kakšne smuči

luka51

Guru
16. avg 2007
13.881
5.160
113
Zakaj bi kupil školjko, ki mi je prozka?
Isto kot, da kupiš z nogo 28cm pancer 27cm.
kje točno je smisel?
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.675
829
113
Evo jaz sem turist
Zakaj bi kupil školjko, ki mi je prozka?
Isto kot, da kupiš z nogo 28cm pancer 27cm.
kje točno je smisel?
Velika večina ki kupuje pancarje sploh ne ve , da so različne širine
Rekreativni modeli so ponavad širši in večini so OK(jih ne tišči) , jaz imam recimo s tem problem (ozka peta) in moram vzeti pač neko "race" varianto(ne FIS).
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.881
5.160
113
Velika večina tudi pancerje proba tako, da hodi po trgovini. To so pa krivi trgovci (predvsem večje nespecializirane trgovine) oziroma njihovi delodajalci, ker jim ne razložijo kako bi se naj čutil pancer, ki ti je prav. In, da to nima nobene veze s ceno ali znamko. Drugače pa takoj vidiš, če vejo kaj delajo ali ne. Prvi korak je nogo zmerit. Če tega ne nardijo bo vse od tukaj dalje ugibanje.
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.628
1.237
113
Ja seveda, saj zato sem napisal. Mrzle roke so pogosto posledica tega. Ce seveda nimas nekih tezav s srcem ali pa shujsala za 20 kil v zadnjem obdobju. Toliko za off.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.374
5.410
113
nope... ni ideališ, seveda obstaja diagnoza za to, ker pač vsaka reč ima neko ime, ampak hormoni nimajo nič s tem. Hvala za skrb...
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.948
2.414
113
:srce:

Sicer same po sebi niso dovolj pod ničlo, ampak s tisto grelno vrečko notri pa gre... Malo zebe, ampak ne boli... Kok sem vesela!
Katere si nabavila?
Jaz sem mojo 'prisilil' v palčniki izvedbo, in je izbrala Leki, pa pravi da so kar ok tople, čakamo se minus da vidimo kolk bo bolje.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.374
5.410
113
tele:

Definitivno priporočam vrečke za notri dat. in ker je "žakelj" tam pri 4 prstih je veliko prostora in en prostor in se toplota lepo porazdeli in predvsem doseže konice prstov.

Drugače jaz ne maram rokavic na 2 prsta, ampak tukaj res vidim prednost v tej situaciji.
 

Pulstar

Zelenc'
14. jan 2024
1
1
1
Zdravo,

tudi sam po 15ih letih počasi razmišljam o novih smučeh. V vsem tem času sem vozil z modelom Stockli Globe Spirit (170 cm dolžine, 103-73-120, radij 15,5m). Dilce sem leta 2009 zadel na Milkini nagradni igri :). Imam okoli 85kg in 177cm. Letno v povprečju prevozim samo 5 dni, mogoče se bo pogostnost v naslednjih letih nekoliko povečala. Moje smučarsko znanje je v najboljšem primeru boljši rekreativec. Bolj položne strmine uspem prevoziti na robnikih, hude in poledenele strmine pa oddrsam, saj nimam ne znanja, ne moči, da bi odvozil po robnikih.
Pri trenutki smučki mi je zelo všeč stabilnost pri višjih hitrostih, po drugi strani pa "mehkoba" saj čez mnogo kucljev preprosto zajadraš :) Že od začetka pa so mi dajale občutek, da so mi nekoliko "okorne" in predolge, za resno zarezovanje pa so terjale razvoj višje hitrosti. Pri tacanju na mestu, štamfanju na domačem hribčku, pa sem imel vedno občutek, da pohodujem samega sebe:) Sedaj bi izbral vsaj 5cm krajše smuči, z nekoliko krajšim radijem. Zelo težko ocenim, ali moje trenutne smuči spadajo med "mehke" ali "trde". So zelo prijetne za vožnjo, težava nastopi pa pri nižjih hitrostih ter gneči na progah. Počasi se je začela smučarija z otroci, tako da bi mi krajše smuči prišle že prav iz vidika pomoči pri učenju in nekoliko bolj ležerne smuke...
Pri vsej izbiri smuči mi je zelo težko sploh začeti z izbiro, saj je vsega preprosto preveč. Bi kakšna Elan Amphibio 14ti bila primerna zame? Verjetno bom pred nakupom opravil še kakšno izposojo, tako da prosim še za kakšen predlog. LP B
 
