Energetska preskrba gospodinjstev

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.813
113
Recimo v šolah se lufta razrede obenem pa kuri a to ni mem ?

Problem pri vseh javnih ustanovah je v tem, ker se že leta in leta (praktično desetletja) ni ničesar delalo v smeri energetske sanacije objektov, ker je politika že tako usidrana v vse pore državnega aparata, da ministrstva, kjer bi mogla prevladovati stroka, so ohromljena s političnim (in sočasno nesposobnim kadrom), kar pomeni da se ni naredilo praktično nič.
Če bi se na državni ravni metodično lotili in izvajali sanacije objektov, bi lahko imele šole, vrtci, fakultete, javne ustanove..ni da ni...izolacijski ovoj in urejeno prezračevanje. Ker v prostoru, kjer je nagužvanih 30+ ljudi je običajno dovolj toplo (ker sami grejejo), je pa velika potreba po svežem zraku - torej, če bi bilo prezračevanje urejeno, bi oni dihali svež zrak, odpadni zrak, pa bi pomagal segrevati nazaj objekt, ...ker izgube ne bi bile pretirane zaradi toplotno saniranega objekta.

A ker z nič je na koncu nič, imamo stanje kakršno ga imamo.

In če v gnojni jami pomešaš priplava drek na površino. In zdaj vsakršno 'ukrepanje na horuk' bo na dolgi rok naredilo še več problemov, torej bo še več dreka.

Ni metodike, ni načrtovanja, ni izvajanja...ni nič (niti pameti ne, kar je osnova za te stvari).
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: sad, zoom in kalbo
27. jan 2022
4.801
1.738
113
Znan proizvajalec/prodajalec rekuperacij se je od začetka covida zelo trudil, da bi se po šolah začeli montirati njegovi sistemi, pa ni bilo nobenega posluha s strani države, kljub temu, da je bila mantra - prezračevanje.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.557
8.910
113
Problem pri vseh javnih ustanovah je v tem, ker se že leta in leta (praktično desetletja) ni ničesar delalo v smeri energetske sanacije objektov, ker je politika že tako usidrana v vse pore državnega aparata, da ministrstva, kjer bi mogla prevladovati stroka, so ohromljena s političnim (in sočasno nesposobnim kadrom), kar pomeni da se ni naredilo praktično nič.
Če bi se na državni ravni metodično lotili in izvajali sanacije objektov, bi lahko imele šole, vrtci, fakultete, javne ustanove..ni da ni...izolacijski ovoj in urejeno prezračevanje. Ker v prostoru, kjer je nagužvanih 30+ ljudi je običajno dovolj toplo (ker sami grejejo), je pa velika potreba po svežem zraku - torej, če bi bilo prezračevanje urejeno, bi oni dihali svež zrak, odpadni zrak, pa bi pomagal segrevati nazaj objekt, ...ker izgube ne bi bile pretirane zaradi toplotno saniranega objekta.

A ker z nič je na koncu nič, imamo stanje kakršno ga imamo.

In če v gnojni jami pomešaš priplava drek na površino. In zdaj vsakršno 'ukrepanje na horuk' bo na dolgi rok naredilo še več problemov, torej bo še več dreka.

Ni metodike, ni načrtovanja, ni izvajanja...ni nič (niti pameti ne, kar je osnova za te stvari).
No vsepovsod pa vseeno ne gre srat z rekuperacijo. Ker tud to je potem treba vzdrževat, ne pa tko k pr nas na firmi, ko so vsi zračniki črni, okna pa zablindirana. Če bi se obleklo stavbe, kot praviš, bi čisto navadno zračenje z odprtimi okni na stežaj za par minut po vsaki šolski uri naredilo čudeže, brez kakih divjih toplotnih izgub.
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.864
3.384
113
40
Lj
Ne moreš. Golob pravi da je že pripravil 5 milijard za reševanje energetskih podjetij. To ali bo folk šparal z ogrevanjem doma ne bo vplivalo niti 1% na njihov profit.

Golob: Za boj z energetsko krizo v 2023 skoraj pet milijard evrov

Evo si že začeli zapravljati:

 
  • Wow
Reactions: sajkek

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.864
3.384
113
40
Lj
Petrol (aka država) grozi sama sebi, da rabi denar za nacionalizacijo Geoplina. Če beremo med vrsticami je nacionalizacija že dogovorjena za zaprtimi vrati, provizije podeljene, vodilna mesta prav tako. Zdaj rabijo samo še predstavo za javnost, zakaj se jim bo ukradel denar.

 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.223
3.375
113
Problem pri vseh javnih ustanovah je v tem, ker se že leta in leta (praktično desetletja) ni ničesar delalo v smeri energetske sanacije objektov, ker je politika že tako usidrana v vse pore državnega aparata, da ministrstva, kjer bi mogla prevladovati stroka, so ohromljena s političnim (in sočasno nesposobnim kadrom), kar pomeni da se ni naredilo praktično nič.
Če bi se na državni ravni metodično lotili in izvajali sanacije objektov, bi lahko imele šole, vrtci, fakultete, javne ustanove..ni da ni...izolacijski ovoj in urejeno prezračevanje. Ker v prostoru, kjer je nagužvanih 30+ ljudi je običajno dovolj toplo (ker sami grejejo), je pa velika potreba po svežem zraku - torej, če bi bilo prezračevanje urejeno, bi oni dihali svež zrak, odpadni zrak, pa bi pomagal segrevati nazaj objekt, ...ker izgube ne bi bile pretirane zaradi toplotno saniranega objekta.

