Energetska preskrba gospodinjstev

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.813
113
bizi...zdaj, ko si omenil tega 5 litraša tudi jaz mislil da je ta zelo velik porabnik pri tebi, probaj še na temu zmanjša temperaturo. Če pereš posodo pod tekočo vodo, potem imaš tu glavnega krivca za visoko porabo (v lavor si natoči vodo, dodaj šampon..operi vse noter nato splahni pod hladno vodo).

......................................

Drugače...ste že začeli ogrevati? (tisti, ki si lahko sami vklapljate seveda)?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.370
5.884
113
pri taščici
Tvoje pisanie je nekako logicno ni pa logicno pisanje nekaterih da 5l bojler greje non stop.
Potem ne bi starsa imella elektrike manj kot bizi. Pa se se voda crpa s hidroforjem dve skrinji, hladilnik in nekaj repov je v stali.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.370
5.884
113
pri taščici
bizi...zdaj, ko si omenil tega 5 litraša tudi jaz mislil da je ta zelo velik porabnik pri tebi, probaj še na temu zmanjša temperaturo. Če pereš posodo pod tekočo vodo, potem imaš tu glavnega krivca za visoko porabo (v lavor si natoči vodo, dodaj šampon..operi vse noter nato splahni pod hladno vodo).

......................................

Drugače...ste že začeli ogrevati? (tisti, ki si lahko sami vklapljate seveda)?
2x sem zakuril (zarad tople vode) zvecer in zjutraj za 10 minut zalaufam pumpo za temperaturo v kopalnicah Ampak to mi sonce prinese v zalogovnik. Pa itak je v hisi se bližje 25 kot 20
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.370
5.884
113
pri taščici
Bizi koliko vode porabis mesecno. Imas kak pc vzgan 24/7?
Kaksno staro napravo v STB.
Star Sony mini stolp mi je porabil v stb "vec" kot starsem 5l bojler. Pol kw dnevno. Prizgan kot radio samo par w vec.
Zuli me, koliko mi pozre klima v 10 mesecih STB. Mogoce vec kot v dveh mesecih delovanja. Pa je priklopljena direkt v dozo nekje za klimo. Na varovalki je pa pol dnevne sobe in ne morem varovalke zarad tega ven vrzt.
 
Nazadnje urejeno:

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.383
5.415
113
bizi...zdaj, ko si omenil tega 5 litraša tudi jaz mislil da je ta zelo velik porabnik pri tebi, probaj še na temu zmanjša temperaturo. Če pereš posodo pod tekočo vodo, potem imaš tu glavnega krivca za visoko porabo (v lavor si natoči vodo, dodaj šampon..operi vse noter nato splahni pod hladno vodo).

......................................

Drugače...ste že začeli ogrevati? (tisti, ki si lahko sami vklapljate seveda)?

To se vcasih kar zanemari, ampak jaz bi s svojim nacinom pomivanje posode na roke lahko bojler spraznila. vsako stvar posebej in voda ves čas teče.

Še ne kurimo. Kuriti zacnemo ko T pade pod 23 v hiši in ogrevamo na 23. Najveckrat dosedaj smo priklopili za krompirjeve pocitnice. Ce bo oktober kot september, bomo letos morali prej, ce bo tak kot do sedaj, ni potrebe po ogrevanju
 