  • Všeč mi je
Reactions: Zwergschnauzer

corsol

Guru
11. mar 2010
2.675
829
113
Zdravo,

tudi sam po 15ih letih počasi razmišljam o novih smučeh. V vsem tem času sem vozil z modelom Stockli Globe Spirit (170 cm dolžine, 103-73-120, radij 15,5m). Dilce sem leta 2009 zadel na Milkini nagradni igri :). Imam okoli 85kg in 177cm. Letno v povprečju prevozim samo 5 dni, mogoče se bo pogostnost v naslednjih letih nekoliko povečala. Moje smučarsko znanje je v najboljšem primeru boljši rekreativec. Bolj položne strmine uspem prevoziti na robnikih, hude in poledenele strmine pa oddrsam, saj nimam ne znanja, ne moči, da bi odvozil po robnikih.
Pri trenutki smučki mi je zelo všeč stabilnost pri višjih hitrostih, po drugi strani pa "mehkoba" saj čez mnogo kucljev preprosto zajadraš :) Že od začetka pa so mi dajale občutek, da so mi nekoliko "okorne" in predolge, za resno zarezovanje pa so terjale razvoj višje hitrosti. Pri tacanju na mestu, štamfanju na domačem hribčku, pa sem imel vedno občutek, da pohodujem samega sebe:) Sedaj bi izbral vsaj 5cm krajše smuči, z nekoliko krajšim radijem. Zelo težko ocenim, ali moje trenutne smuči spadajo med "mehke" ali "trde". So zelo prijetne za vožnjo, težava nastopi pa pri nižjih hitrostih ter gneči na progah. Počasi se je začela smučarija z otroci, tako da bi mi krajše smuči prišle že prav iz vidika pomoči pri učenju in nekoliko bolj ležerne smuke...
Pri vsej izbiri smuči mi je zelo težko sploh začeti z izbiro, saj je vsega preprosto preveč. Bi kakšna Elan Amphibio 14ti bila primerna zame? Verjetno bom pred nakupom opravil še kakšno izposojo, tako da prosim še za kakšen predlog. LP B
Glede na št.predvidenih dni na smučeh, bi bilo morda najbolje da poeksperimentiraš z izposojo različnih smuči (model, dolžina).
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.703
113
Ma ne serite s to izposojo smuči, ker je neuporabna. A tisti, ki to svetujete, v resnici delate to ali samo blebetate?
Sem testiral na Rogli, da poskusim nekaj novega. Najprej sem naredil krepak sprehod s pancerjem v roki od avta do izposojevalnice, ker je pol ure pred začetkom smuke tiste vikende, ko je normalno vreme in sneg pač treba parkirati 500 metrov stran. Potem je tam gužva, študentje, ki ti iščejo primerne smuči, so prvič ali drugič videli avtomate in kako se nastavljajo. Da ne bi o tem, da tisto, kar napišeš na predprijavo, da bi šlo hitreje, kake smuči bi imel, sploh nima nobene veze. Tako da mi je bilo presneto žal, da so bile tisti dan moje smuči "odsotne", ker jih je drug v družini posodil :(.
Ko vrneš, pa se je dobro še cenkati za tiste minute, ki so ti jih vzeli sprehodi, da ti ne doda plačila za celodnevno izposojo.
Izposoja mogoče pride v poštev, če greš nekam v urejeno okolje, hotel, smuči najdejo v miru ob prihodu in jih potem imaš cel teden. Ampak potem ne padeš v kategorijo, da smučaš samo pet dni na leto, ker si že tam sedem dni. Za dnevne goste, ki gredo smučat čez vikend, je to hudo mučenje samega sebe in boš še zmanjšal število smučarskih dni.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.936
1.096
113
www.adriamedia.si
Hja, kadar sem rental smuči v tujini (se je parkrat zgodilo v vseh teh letih), sem prišel kake pol ure pred odprtjem smučišča v rental z 1 pancerjem v roki, izbral smuči (so imeli tudi malo boljše, ne le rental modele), dobil nastavljene smuči v roke in šel nazaj do hotela/apartmaja/avta.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.936
1.096
113
www.adriamedia.si
Zdravo,

