Dobra pizza na dom - Ljubljana

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.808
3.336
113
40
Lj
Ja to sem jaz opazil zadnjič ko sem gledal zakaj je 3€ Big Mac, ampak sem mislil da je McDonalds podražil. Očitno je pri McDonalds res ceneje če prideš fizično tja. Res pa je da te restavracije, ki samo dostavljajo imajo ponavadi iste cene.
 
Nazadnje urejeno:

erikson

Guru
25. avg 2007
21.279
5.201
113
Večina restavracij pri dostavi trenutno deluje na meji profitabilnosti, ali pa celo pod njo.

Dostava je strošek. Restavracije raje vidijo, da prideš sam tja, ker jim podjetja za dostavo zaračunajo provizijo (tudi do 30%), hkrati pa jim tudi ti plačaš storitev dostave. Cena embalaže je sicer tudi zgodba zase.

Finski Wolt je sicer te dni prejel pol milijarde evrov dokapitalizacije. Zavedajo se, da se bo z odprtjem držav zmanjšalo število dostav hrane in preizkušajo dostavo tudi drugih stvari iz trgovin.
 
Nazadnje urejeno:

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.808
3.336
113
40
Lj
Večina restavracij pri dostavi trenutno deluje na meji profitabilnosti, ali pa celo pod njo.

Kako misli trenutno, a ni ravno med korono ful več naročanja? Poleg tega z izgubo nobena restavracija ne bi delala, in glede na cene študentske ponudbe (vključno s subvencijo) je cenovne rezerve kar veliko.
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.738
2.618
113
Ja restavracije treutno nimajo druge možnosti kot smo dostava in prevzem, to pa za mnogo njih ni profitabilno. Delujejo samo z namenom pokrivanja ali delnega pokrivanja stroškov, v upanju na normalizacijo trga.
 

majaron

Majstr
28. mar 2009
1.036
399
83
Jaz pa mislim da nekaterim samo z dostavo tole prav gotovo še bolje teče kot prej. Sploh kakim picerijam.
Natakarji so vsi s.p. in ker jih ta moment ne potrebujejo, so ti strošek države ne gostinca. Torej prišparajo ogromno na plačah osebja. Plačujejo kuharje/picopeke in nekaj dodatnega osebja ki skrbi za dobavo naročila itd.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.279
5.201
113
Kako misli trenutno, a ni ravno med korono ful več naročanja? Poleg tega z izgubo nobena restavracija ne bi delala, in glede na cene študentske ponudbe (vključno s subvencijo) je cenovne rezerve kar veliko.
Problem je, ker pri dostavi odpade pijača, kava, sladice, ... kjer je večja razlika v ceni. Študentje so šli večinoma domov k staršem.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
32.905
5.654
113
blizu močvirne prestolnice
Jaz pa mislim da nekaterim samo z dostavo tole prav gotovo še bolje teče kot prej. Sploh kakim picerijam.
Natakarji so vsi s.p. in ker jih ta moment ne potrebujejo, so ti strošek države ne gostinca. Torej prišparajo ogromno na plačah osebja. Plačujejo kuharje/picopeke in nekaj dodatnega osebja ki skrbi za dobavo naročila itd.
Kaj pa pijača? Glih pr pijač so največje marže in dobički. V glavnem, tako oštirji kot trgovine s cotami se mi najbolj smilijo v teh časih. No pa fitnesi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Guinness

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.248
267
83
38
Ljubljana
Jaz pa mislim da nekaterim samo z dostavo tole prav gotovo še bolje teče kot prej. Sploh kakim picerijam.
Natakarji so vsi s.p. in ker jih ta moment ne potrebujejo, so ti strošek države ne gostinca. Torej prišparajo ogromno na plačah osebja. Plačujejo kuharje/picopeke in nekaj dodatnega osebja ki skrbi za dobavo naročila itd.

zelo se motiš
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.970
2.687
113
Dobro, tega mislim da ni bilo veliko. S tem so si tudi pljuvali v lastni skledo, saj se verjetno stranka ne bo vrnila v tak fitnes.
Država na papirju res pomaga ampak je v drobnem tisku kar dosti pogojev za pomoc, npr. Maksimalna pomoc 1k na zaposlenega, v fitnesih pa vecinoma delajo trenerji prek s.p.jev, ker delajo v razlicnih fitnesih in jim ni v interesu se zaposliti v samem fitnesu, plus tega tako lepo zasluzijo, ker jih veliko ne izdaja racunov strankam. V glavnem naj nas ze odprejo, da lahko delamo in si sami sluzimo denar. :gorjaca:
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Pri fitinnu sem imel prekleto veliko zajebancije, da sem se jih losal. Je trajalo par mesecev korone.

A je kje kaj odprto lj in severna okolica? Lahko na privat. Se testiram enkrat na teden.. :)