Nazadnje urejeno:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.370
5.884
113
pri taščici
Bizi koliko vode porabis mesecno. Imas kak pc vzgan 24/7?
Kaksno staro napravo v STB.
Star Sony mini stolp mi je porabil v stb "vec" kot starsem 5l bojler. Pol kw dnevno. Prizgan kot radio samo par w vec.
Zuli me, koliko mi pozre klima v 10 mesecih STB. Mogoce vec kot v dveh mesecih delovanja. Pa je priklopljena direkt v dozo nekje za klimo. Na varovalki je pa pol dnevne sobe in ne morem varovalke zarad tega ven vrzt.
Za pomivanje posode imam v kuhinji 5l bojler. V kopalnici je skoraj izključno za tuširanje, saj se zjutraj umivam z mrzlo vodo.
Kopalniski bojler nastavi na 1 uro delovanja pred tusiranjem. Temperaturo znizaj tako nizko, da bos imel odprto pipo samo na vroce ob tusiranju.
Ce imas 5 litrov vode dovolj za 1x pomivanje posode (za eno osebo bi moralo biti dovolj) ga tudi znizaj tako nizko, da bos pomival z nastavitvijo samo za vroco vodo in ne imel pipo na "sredini" pipo (pol vroce pol mrzle). Bojler ima pri 60C 2x vec izgub kot pri 40.
Za tusiranje je dovolj 40, za pomivanje posode 45.
50 ne bos vec roke pomocil v vodo za vec kot par sekund
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.506
1.000
113
Neizolirana hiša iz 50-ih: prejšnji teden se je parkrat vklopila peč, ker je zjutraj bilo tako hladno. Sicer imamo še vedno skoz okoli 21C.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.742
2.349
113
Pomurje
bizi...zdaj, ko si omenil tega 5 litraša tudi jaz mislil da je ta zelo velik porabnik pri tebi, probaj še na temu zmanjša temperaturo. Če pereš posodo pod tekočo vodo, potem imaš tu glavnega krivca za visoko porabo (v lavor si natoči vodo, dodaj šampon..operi vse noter nato splahni pod hladno vodo).

......................................

Drugače...ste že začeli ogrevati? (tisti, ki si lahko sami vklapljate seveda)?
"Kurim" že en teden. V mansardi je hladneje kot spodnji štuk
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.418
9.164
113
bizi...zdaj, ko si omenil tega 5 litraša tudi jaz mislil da je ta zelo velik porabnik pri tebi, probaj še na temu zmanjša temperaturo. Če pereš posodo pod tekočo vodo, potem imaš tu glavnega krivca za visoko porabo (v lavor si natoči vodo, dodaj šampon..operi vse noter nato splahni pod hladno vodo).

......................................

Drugače...ste že začeli ogrevati? (tisti, ki si lahko sami vklapljate seveda)?
smo, sonce ogrelo v nedeljo in včeraj, imamo okol 24 noter, v bivalnih (splanice so na severni in so hladne) . Toplotna še počiva. Šparamo.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.742
2.349
113
Pomurje
Jaz bom šparal, ko bo prepovedano polnit avte za v špecarijo ali sestanek in ko jih bo prepovedano prodajat.
Seveda so izvzeta gospodarksa vozila, avtobusi, kolesa ....
Do takrat imam vse kot do sedaj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Kopalniski bojler nastavi na 1 uro delovanja pred tusiranjem. Temperaturo znizaj tako nizko, da bos imel odprto pipo samo na vroce ob tusiranju.
Ce imas 5 litrov vode dovolj za 1x pomivanje posode (za eno osebo bi moralo biti dovolj) ga tudi znizaj tako nizko, da bos pomival z nastavitvijo samo za vroco vodo in ne imel pipo na "sredini" pipo (pol vroce pol mrzle). Bojler ima pri 60C 2x vec izgub kot pri 40.
Za tusiranje je dovolj 40, za pomivanje posode 45.
50 ne bos vec roke pomocil v vodo za vec kot par sekund
Na kopalniškem sem že znižal temp. na 45°, na kuhinjskem jo pa še bom. Pa pri pomivanju posode sem že sedaj zelo varčen. V posodo malo vroče vode in detergent, potem pa splahujem z mrzlo vodo. V bojlerčku mi zelo redko zmanjka vroče vode.
Vso elektroniko imam pa na pametnih vtičnicah in imam za vse porabo okoli 100 kWh mesečno.
 

nacek

Guru
13. okt 2012
2.822
504
113
Jaz bom šparal, ko bo prepovedano polnit avte za v špecarijo ali sestanek in ko jih bo prepovedano prodajat.
Seveda so izvzeta gospodarksa vozila, avtobusi, kolesa ....
Do takrat imam vse kot do sedaj.
mimogrede

 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77