kakšne smuči

27. jan 2022
4.801
1.738
113
Tudi karvanje je že rahlo pase, sploh v tistem prvotnem pomenu besede.

Kaj pa ima zdravje z dolgimi ali kratkimi zavoji?
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.882
5.160
113
Hitrost pri dolgih zavojih in motorični debilizem povprečnega smučarja, je fajn kombinacija
Za kratek zavoj moreš met dosti več znanja in bit dosti majn debila kot za dolg zavoj.
Zato pa pol vidiš folk, ko vozi slalomske skije pa "zategne" v zavoj. Pol pa en prileti z GS smučko mimo in naredi krajšega.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.691
3.576
113
Ne samo daljši, lahko je neskončno dolg. Samo to ni pol qrca od nečesa čemur bi rekel smučanje.
 
27. jan 2022
4.801
1.738
113
Smuče imajo vedno manjši lok (glede na vmesno obdobje) in "divjega karvanja" z rokami po tleh ni več, je le še slalom/veleslalom v širšem ali ožjem hodniku po robnikih, ali pa tudi ne. ;)

Evo ti, da si poiščeš kaj "modernega":

Kaj misliš kaj je najtežje?
 
  • Všeč mi je
Reactions: uncle_sam

luka51

Guru
16. avg 2007
13.882
5.160
113
Če kratko smučko obremeniš manj, se bo manj ukrivila in bo lok večji, zavoj pa daljši ...
Kot sem napisal prej. Majn obremenjena (predvidevam, da s tem misliš majn odklona) in evo ti, vzel si pravilno tehniko iz trikotnika ven. Ko ti pelješ smučko bo r11-13 recimo kr lepo zavila, ko smučka pelje tebe pa res lahko delaš kaj hočeš. Malo bok in rame not vržeš se nagneš in je to to, evo ti GS zavoj na slalomki. To lahko delaš na ravnini. Zaj pa povej kako boš to nardil na trdem in bregu in bo še vedno skija prijela kot je treba.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.936
1.096
113
www.adriamedia.si
smučko moraš postavit tudi na robnik...
Drži. In bolj jo nagneš, bolj se lahko ukrivi in manjši lok ima zarezovalni zavoj.
Imam pa ravno poleg svojih bolj (teoretično, ker karbon + titan) trdih in v celoti širših, z radijem 14, ta vikend še ene testne teoretično mehkejše ("le" titan), ožje, a z radijem 15. Da vidim razliko. Sklepam, da bodo druge pri ležernem smučanju bolj okretne in agilne, kljub večjemu loku. Razen če se bo izkazalo, da niso nič mehkejše od mojih.
Oboje enake (172) dolžine, seveda.
 
  • Všeč mi je
Reactions: paci

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.936
1.096
113
www.adriamedia.si
Kot sem napisal prej. Majn obremenjena (predvidevam, da s tem misliš majn odklona) in evo ti, vzel si pravilno tehniko iz trikotnika ven. Ko ti pelješ smučko bo r11-13 recimo kr lepo zavila, ko smučka pelje tebe pa res lahko delaš kaj hočeš. Malo bok in rame not vržeš se nagneš in je to to, evo ti GS zavoj na slalomki. To lahko delaš na ravnini. Zaj pa povej kako boš to nardil na trdem in bregu in bo še vedno skija prijela kot je treba.
Na trdem in orenk bregu ali imaš pravilno tehniko in dovolj moči, ali pa oddrsavaš. Jaz recimo priznam, da na progah tipa Erta ali Piculin (Koronplatz), ali recimo tisti košček črne na Katschbergu pod gondolo (in podobne) pač ne peljem pravih zarezovalnih zavojev. Moje noge, tehnika (in konec koncev smuči) niso za to.
Na nekem za OK rekreativca primernem naklonu pa lahko si lahko privoščiš bolj ali manj široko vijuganje. Lahko z odklonom do konca, lahko pa malo manj nagneš, pa vijugaš tudi s smučko z majhnim radijem na široko (ali pa, če hitro menjaš smer, skoraj naravnost). V obeh primerih bo načeloma zarezovala.