Dizel, bencin, hibrid ali elektrika ?

mr_

Guru
20. sep 2007
8.929
2.411
113
Tesla je pač edina ki resno dela Svoje in svojo infrastrukturo. Za Slovenijo ni dobra, reže med paneli in zavorne ploščice jo jebejo. Bo treba počakati etrone, istevilke, itd. Da bo kaj vredno. Svaba se bo pa lagano pripeljal s Teslo in mu bo dol viselo za balkance in holzwagne. Mal za debato...9:)
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.208
4.689
113
Mogoče pa bi, če bi evropskemu avtu ob dobavi manjkala ploščica v ZDA, bi zakonodajalec naložil preventivni vpoklic cele letne serije vozil :fredi:.
Drug možen pogled pa je seveda, da so zavore res nepomemben element na vozilu in je važno, da avto potegne.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
To zadnje je že tako in tako. Poglej si malo teste Plaida od novinarjev, ki ne lezejo Musku v rit in vsi so šokirani, kako so zavore daleč od zmogljivosti vozila. Ne samo daleč, dejansko zanič.
 
  • Všeč mi je
Reactions: NekdoK in Pepe

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
A to tako, da namontirajo samo polovico ploščic? :D
Plaidu tudi vse ploščice niso pomagale :).
Ne spomnim se točno videa, ampak en novinar je resno prebledel, ko je bremzal, pa se avto kar ni hotel ustavit :).
Sicer pa itak vsi vemo kak to gre: prvi na vasi tudi vsi čipIRajo avte, na bremze in podvozje pa noben ne pomisli. Važno, da sune. Pol te pa gleda ko tele v nova vrata, ko mu poveš da si dal večkratno ceno čipIRanja v bremze in podvozje namesto v čipIRanje in sprašuje: zaka pa, sej ne gre nič hitrej.:valjamse:
 
Nazadnje urejeno:

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
ker je ravno debata, me iz firbca zanima, kaj bi sedaj bila hibridna alternativa dizelskemu pasatu karavanu?
torej, da se v službo in trgovino voziš samo na štrom, to je cca 60km/dan.
Ko greš pa na izlet te pa ne skrbi, kje boš parkiral, ker imaš itak še spodoben ice?
Kolk sedaj tak avto stane in kolk enako opremljen dizel pasat?
 

Slovenet

Majstr
21. jul 2007
4.396
485
83
43
Še vedno Rdeči revirji
ker je ravno debata, me iz firbca zanima, kaj bi sedaj bila hibridna alternativa dizelskemu pasatu karavanu?
torej, da se v službo in trgovino voziš samo na štrom, to je cca 60km/dan.
Ko greš pa na izlet te pa ne skrbi, kje boš parkiral, ker imaš itak še spodoben ice?
Kolk sedaj tak avto stane in kolk enako opremljen dizel pasat?
Pasat bencinar. Jaz bi vzel sicer Corolo hibrida. Pozabi plugin hibride. Z izjemo Toyote Prius so vsi bolj ali manj polizdelki razviti na silo.
Trenutno je za dobro ceno izbira Toyotin hibrid ali bencinar. Pri dizlu je problem dolgoročna cena in predvsem dostavljivost AdBlue-ja. Prihodnost je tako ali tako električna. Oblika še ni povsem določena se pa precej nagiba k BEV. Bo treba počakat še par let, da dobimo cenovno sprejemljive električarje. 40k€+ še ni sprejemljiva cena za dosege do 500km.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
pasata bencinar imaš mogoče 3 na avtonetu. to je exotika za prodat rabljenga... kaj bo čez 5 let zarad adbluja nihče ne ve... neko rešitev bodo mogli izumit, ker je preveč vozil vezanih na to. saj niso samo avti. če se dostavni kamioni ustavijo, potem gremo lahko nazaj v jame živet...

el.motorji bodo sigurno poganjal prihodnost. samo kaj bo napajal te motorje, je vprašanje. sigurno ne bo tako, kot sedaj forsirajo.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.747
2.032
113
za šankom
ni vprašanje, kaj bo napajalo te elektromotorje ampak za kakšno ceno, že sedaj umetno dvigujejo ceno elektrike po EU, se mi zdi, da bo zadnja generacija ICE najboljša nabava
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.049
1.457
113
39
Mislim, da se bo v mojem primeru šlo v smeri Peugeota 308 phev.
Se opravičujem, ker ni Toyota, samo če pa nimajo "normalnega" priključnega hibrida..
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.345
383
83
Se opravičujem, ker ni Toyota, samo če pa nimajo "normalnega" priključnega hibrida.
Nekaj casa nazaj sem gledal avtomobilisticno oddajo na Kanalu A, v spominu mi je ostal PHEV RAV4

Ker ima 300KM+ in ker se je tip pripeljal na strom od Bleda do Bohinja in nazaj, pa se enkrat do Bohinja, kakih 80km po spominu.

Takrat sem si rekel, da ce bi kupoval prikljucnega, bi bilo to to. Ceprav nisem ljubitelj SUVov.

Iz firbca: zakaj ta avto ne spada med "normalne"?