Izklapljanje FID-a

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.590
498
83
Ja ravno to me skrbi, da v primeru da se mi vtrga in mi s foršpanom nato nebi uspelo priti skozi.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.221
3.374
113
Kombinacijo mehkožilnega in trdožilnega bo malo težje trdno zvezat. Ma ok, bom že nekaj
Še enkrat samo zate: kabel olupiš izolacije recimo 30cm, da ostanejo žile. Te vse skupaj oviješ okoli drugega kabla in dobiš spiralo isto kot zajla. Ne ovijaš samo en konec ampak oba enega v drugega. Potem poviješ tesno z izolircem. Bolj kot boš vlekel, bolj se bodo žile prijemale na drug kabel. Tega ziher ne boš strgal. ;)
Potem dobiš enga, ki zna porivat in enga ki zna vlečt :valjamse: pa veliko lubrikanta.
Sam se odloči kaj bolj obvladaš. :evil:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi in Fly

motoroki

Fizikalc
30. maj 2022
519
97
28
Topla voda je že odkrita drgač.
Narediš kljuke na obeh koncih, zahaklaš žile stisneš sz kombinirkami in poviješ ..ni boga da bi odtrgal.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.126
2.471
113
Vse se da odtrgati, če se potrudiš. Sicer pa tudi ce bi se ti strgal bi ti v prazno cev potem foršpan skorajda moral iti.
 

Mirko

Fizikalc
24. jul 2007
1.021
52
48
Samo to bom povedal: ne uporabljat milnice ali ceta za mazanje, ker se vrag zasuši v cevi in ne moreš čez leta več potegnit starega kabla ven. Za to se uporablja namenski lubrikant, ki ga dobiš v elektro trgovinah.
 
27. jan 2022
4.801
1.738
113
Samo to bom povedal: ne uporabljat milnice ali ceta za mazanje, ker se vrag zasuši v cevi in ne moreš čez leta več potegnit starega kabla ven. Za to se uporablja namenski lubrikant, ki ga dobiš v elektro trgovinah.
Kot so večinoma nasveti na Alterju - evo še en za tvojo težavo: z vodo napolniš cev in malo počakaš da se cet/milo raztopi. :evil:
 
19. jul 2007
2.765
1.495
113
20 let starega trižilnega kabla nismo uspeli dobiti ven iz alkatenke, se je kabel strgal v sredini (vleklo se je z ročnim poteznim vitlom). Na koncu se je vlekla nova napeljava (rezanje asfalta).
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.590
498
83
Zdele sem se podstopil menjave kabla. Ker ne mislim biti pameten bom povezal vse nazaj točno tako kot je bilo.

Vprašal bi pa, v čem je fora da je varovalka za zunanji del (vrt) vezana na zgornji del varovalk in ne na spodnjega. (Označeno z rdečo) Mi zato ves čas meče ven zgornji fid in ne spodnjega? Če bi mi samo spodnjega bi me brigalo, ker bi mi vse kar potrebujem, ostalo pod napetostjo
 

Priponke

  • F07C6385-911C-41DB-9D56-39F4A42C8300.jpeg
    F07C6385-911C-41DB-9D56-39F4A42C8300.jpeg
    956,7 KB · Ogledi: 138

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.126
2.471
113
Saj lahko prevežeš na spodnjega. Ampak za začetek lepo menjaj ta kabel, potem boš pa videl kako naprej.

Katera varovalka po vrsti pa je za zunanji del?
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.558
688
113
To ve zgolj tisti, ki je to vezal. Predvidevam, da je zvezal gor, ker spodaj nima letve za nulo.

Če je spodnji "FID" vse kar je zunaj, potem to varovalko preveži na spodnjo zbiralko.

EDIT: Ker verjetno ti ne bo samoumevno. Prevežeš fazo in nulo!
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.126
2.471
113
Sedaj sem malo bolje pogledal, spodnja zbiralka se zaključi nekje pri predzadnji varovalki, zadnja varovalka spodaj pa je vezana na dovod iz zgornje zbiralke. Izgleda, da je bilo naknadno dodano ampak vseeno zanimivo, da niso raje dali kar nove daljše zbiralke spodaj (je pa tako malenkost ceneje).
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.590
498
83
Kabel zamenjan.
Čez vrt dom prve doze je šlo, sicer ne enostavno ampak je šlo s tehniko, da sem na obstoječ kabel privezal novega.

Od prve doze pa do omarice sem šel po istem postopku, 10 cm preden bi kabel pogledal iz cevi se je utrgal. Jeba.
kabel ven, nato s foršpanom not. Zaboga nisem prišel skozi, iz nobene strani. Pridem skoraj do konca in se ustavi. Je pa razdalja cca 15m.

Nato sem našel od enega zmaja vrvico, na konec privezal en papirček in uporabil sesalec na drugem koncu. Je šlo super. S tem mi je potem uspelo potegniti foršpan skozi. Potem pa še nekaj jebarije da sem spravil kabel čez. Po kakšnih 5 urah in krvavih členkih mi je uspelo. Zvezal vse enako kot je bilo. Hvala vsem za nasvete. Upam da bo problem rešen…
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.126
2.471
113
Si se res potrudil. Upajmo, da bo. Saj boš tako ali tako napisal tukaj, da vemo ali smo bili kaj v pomoč. Vse dobro.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi in Fly

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.361
5.868
113
pri taščici
Zanimiva omarica. V staro omaro nasravfan okvir z DIN letvama in zbiralkama.
Nimas nobenih gradbenih del z odstranitvijo stare omare in vgraditvijo nove.
Nule je kar po tri/4? V en tulec stiskal.
Ti privoscim da bi problem resil.
Si na starem kablu nasel kaksno poskodbo?
Kaj ce je v okvari zunanji porabnik?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.361
5.868
113
pri taščici
Samo, če so vključeni porabniki in je 30mA verzija, sicer ne bi smel.
Meni je fid ven metalo zato ker sem en odsekan kabel priklopil na zbiralko
Mogoče so alkatenko s kablom stisnili, ko so polagali asfalt.
Ta je pa kruta. Zastopim da zmeckas elektro cev, zdrobis kanalizacijo (sivo) , ampak da alkatenko stisnes? S cim ze? Ce bi valjar direkt na njo zapeljal (na betonski podlagi) ne pa zasuto v zemlji