kakšne smuči

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
@corso
tako :) Dosti bolj uravnotežena poza kot na onem videu.
1705607858296.png


SJTV1
Ti zaj pišeš, kot, da še nismo na skijah stali.
Glej, maš kratek radij in ko jo na robnik postaviš bo zavila. Kot sem napisal zgoraj, če je položno grejo dolgi zavoji, kak pa malo hitrosti dobiš in stisneš na skijo bo pa zategnila na polno. Ker kak se prelamaš v boku ne ostane drugega, kot da skijo na kant rukne. Če si pa ravn pa rukneš rame v zavoj pa valda bo šla ravno.

Ne vozi zastojn folk, ki zna skijat vedno dalši radij. Če smo včasih vozli (skoraj) vsi r13 poznam zaj vedno majn folka, ki ima pod 17-18.
Evo glej kaj naredi skija z r17 (oziroma tu nekje), ko jo pelješ kot je treba. Pa je tu daaaaaaaleč od kakih ekstremnih naklonov.
In če radij tega zavoja primerjaš z 90% folka na progah, ga eni ne dosežejo z r13. Tako, da ne govorit o kratki smučki, ki lahko naredi dolg zavoj, ko jo voziš prav. Enostavno ne gre.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
Na kralah je nekje 3/4 do kolen, pa sem 191. Tak da bolše je ko kamen v hrbet
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.923
1.088
113
www.adriamedia.si
@corso
tako :) Dosti bolj uravnotežena poza kot na onem videu.
Poglej priponko 79243

SJTV1
Ti zaj pišeš, kot, da še nismo na skijah stali.
Glej, maš kratek radij in ko jo na robnik postaviš bo zavila. Kot sem napisal zgoraj, če je položno grejo dolgi zavoji, kak pa malo hitrosti dobiš in stisneš na skijo bo pa zategnila na polno. Ker kak se prelamaš v boku ne ostane drugega, kot da skijo na kant rukne. Če si pa ravn pa rukneš rame v zavoj pa valda bo šla ravno.

Ne vozi zastojn folk, ki zna skijat vedno dalši radij. Če smo včasih vozli (skoraj) vsi r13 poznam zaj vedno majn folka, ki ima pod 17-18.
Evo glej kaj naredi skija z r17 (oziroma tu nekje), ko jo pelješ kot je treba. Pa je tu daaaaaaaleč od kakih ekstremnih naklonov.
In če radij tega zavoja primerjaš z 90% folka na progah, ga eni ne dosežejo z r13. Tako, da ne govorit o kratki smučki, ki lahko naredi dolg zavoj, ko jo voziš prav. Enostavno ne gre.
Ne gre za to, ali jo voziš, kot ti pišeš, prav, ampak ali je z njo mogoče naredit dolg zavoj, če to želiš, tudi pri večji hitrosti.
Pa še nekaj: 90%+ smučarjev je daleč od znanja demo vrste (ali tekmovalcev, ipd). Daaaaaleč. In takim je vseeno lažje na mehkejši smuči z manjšim radijem. Ker bo zavila tudi s slabo tehniko (kolena in boki) in manjšo močjo. Jebiga, tako je, in to je večina kupcev smuči.
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.437
859
113
Zmeriš nogo v cm in kupiš pancar v teh cm. Pol pa še pomeriš nogo v školjki, da vidiš če je kje premalo placa. Če je iščeš drug model. Če ti školjka paše se bo notranji čevelj vsedel. Če je školjka preozka, prenizka, itd ti ne bo pasalo nikoli brez dodelav. Pancer more bit enakomerno utesnjen iz vseh smeri. Če čutiš točkovno ga boš vedno.
Ko stojiš se prsti spredaj dotikajo, ko rukneš koleno naprej se glih tolko umaknejo, sa jih ne čutiš. Peta ne sme mrdat gor dol.
Če je to to so ti prav. Če prstov ne čutiš ko stojiš so ti predolgi. Če se peta dviguje previsoki ali preširoki.

Stvar je v bistvu čisto preprosta za ugotovit če ti ustreza školjka. Definitivno pa v tem postopku ni dvojnih nogavic in hoje po trgovini.
Firma in barva so zadnha stvar, ki te zanima vsi majo malo različne školjke.

Je pa dejstvo če kupiš pancere, ki so ti v nulo boš prvih par dni trpel, ko se vsedejo bo pa ko ata na mamo.
luka51 lahko se kako o trdoti reces (flexi). Kupujem pancerje za rekreativca.
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.469
1.252
113
Iskajoč brata
Zdravo,

kje sedaj kupit smučke? ali je že čas za razprodaje? Jaz sem čisto out in mi smučka počasi razpada.... Pa bi za drugo leto kupil nove. Imam malo smučarskih dni, vendar se ne bom jahal z rentanjem....