Energetska preskrba gospodinjstev

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Najboljša je tista da se bo pač ogrevalo na 20 stopinj. Za kaj več si pa kupte električne radiadorje....cmon jokajo da nebo elektrike pite pa predlig da se zaradi dragih energentov dogrevaj na elektriko ?
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.476
3.137
113
. Bojler ima pri 60C 2x vec izgub kot pri 40.
Za tusiranje je dovolj 40, za pomivanje posode 45.
50 ne bos vec roke pomocil v vodo za vec kot par sekund
vzdrževanje temperature vode v kotlu med 55 °C in 60 °C, višje temperature pospešijo nastajanje vodnega kamna, nižje temperature pa razvoj bakterij, kot je legionela.



Za dnevno pripravo 35 litrov tople sanitarne vode porabimo 741 kWh električne energije na leto.
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Nemoreš varčevat na ogrevanju obenem pa silit ljudi da si kupjo električne grelce. Po drugi pa zahtevat 10% manjši porabo elektrike.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in ales85

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
To je logika najvišjih predstavnikov EU.
Edino ne vem če so ludi ili zbunjeni
Logika je preprosta - večina ljudi ne bo dodatno ogrevala, ker jim bo to predstavljal še nek dodaten strošek. Tako da tudi če nekateri dogrevajo na elektriko, bo še skupna energetska bilanca na strani prihrankov.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.554
266
113
vceraj je prisel racun za elektriko za spetember. ce bo taka tarifa cez zimo bo kar ok. sam kdo bo te razlike pokril?

ogrevamo še ne, ceprav so ze pritozbe. zakurimo pa gaspercek zvecer, da je mal za razvajat.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.530
8.886
113
Logika je preprosta - večina ljudi ne bo dodatno ogrevala, ker jim bo to predstavljal še nek dodaten strošek. Tako da tudi če nekateri dogrevajo na elektriko, bo še skupna energetska bilanca na strani prihrankov.
Logika je glupa. Prej so dve leti nabijal od covida, to je zdej pase, zdej pa gledaš pr vsakih poročilih termostatske glave in bereš po raznih Žurnalih in Financah paničarjenja od cene drv in podobne gluposti. Novinarke, ki pa to pišejo pa drv od blizu še videle niso. Pr Shopsterju se pa ljudje tepejo za elektro grelce. Mater svet je zglajzu do amena. Upravljalca, ki bi pa men napisu, da naj si kupim električni grelec, bi pa z veseljem počil okol ušes, ker tole ni drugega kot striženje ovac. Razni 24kur in podobni mediji prav živijo za take senzacije. UUU aaaaa, grel se bomo ampak sam na 20....
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi in sad

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.962
812
113
Naredu matematko.. lani plin (s prispevki, ddv in vsem skup) za december cca 250€.. letos ob enaki porabi sem si naracunal 480€ (po "zaklenjeni" ceni 0,072 al neki za kW, v upanju da prispevki/omrezje ostanejo isto in ob znižanem DDV). Pa če raztegnem te mrzle mesece na (vsaj) 3 - bo letosnje ogrevanje drazje za cca 700€..
Na strehi SE, za TČ letos nisem prišel na vrsto - posledično sem kupil 2 oljna radiatorja.. in bom kuril štrom.. če/ko bo :p
vprašte me spomladi al mi teorija drži
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Logika je preprosta - večina ljudi ne bo dodatno ogrevala, ker jim bo to predstavljal še nek dodaten strošek. Tako da tudi če nekateri dogrevajo na elektriko, bo še skupna energetska bilanca na strani prihrankov.
Tu ni logike. Je pa eno da ljudje niso navajeni biti v mrzlem.
Se bo pa najbolj videlo v JU .
Recimo v šolah se lufta razrede obenem pa kuri a to ni mem ?
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.845
3.364
113
40
Lj
To bo orenk profit za energetska podjetja pri nas. Po moje bodo največji vojni dobičkarji, tako ko so bili Big Pharma zdaj par let.
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.845
3.364
113
40
Lj
Lahko jim preprečiš zaslužek tako da si na hladnem :evil:
Ne moreš. Golob pravi da je že pripravil 5 milijard za reševanje energetskih podjetij. To ali bo folk šparal z ogrevanjem doma ne bo vplivalo niti 1% na njihov profit.

Golob: Za boj z energetsko krizo v 2023 skoraj pet milijard evrov
 
Nazadnje urejeno:

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Sedaj boš taglavn v najlepšem mestu če boš vedel drevesa podirat v parkih in kresove kurt. Stare gume in plastika bodo zakon.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.323
5.358
113
Tu ni logike. Je pa eno da ljudje niso navajeni biti v mrzlem.
Se bo pa najbolj videlo v JU .
Recimo v šolah se lufta razrede obenem pa kuri a to ni mem ?

Hja, zluftat je treba. Sploh v sobicah s po 30 ljudmi notri. Je treba se na kaj drucga mislit, kot na ogrevanje. Zal ostalega se ne da kar izklopiti. Bi se marsikdo lahko tudi doma to spomnil. Vcasih kam prides, pa ne ves kaj je hujše, slab zrak, vonjave ali fajht...
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: sad