Energetska preskrba gospodinjstev

napetost

Fizikalc
10. mar 2018
216
78
28
Danes sem se prvič prijavil na moj elektro. Pa gledam dogovorne moči. (Kako so lahko dogovrne, saj sam v tem dogovoru nisem sodeloval. Za dogovor morata biti vsaj dva, ce ne sam to s.atram za DIKTATURO)
No Ugotovil sem da so mi za leto 2025 v prvem bloku zmanjšali dogovorjeno moč iz 8,4 na 6,8 kw. Po pregledu konic sem ugotovil da sem 8,4 kw kar redko prebil, torej bo z dogovorjenimi 6,8 kilovati kar problematično shajat. Kako to moč sploh doličijo.
Ker imam toplotno na starejši hiši z radiatorskim ogrevanjem, sem imel režim ogrevanja tako nastavljen, da je tempetura za eno stopinjo nižja ko smo bili odsotni, in v nočnem času. Mislim da se to ne bo več splačalo in bo temperatura 24 ur na dan konstantna.
Dogovorjena moč, pa jade
1000002302.jpg
 

piagolo

Guru
22. nov 2009
6.827
3.535
113
Danes sem se prvič prijavil na moj elektro. Pa gledam dogovorne moči. (Kako so lahko dogovrne, saj sam v tem dogovoru nisem sodeloval. Za dogovor morata biti vsaj dva, ce ne sam to s.atram za DIKTATURO)
No Ugotovil sem da so mi za leto 2025 v prvem bloku zmanjšali dogovorjeno moč iz 8,4 na 6,8 kw. Po pregledu konic sem ugotovil da sem 8,4 kw kar redko prebil, torej bo z dogovorjenimi 6,8 kilovati kar problematično shajat. Kako to moč sploh doličijo.
Ker imam toplotno na starejši hiši z radiatorskim ogrevanjem, sem imel režim ogrevanja tako nastavljen, da je tempetura za eno stopinjo nižja ko smo bili odsotni, in v nočnem času. Mislim da se to ne bo več splačalo in bo temperatura 24 ur na dan konstantna.
Dogovorjena moč, pa jade
Poglej priponko 93435
Oni samo ne želijo, da bi ti plačeval več in so ti prostovoljno določili cenejšo opcijo.
 
22. jul 2007
13.303
1.588
113
124
Zanimivo bo, ko bo človek dobil kake obrtnike k hiši, ki bodo dopoldan s svojimi napravami lepo solidno povečali porabo v prvem bloku čez dogovorjene moči. Tiste kazni bodo bolele. Ali bognedaj, da ti poplavi hišo in moraš nekaj dni na polno laufati naprave za sušenje. Kazni za omrežnino v prvem bloku niso nedolžne. So že resni zneski tudi za par ur prekoračitve.
Ja nič, bo potrebno vse obrtnike k hiši spravit do leta 2026:rolleyes: