdela zelo OK, v ovinek res gre kot po tirih
cheer.gif


Kakšen predlog?

17758-icon_confused.gif


 
Nazadnje urejeno:

komar89

Fizikalc
22. apr 2008
776
195
43
Izbira smuči je precej subjektivna. Največjo napako narediš, če si kupiš prezahtevno dilo, da se pol z njo matraš namesto da bi užival. Najbolje narediš, da jih sam čimveč stestiraš, jaz sem tako naredil in mi ni žal da sem si vzel mal več cajta, navsezadnje se kupuje dila za 5+ let. Če ti kaj pomaga, jaz sem nabavil nordica spitfire CA 13m, ni preveč slalomska, zelo stabilna pri visokih hitrostih in po ledenem terenu, mogoče malenkost slabša po zelo zjebanem terenu, pomoje zarad dokaj majhne teže, ni pa preveč zahtevna z lahkoto smučam z njo cel dan. Se pa ocenjujem z uno tvojo lestvico recimo 7.