tudi sam po 15ih letih počasi razmišljam o novih smučeh. V vsem tem času sem vozil z modelom Stockli Globe Spirit (170 cm dolžine, 103-73-120, radij 15,5m). Dilce sem leta 2009 zadel na Milkini nagradni igri :). Imam okoli 85kg in 177cm. Letno v povprečju prevozim samo 5 dni, mogoče se bo pogostnost v naslednjih letih nekoliko povečala. Moje smučarsko znanje je v najboljšem primeru boljši rekreativec. Bolj položne strmine uspem prevoziti na robnikih, hude in poledenele strmine pa oddrsam, saj nimam ne znanja, ne moči, da bi odvozil po robnikih.
Pri trenutki smučki mi je zelo všeč stabilnost pri višjih hitrostih, po drugi strani pa "mehkoba" saj čez mnogo kucljev preprosto zajadraš :) Že od začetka pa so mi dajale občutek, da so mi nekoliko "okorne" in predolge, za resno zarezovanje pa so terjale razvoj višje hitrosti. Pri tacanju na mestu, štamfanju na domačem hribčku, pa sem imel vedno občutek, da pohodujem samega sebe:) Sedaj bi izbral vsaj 5cm krajše smuči, z nekoliko krajšim radijem. Zelo težko ocenim, ali moje trenutne smuči spadajo med "mehke" ali "trde". So zelo prijetne za vožnjo, težava nastopi pa pri nižjih hitrostih ter gneči na progah. Počasi se je začela smučarija z otroci, tako da bi mi krajše smuči prišle že prav iz vidika pomoči pri učenju in nekoliko bolj ležerne smuke...
Pri vsej izbiri smuči mi je zelo težko sploh začeti z izbiro, saj je vsega preprosto preveč. Bi kakšna Elan Amphibio 14ti bila primerna zame? Verjetno bom pred nakupom opravil še kakšno izposojo, tako da prosim še za kakšen predlog. LP B
Jaz imam 190 cm, pa imam 172 smuči (prej pa 170). Tako da greš lahko na še krajše, če ti paše.
Glede na opis, recimo (pri Elanku, ker si ga ravno emenil), kak Primetime 22 dolžine 165.
Ali pa recimo, če bi malo trše, pa prijazne tudi, ko je molj mehko in južno, Wingman 78 ti, dolžina 168.
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.675
829
113
Ma ne serite s to izposojo smuči, ker je neuporabna. A tisti, ki to svetujete, v resnici delate to ali samo blebetate?
Sem testiral na Rogli, da poskusim nekaj novega. Najprej sem naredil krepak sprehod s pancerjem v roki od avta do izposojevalnice, ker je pol ure pred začetkom smuke tiste vikende, ko je normalno vreme in sneg pač treba parkirati 500 metrov stran. Potem je tam gužva, študentje, ki ti iščejo primerne smuči, so prvič ali drugič videli avtomate in kako se nastavljajo. Da ne bi o tem, da tisto, kar napišeš na predprijavo, da bi šlo hitreje, kake smuči bi imel, sploh nima nobene veze. Tako da mi je bilo presneto žal, da so bile tisti dan moje smuči "odsotne", ker jih je drug v družini posodil :(.
Ko vrneš, pa se je dobro še cenkati za tiste minute, ki so ti jih vzeli sprehodi, da ti ne doda plačila za celodnevno izposojo.
Izposoja mogoče pride v poštev, če greš nekam v urejeno okolje, hotel, smuči najdejo v miru ob prihodu in jih potem imaš cel teden. Ampak potem ne padeš v kategorijo, da smučaš samo pet dni na leto, ker si že tam sedem dni. Za dnevne goste, ki gredo smučat čez vikend, je to hudo mučenje samega sebe in boš še zmanjšal število smučarskih dni.

Ja in kaj mu predlagaš ?
Že glede dolžine smuči so različne želje..... jaz recimo ne bi imel 10cm krajših smuči,......njemu pa se še te zdijo predolge oz. Se ne počuti najbolje na njih.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc
27. jan 2022
4.801
1.738
113
Krpljanje, tek na smučeh, sprehajanje, drsanje, sankanje,... kar nekaj je še primernih zimskih športov. :evil:
Ne rabi vsak smučat.

PS: rent v tujini ni za primerjat z našo lokalno revščino.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.936
1.096
113
www.adriamedia.si
Kratke smuči so pase!
Kakor komu ustreza. In ne, niso v vseh razredih.
Je tehnologija dovolj dobra, da so lahko tudi krajše smuči stabilne v hitrih, dolgih zavojih - in obratno, če seveda imaš tehniko. Na normalnih smučiščih se je težko varno peljat kaj več kot 60 km/h ... In pri takih hitrostih so vse dobre sodobne smuči dovolj stabilne v zareznem zavoju. In veliko več vpliva imajo tehnične lastnosti in kvaliteta smuči (poleg znanja smučanja), kot pa dolžina.
Definitivno pa bo povprečen smučar lažje vijugal (brez oddrsavanja) na ne pretrdih smučeh z majhnim lokom. Lahko vzameš daljše z bolj agresivno geometrijo loka, ali pa krajše z manj agresivno. Čisto osebna izbira.
 
  • Wow
Reactions: Samo Izoliranc