kakšne smuči

mr_

Guru
20. sep 2007
8.922
2.402
113
Za jutri je želja iti v Bad Kleinkercheim, ampak napoved 40 kmh vetra. To pomeni da en kup stvari ne dela? Al kdaj se ustavijo naprave?
 

anzlhrib

Zelenc'
19. jul 2020
2
0
1
Pozdravljeni,

Sem pred nakupom smuči. Sem reaktivni smučar, ki smučam 7 dni na leto. Ogledujem si ELAN amphibio 16 in amphibio 18. Mi lahko svetuje katere smuči naj vzamem, ker kot sem bral, so amphibio 18 že zelo profesionalne smuče za že zelo dobro obvladovanje. Sam bi vzel smuči, ki bi jih po eni strani lahko tudi malo lažje obvladoval. Visok sem 183 cm 85 kg in sem gledal 166 cm višino (merjeno z metrom do brade) ali mi predlagate 172 višino?

Hvala in LP
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.202
4.672
113
Če teh 7 dni bivaš na smučišču, potem je najem super ideja. Če pa jih nabiraš dan po dan, pa zna biti nerodno. S kolegi se zmeniš ob 10-ih zvečer, da bo naslednje jutru super za smučanje. Dobiš se pet minut pred zagonom naprav, ostali se malce pretegnejo, ti pa greš iskat, kje imajo izposojo in se jim pridružiš čez 15 minut ali pol ure ali eno uro. Pač odvisno, če niso v hotel ravno dobili enega avtobusa gostov brez opreme in najprej njih oskrbujejo. Res zabavno ... Sem poskušal, ampak ne hvala.
 
27. jan 2022
4.793
1.730
113
Očitno ne smučaš na resnih smučiščih.

Pa ne dramatiziraj, kdor dela 7 smučanj na sezono se ne zmeni zvečer za smučanje drug dan. Hervis imaš do 20h odprt. Drugače pa si pač pol ure pred ostalimi na smučišču in jih čakaš v opremi in dobro ogret.
 
27. jan 2022
4.793
1.730
113
Po drugi strani pa imaš smučke za 15+ let.
:oops1: :rolleyes: Tako kot avto, gume, hlače, bundo, čevlje,...

Ko vidim, kaj različni "zbiratelji" ponujajo po sejmih bi jih "tepel ko bike"!
Če zanemarimo spremembe v dizajnu in tehnologijah in upoštevamo zgolj naravno staranje so take smuči samo še za obešalnik, oz. niti to ne, ker nimajo več špicev kot včasih.
15+ letne mu jaz šenkam - mladinsko tekmovalno GS z vezmi - zadaj ji manjka ene pol cm zaključka, od tolčenja po tleh, sicer pa še vedno vrhunska smuča. :evil:


72733797470b45c561f808c08c378226.jpg
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.202
4.672
113
Očitno ne smučaš na resnih smučiščih.

Pa ne dramatiziraj, kdor dela 7 smučanj na sezono se ne zmeni zvečer za smučanje drug dan. Hervis imaš do 20h odprt. Drugače pa si pač pol ure pred ostalimi na smučišču in jih čakaš v opremi in dobro ogret.
Najbližji Hervis imam 30 km stran. Če slučajno nimajo moje velikosti smučk na zalogi, kaj dobim? Ne mi reči, da so zaloge smučk aza izposojo v Hervisu neomejene, ker ne verjamem.
Rogla je denimo eno tako prijazno družinsko smučišče pri nas. Izposoja je v hotelu, čez vikend lahko parkiraš tudi več kot pol km stran. Če imaš svoje smuči, se odpelješ mimo največje gužve in parkiraš nekaj km stran na Jurgovem in tam začneš pohod po smučiščih. Če greš na večerno smuko, je izposoja tudi več kot 300 - 400 metrov daleč od tam, kjer se vse skupaj odvija.
In močno dvomim, da je drugje bistveno bolje. Je možno, ampak moraš biti mazohist. Če pa si v hotelu, pa je perspektiva seveda drugačna.

Sicer pa je vprašanje v temi, katere smučke za nakup in ne kako si jih izposoditi.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.438
4.545
113
Jest sem prvič stopil na smuči 2 leti nazaj (star sem krepko čez 40). Najprej sem jih izposojal, potem je smučarskih dni postalo preveč, še otrok je tudi vedno več smučal in odločil sem se za nakup, da imam mir. Kupil Elan Element (njihove osnovne za začetnike in medium smučarje), dobil 40% popusta in se za res malo denarja dričam naokoli čisto ok. Nimam pojma, kako bi dražja smuča izboljšala moje smučanje, vsaj s trenutnim znanjem. Vprašanje kdaj jih bom sploh toliko prerastel, da me bodo držale nazaj. Amphibio so mi ponujali kot dražjo alternativo, realno pa razen večje izbire lokov niso vedeli povedati v čem je še boljša.

Se pa vsekakor izplača kupiti smuči prej ali slej, sploh, če jih greš kupit proti koncu zime, ker jih dobiš za res ugoden denar in odtehta izposojo zelo hitro.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.530
113
Tukaj se vse neha - rent a ski!!!

Od katerega dne dalje sem upravičen do nakupa smuči? 10, 25, 44? Kaj pa bunda, pancarji, čelada, gate? Po katerem dnevu je plus za palice, rokavice, očala, podkapo? In koliko fis pik rabim za sezonsko karto in gs dile?

Ja, saj se strinjam, rentaš, 2x, toliko, da vidiš kaj ti (ne) paše.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe
27. jan 2022
4.793
1.730
113
Od katerega dne dalje sem upravičen do nakupa smuči? 10, 25, 44? Kaj pa bunda, pancarji, čelada, gate? Po katerem dnevu je plus za palice, rokavice, očala, podkapo? In koliko fis pik rabim za sezonsko karto in gs dile?

Ja, saj se strinjam, rentaš, 2x, toliko, da vidiš kaj ti (ne) paše.
Ne bluzi.
Avto rabiš 14 dni na leto - si ga boš kupil?
3/4 Evrope renta smuči za teden smučanja, samo mi smo bolj pametni od vseh drugih.
 
27. jan 2022
4.793
1.730
113
Jest sem prvič stopil na smuči 2 leti nazaj (star sem krepko čez 40). Najprej sem jih izposojal, potem je smučarskih dni postalo preveč, še otrok je tudi vedno več smučal in odločil sem se za nakup, da imam mir. Kupil Elan Element (njihove osnovne za začetnike in medium smučarje), dobil 40% popusta in se za res malo denarja dričam naokoli čisto ok. Nimam pojma, kako bi dražja smuča izboljšala moje smučanje, vsaj s trenutnim znanjem. Vprašanje kdaj jih bom sploh toliko prerastel, da me bodo držale nazaj. Amphibio so mi ponujali kot dražjo alternativo, realno pa razen večje izbire lokov niso vedeli povedati v čem je še boljša.

Se pa vsekakor izplača kupiti smuči prej ali slej, sploh, če jih greš kupit proti koncu zime, ker jih dobiš za res ugoden denar in odtehta izposojo zelo hitro.
Zate bo test smuči na katerem od smučišč - recimo v soboto je bil na Arehu. Vzameš dva, tri različne smuče in boš videl/čutil razliko 100%.