kakšne smuči

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.325
3.423
113
Višja je številka trša je smučka.
Tak v osnovi.
Meni odgovarja Amphibio 18 za pohorje. Kjer so mehkejše proge je boljše manjša cifra.
Enoko moraš upoštevati tudi svojo težo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: danielt

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Poleg anfibio bi jes pogledal še wingman. Enaka smučka, z nekoliko širšo sredino, drugače pa če je spraševalcu všeč Volkl pa Deacon modeli
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
Če veš kaj delaš, če tudi na najtršem ledu hočeš zategnit po robniku, si za najtršo. Če v glavnem skijaš na polno skos. Če abručaš nimaš kaj delat na trdi, ker nima smisla.
90% folka po progah, ki vozi najtršo nima pojma zakaj vozi najtršo, oziroma si mislijo, da so za najtršo pa so realno za dve stopnji mehkejšo.

Jaz mam recimo še staro waveflex 14 (najtrša) pa bi realno gledano v 80% časa brez problema vozo 12-ko. In imam način skijanja in znanje za 14-ko BP.
Oziroma čisto tak je, takrat, ko hočem trdo skijo vozim druge, ko pa ni potrebe po trdi sem pa na freeride in waveflex vglavnem stoji doma.

Tak da fantje ne kupujte pretre skije. Oziroma je ne rabite če se sprašujete če jo rabite. Ker če jo rabite točno veste zakaj jo rabite.
 

danielt

Fizikalc
3. jun 2008
1.062
18
38
Če veš kaj delaš, če tudi na najtršem ledu hočeš zategnit po robniku, si za najtršo. Če v glavnem skijaš na polno skos. Če abručaš nimaš kaj delat na trdi, ker nima smisla.
90% folka po progah, ki vozi najtršo nima pojma zakaj vozi najtršo, oziroma si mislijo, da so za najtršo pa so realno za dve stopnji mehkejšo.

Jaz mam recimo še staro waveflex 14 (najtrša) pa bi realno gledano v 80% časa brez problema vozo 12-ko. In imam način skijanja in znanje za 14-ko BP.
Oziroma čisto tak je, takrat, ko hočem trdo skijo vozim druge, ko pa ni potrebe po trdi sem pa na freeride in waveflex vglavnem stoji doma.

Tak da fantje ne kupujte pretre skije. Oziroma je ne rabite če se sprašujete če jo rabite. Ker če jo rabite točno veste zakaj jo rabite.
kaj bi blo pole primerno za možakarja cca 90 kil, stopnja znanja cca intermediate/advanced po elanovi grafiki?
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
Si ziher, da je znanje advanced?
Oziroma kaj šteješ pod advanced?
O kakem načinu skijanja je govora? Abručanje, po kanti, dolgi zavoji, kratki zavoji, počasi, hitro, srednje. Kaj so želje?
 

danielt

Fizikalc
3. jun 2008
1.062
18
38
Si ziher, da je znanje advanced?
Oziroma kaj šteješ pod advanced?
O kakem načinu skijanja je govora? Abručanje, po kanti, dolgi zavoji, kratki zavoji, počasi, hitro, srednje. Kaj so želje?
expert nisem, to zagotovo, lih da bi cel klanc samo plužil pa tud ne.... se pa tud ne upam po tavečjem klancu kr spustit, nekako od 1 do 9 (po elanu), nekje 3-4,

spraseval sem za racetiger sc, k sm jih v Cerknem probal in so se mi dopadle ---
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Pomoje se ti je tist volkl dopadel, ker so slalomske in nekaj krajše in si na strmini lažje krajše zavoje delal in kontroliral hitrost. Ampak to lahko verjetn še bolj enostavno z all mountain smučko narediš.

Če maš možnost pejd elan probat. Pa ne noret z trdotami ker je brez veze.
 

danielt

Fizikalc
3. jun 2008
1.062
18
38
Pomoje se ti je tist volkl dopadel, ker so slalomske in nekaj krajše in si na strmini lažje krajše zavoje delal in kontroliral hitrost. Ampak to lahko verjetn še bolj enostavno z all mountain smučko narediš.

Če maš možnost pejd elan probat. Pa ne noret z trdotami ker je brez veze.
visok sm 173, volkl so ble 165...

te?
te?
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Te smuče se kopujejo v tvoji višini in do -15 cm od višine, tak da to bi blo.

Naj ne zveni kot reklama so sicer 2020 model z 76 mm sredino in ne 78 kot tanove (76 ima drugače tudi amphibio 12c), ampak cena je dobra.

 
  • Všeč mi je
Reactions: danielt

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
expert nisem, to zagotovo, lih da bi cel klanc samo plužil pa tud ne.... se pa tud ne upam po tavečjem klancu kr spustit, nekako od 1 do 9 (po elanu), nekje 3-4,

spraseval sem za racetiger sc, k sm jih v Cerknem probal in so se mi dopadle ---
Ok popolnoma nobene potrebe ni po Racetiger SC. Najverjetneje se ti je dopadla geometrija. Pač nič dela za relativno kratek zavoj. Ko pa prav na tako skijo stopiš pa vidiš, da zna bit v bistvu prekratek za neko dolgotrajno skijanje.

Glede na zgoraj opisano išči neko skijo ki je na sredini ranga. Element al pa osnovni Amphibio (če si pri Elanu).

Raje kot v dražje (pre) trde smuči vloži v kako individualno uro, da se naučiš pravilno smučat. Bo dosti več efekta. Oziroma boš videl da ni problem v premehki skiji (kot ima večina folka fiksno idejo) ampak v tebi.

Te iz linka iz bolhe so pretrde.

Aja če rabi kdo trde skije mam ene Gsx race FIS 183 viška. Dam za 40€. Še kr nekaj robnika.
 
Nazadnje urejeno:

danielt

Fizikalc
3. jun 2008
1.062
18
38
Možnost imam dobit (za đabe) prastare elan integra 5, dolžine 168, niso ble praktično nič oz zelo malo, rabljene potrebno jih je samo poservisirat..... kaj pravte na te, kaj so to zaene smuče, na netu ni nekih podatkov, k naj bi ble stare cca 20 let?
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
Uf to je že dinozaver :D
Ja glej to je skija za abručat. Pa če se prav spomnim gre radij tam proti 20.
ajde zaj sn zguglal mere. Tam okoli 18m je radij.