kakšne smuči

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.275
1.946
113
Pozdravljeni,

Sem pred nakupom smuči. Sem reaktivni smučar, ki smučam 7 dni na leto. Ogledujem si ELAN amphibio 16 in amphibio 18. Mi lahko svetuje katere smuči naj vzamem, ker kot sem bral, so amphibio 18 že zelo profesionalne smuče za že zelo dobro obvladovanje. Sam bi vzel smuči, ki bi jih po eni strani lahko tudi malo lažje obvladoval. Visok sem 183 cm 85 kg in sem gledal 166 cm višino (merjeno z metrom do brade) ali mi predlagate 172 višino?

Hvala in LP
Wingman vzami
 
27. jan 2022
4.801
1.738
113
Ja delal sem na smučeh/smučišču. ;) Rekord imam nekih 60 dni v komadu brez dneva fraj ob 6:30 od doma ob 17+ domov.

Zadnji dve, tri leta se odvajam - kakih 30-40 pa vseeno naredim.
Računaj da je NLP (naše lepo Pohorje) 10 minut z avtom od mene.
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.127
867
113
Ok, olajsevalna. Samo zadnja leta itak snega ni tam pr vas (pa se hebena korona je bla vmes) :)Ja, huda cifra - vsa cast. Men jih zadnja leta uspe 20-25 na sezono in mam kar dost. Za vec nekak ni casa (vedno kdo ne more, sam se pol fijakat mi je pa glupo). Zdej bo sina prjelo pa bom z njim hodu
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.690
3.573
113
Zaključek je torej, da če si a) žičničar, (in hkrati) b) če je sezona dobra si upravičen do nakupa. Se pravi nihče, ker še žičničarji jih imajo kot delovno opremo. Po bolj ali manj po simboličnih cenah.

Če preslikam tvojo logiko na ostalo: lopato imaš lahko samo če jo 8 ur poklicno goniš.

V praksi, če ne delaš na smučišču ali nisi upokojenec, je kar zmaga da nabereš 25+ dni. Pomeni, da si vse vikende plus otroške počitnice smučal. V tvojem jeziku: komaj malo povohal.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.365
5.401
113
Ja, sej vem, cloveka razpizdi, sploh, ko je sel ves nahajpan v letosnjo sezono. Sam še vseeno ima kar prav. Lansko leto sem kupila vse za obleči, s smucarskimo gatami vred, pa smuce sem si sposodila. Odsmucala preko 20 dni. Skoraj za vsako leto nesmucanja 1 dan. Sem si letos se smuce privoščila nove. Pa sezonsko za v Cerkno. Da bi lahko explodirala vsak cajt, madona... Upam, da se bo zdaj malo lepse nadaljevalo. Ce ne, pac roko na srce, puno denarja v nic. Sem kupila cajtom primerno se karto za na bazen, da se pomirim, ker ce ne bi se na kakega nakljucnega mimoidocega, tipa Samo Izoliranc, spravila.
 
  • Ljubezen
Reactions: Samo Izoliranc

jello

Guru
22. sep 2008
9.690
3.573
113
Vem da je prepozno, ampak mogoče za razmislek za naslednjo zimo. Za koroško imaš karto za 5 člansko familijo za 1.4k. Ali višarje, tam je bolj ziher sezona kot cerkno, cenejše karte za otroke, v primerjavi s cerknim pa ne bistveno bolj daleč.
 
27. jan 2022
4.801
1.738
113
Če se menimo o cenah za družine, mislim da je z naskokom letos najugodnejši FVG turismo - bivši Promotour, oz. smučišča Trbiž, Zoncolan, Piancavallo, Sela Nevea s Kaninom,...
 
  • Všeč mi je
Reactions: KStoner in Najbolji

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.365
5.401
113
Ja, na enega izmed telih omenjenih italijanskih gremo med zimskimi pocitnicami. Bi sli tak ali tak, ker na nasih smuciscih je guzva za znoret...

Cerkno imam blizu zase za skocit med tednom. Grem sama. Blizje je sicer Krvavec, ampak imam odpor. Pa stari vrh, samo tam je vedno se bolj kocljivo. Pa se mi je sezonska za med tednom v predprodaji na Cerknem zdela dobra ideja...
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.365
5.401
113
Aja... Cerkno je pa dosedaj tudi med pocitnicam bil, ker so otroci v tecaje hodili. Mora biti slovenski in blizu za vsak dan vozit. So tecaji fond za apartma pozrli. Zdaj ze tudi ta mali 5 letnik prepluzi dol ta rdeco :) (vcasih je treba, kot Pocivalo npr na Ceknem), da pac nekako speljemo brez nesreč. Ko pa ni znal niti na smuckah stat, pa nimas kaj. Midva sva neprimerna ucitelja. Je slo takole lazje in hitreje.
 

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.276
38
48
Star sem krepko čez 40 let, lansko leto pa sem se prvič spravil na smuči zaradi otrok, ki so začeli smučat.
Visok 178cm, težak 72kg.

Po kar nekaj dni smučanja z najeto opremo in par ur inštrukcijah sem se naveličal plačevanja najemanja in kupil res ugodno opremo saj še nisem bil prepričan ali se bom to šel ali ne. Vzel sem Elan Element 160cm, neke poceni vezi, pancerji so ozki model Atomic, ker imam ozko nogo. Palice tudi kr neki. Smuči z vezmi so bile 250 eur.

Vse skupaj me je potegnilo precej bolj kot sem mislil in lansko leto + letos sem presmučal že kar nekaj Slo in tujih smučišč, za seboj imam pa ravno 5 dni smučanja v kosu. Vozim načeloma modre proge in občasno rdeče. Rad imam krajše do srednje dolge zavoje. Visokih hitrosti ne maram, ker imam občutek slabše kontrole. Moja prioriteta je, da imam kontrolo non stop in pridem cel domov.

Veliko se imam še za naučit, kar mislim prinesti notri z inštruktorji in kilometri smučanja. Sem precej samokritičen glede tega.

Na zadnjem smučanju sem si nagledal vso mogočo opremo drugih ljudi in me zanima, če bi lahko tudi menjava smuči/vezi prinesla kakšen večji napredek? V bistvu ne vem niti, če sem v prvo kupil ok. Elan mi je takrat ponujal Amphibio, a sem vzel cenejši Element.
Proizvajalcev je ogromno, modelov pa tudi.

Kakšen nasvet v katero smer pogledat, če sploh kam. Na kaj pazit? Je katera znamka bolj primerna kot druge, itd.?