A ker z nič je na koncu nič, imamo stanje kakršno ga imamo.

In če v gnojni jami pomešaš priplava drek na površino. In zdaj vsakršno 'ukrepanje na horuk' bo na dolgi rok naredilo še več problemov, torej bo še več dreka.

Ni metodike, ni načrtovanja, ni izvajanja...ni nič (niti pameti ne, kar je osnova za te stvari).
No tole si ustreli na pamet brez, da bi sploh vedel koliko objetov, šol in vrtcev se je energetsko saniralo v zadnjih 10 letih. Že, če bi kdaj pogledal na javni razpis, bi videl, da se stvari na polno odvijajo. Pa še EU denar se je trošil. Ampak, če vincent ne ve, potem se ni saniralo nic.
 
  • Všeč mi je
Reactions: msenjur in Jabe

Ted

Guru
8. sep 2007
1.685
577
113
Tudi pred dvema letoma je klaftro kupoval konec septembra? S prevozom za 190? Ponudba suhih drv v tem obdobju nikoli ni optimalna, cene so vedno višje. Drva se kupuje konec zime. Jaz sem letos januarja dobil 1m bukve za 65 EUR (vzel 10m), prevoz sem sam uredil. Ni se mi zdelo posebej poceni, sem bil pa zadovoljen da sem rešil situacijo za konec trenutne in za naslednjo zimo. Že takrat so cene plina in elektrike divjale pa se o vojni zares še niti govorilo ni...
 
  • Všeč mi je
Reactions: sandra

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.864
3.384
113
40
Lj
Če si kapitalist in delaš dobiček na hrbtu malih ljudi, potem ti bo država sofinancirala elektriko in plin. Če pa si fizična oseba z družino, ki hoče preživeti zimo, potem pa država pravi da odjebi.


Medtem ko vi tuhtate kako boste prišparali par evrov pri elektriki in da bo mrzlo doma, pa v podjetjih plešejo. Si predstavljaš kako se smeje kapitalistom danes, ko zvejo da jim bo država plačala polovico ali več stroškov. Po moje odpirajo šampanjce in naročajo nove modele Lamborghinijev.

"Z novelo zakona želimo zagotoviti dovolj visoko pomoč gospodarstvu predvsem za tiste upravičence, ki bodo podali vlogo za enostavno pomoč, torej do 500.000 evrov. Tem po novem omogočamo tudi višjo stopnjo pomoči oz. povračilo do polovice upravičenih stroškov," je pojasnil minister Matjaž Han. Za podjetja, ki bodo zaprosila za posebno pomoč ali pomoč za energetsko intenzivna podjetja, se ne spreminja nič. "Ta podjetja bodo lahko zaprosila za do dva milijona evrov, pri čemer bo za posebno pomoč ostala omejitev 30 odstotkov upravičenih stroškov, energetsko intenzivna podjetja pa lahko računajo do največ 70 odstotkov upravičenih stroškov," pravi minister.
 
Nazadnje urejeno:
  • Haha
Reactions: jonny77

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Če si kapitalist in delaš dobiček na hrbtu malih ljudi, potem ti bo država sofinancirala elektriko in plin. Če pa si fizična oseba z družino, ki hoče preživeti zimo, potem pa država pravi da odjebi.
A kapice na elektriko in plin, ter znižani ddv ter davki niso nič? Kaj bi rad? Da ti država plača vse, pa še kak evro podari?
 
  • Haha
Reactions: sandra

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.383
5.415
113
Merim vedno na vse podleže, ki so pac delavci. Sicer v reali kot so nekateri v JS. Z nekim vecvrednostnim kompleksom, da on slednje financira. Bla bla... En vrze kost, narod se pa pobija brez veze.

JS sektor pomeni nic drugega, kot sa je delodajalec drzava, ne pa da delavec nic ne dela. Niti ni suzenj. Niti mu ni nic podarjenega. Podarjene so otroske doklads, pa subvencije take in onakve za rizicne skupine, ki so vezane na placo. Drzava je edini delodajalec, ki teh plac ne frizira, zato so njeni delavci na slabsem. Realni sektor vpije, predvsem na forumih v delovnem casu, da JS nic ne dela in da nima kaj sploh pomisliti na kaj drugega kot delo med delovnim časom, ker se do njega, kot receno, obnasamo zelo macehovsko ker imamo občutek, da njega in vse po vrsti v JS financiramo. S čim... Aja, ne s svojim delom, ampak s pomocjo države. Tudi iz davkov, ki se jih pobira od plac delavcev JS. Ki jih vse placajo. Realni sektor pri nas je nesposoben, glup in/ali izredno pokvarjen.
 
Nazadnje urejeno:

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
A kapice na elektriko in plin, ter znižani ddv ter davki niso nič? Kaj bi rad? Da ti država plača vse, pa še kak evro podari?
Kje je potem smisel.podražitev ala emektrike ker ni nobenega razloga da raja plača zaheb politikov z ruskim plinom.
Meli smo svojo fabrko.cukra ormož so joogl zapret. Svoje premogovnike kao ni delavcev pa nevem.kaj...
Svoj plin v prekmurju...to menda še pe ale placijemo mer se nesme crpat..
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Realni sektor zeli kdaj dobiti kaj nazaj. Sicer pa javni sektor sigurno ne financira samega sebe. Amoak ti itak to ves, zato mi ni povsem jasno, kam si merila tukaj...
Kako ste krasni vi realni podjetniki. Celo življenje govoričite o prostem trgu in vitki državi, ko pa malo zaškripa, bi šli pa takoj na zizo matere države. :jok: