Energetska preskrba gospodinjstev

B81

22. jul 2007
36.483
10.244
113
Ok gledam 7.10.

Mojgeni pravi skupno 76 kwh. Solaredge pravi 57 kwh.
Mojelektro pravi skupno 24 kwh, ne belezi blokov 1 in 5.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.330
6.512
113
pri taščici
Dajte ze 1x lociti omreznino za preneseno elektriko in obracunsko(prikljucno) moc ki po novem ne bo vec fiksna (glede na moc varovalk) ampak bo variabila z nekim % ki bo najmanjsi mozni.
Omreznino bomo vsi (razen netmeteringasi ki jo ne placujemo ce imamo dovolj lastne elektrike) placeval pol nizjo (4c>2c).
Obracunsko moc bomo pa vsi placevali visjo kot sedaj. Za 1/3 kolicine.
Ce bos hotel imeti vedno na voljo vso nekdanjo obracunsko moc, bos placeval 5x več. Namesto sedanjih 115€ letno, 570€ (pri 3x25)
 
  • Všeč mi je
Reactions: B81 in Valhalla

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.560
6.293
113
Obracunsko moc bomo pa vsi placevali visjo kot sedaj. Za 1/3 kolicine.

Zakaj pavsalno... Mene pride na dogovorjene bloke 1€/mesec manj v povprečju. Res pa je, da tudi zato, ker mi ne bo potrebno vec placevati OVE+SPTE. Drugace (ce ne bi imela SE) bi bilo pa res več...

Zdaj, pri EV, gre od 3. bloka dalje sicer lahko, kamor hoče, tako da bo na racun tega res tisti evro hitro notri. Po drugi strani pa... Je kWh bolj poceni, kot prej, ko bom konec leta mogla doplacat...
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.436
4.963
113
Zanimivo bo, ko bo človek dobil kake obrtnike k hiši, ki bodo dopoldan s svojimi napravami lepo solidno povečali porabo v prvem bloku čez dogovorjene moči. Tiste kazni bodo bolele. Ali bognedaj, da ti poplavi hišo in moraš nekaj dni na polno laufati naprave za sušenje. Kazni za omrežnino v prvem bloku niso nedolžne. So že resni zneski tudi za par ur prekoračitve.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Rekreacija

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.431
1.040
113
Kateri obrtniki? Tišlar za kuhinjo, vodovodar, električar, ki bo malo po steni potolkel? Našteti so nič proti indukciji in kuhanju, da ne štejemo aku programa.
 

piagolo

Guru
22. nov 2009
6.823
3.532
113
Zanimivo bo, ko bo človek dobil kake obrtnike k hiši, ki bodo dopoldan s svojimi napravami lepo solidno povečali porabo v prvem bloku čez dogovorjene moči. Tiste kazni bodo bolele. Ali bognedaj, da ti poplavi hišo in moraš nekaj dni na polno laufati naprave za sušenje. Kazni za omrežnino v prvem bloku niso nedolžne. So že resni zneski tudi za par ur prekoračitve.
Če ti še reče, da bi za tisti čas priklopil svoj električni kombi...
 
  • Všeč mi je
  • Haha
Reactions: Valhalla in Pepe

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.436
4.963
113
Kateri obrtniki? Tišlar za kuhinjo, vodovodar, električar, ki bo malo po steni potolkel? Našteti so nič proti indukciji in kuhanju, da ne štejemo aku programa.
Moji zidarji so pred leti imeli mešalec na trifazni tok. Ne znam oceniti, koliko vzamejo kake žage za beton, če bi se človek odločil, da kje naredi nova vrata. Brušenje parketa gre na eno fazo in ne more biti pretirano ...
 
19. jul 2007
2.825
1.539
113
Kateri obrtniki? Tišlar za kuhinjo, vodovodar, električar, ki bo malo po steni potolkel? Našteti so nič proti indukciji in kuhanju, da ne štejemo aku programa.
Tile obrtniki :).

EC 450 z elektromotorjem (varovalka vsaj 63 amperov) ponuja prednosti, zlasti za mestna območja. Elektromotor z majhnim hrupom sam po sebi nima emisij in EstrichBoy uvršča med najbolj okolju prijazne stroje za estrih Evropi.

 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.560
6.293
113
Ta ponudba je ze dolgo. Kdor je gradil, ve, da je eno prvih vprašanj zidarjev - a sta voda pa štrom...
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.436
4.963
113
Problem bo tudi, če si boš omislil novega resnega porabnika, ki ga doslej pri omrežnini še nisi upošteval. Denimo nabavil prvič električni avto, ki bi ga v bodoče lepo polnil doma. In ga boš prvič ruknil v omrežje dopoldne, da se napolni do konca z maksimalno močjo polnilnice in greš na izlet. Kolega je nekje izračunal, da bi pri njegovih podatkih za 4 urno polnjenje z 11 kWh plačal 110 € kazni.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.560
6.293
113
Kak pa, ce je res nuja, ne bi bil glup ta kolega, pa ga nekam na eno hitro polnilnico peljal? Tudi kafe vstej v ceno.

Kot drugo... Penalov danes ni. Jutri pa: Dogovorjena moc ni neodvisna od odjemlaca. Je dogovorjena. Torej se odjemalec lahko odgvoori za manjso, ce se mu zdi trenutna neustrezna. In se zmisljuje 1x/mesec. Ker scenariji, ki jih zdaj vem vlečete niso niti na nivoji "stat pa gledat", kaj se bo zgodilo, ampak aktivno pristopit k stvari neumno.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.560
6.293
113
So inverterske... Ce laufajo skos, kot naj bi, skupaj ne bo za en fen. Pa se to v 2. ČB, poleti ta dragega namrec ni...