Je hibrid trenutno best buy za 300+ KM avto?

mr_

Guru
20. sep 2007
8.935
2.418
113
Sam kamion naloži in razloži. Kako si ti hlodovino s prikolico vozil? Verjetno si vozil drva al metrce?
Sicer pa za EV teža ne poveča kaj dosti porabe baje. Zagotovo s prikolico kaj več, ker upori, vprašanje je bolj kolk bi s to dodatno tono uspel rekuperiret energijo. Domnevam da bi vseeno pela zavora konstantno?
Torej vprašanje, Tesla X s tono drvi zadaj na prikolici, Podbrdo - Bled - Podbrdo, koliksna bi bila poraba preko Soriške?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.331
5.850
113
pri taščici
140km trenutno, ko je obvoz.

350€ je cena za prevoz 20m^3 hlodovine
Ti nisi vozil hlodovine na avtomobilski prikolici. Ce pa si jo, potem si pa sploh talent.
Pa v ceni kamiona je tudi nakladanje (z grajfarjem ali kako drugace najbrz) drv in kipanje.
Ce pa si jih vozil s prikolico, so pa tvoje roke in kriz imele trening.
Poznam haz enega takega gozdarja.
S trakotrjem hodi 10km dalec v hosto.... Podirat, vlacit, cepit, zlagat, in potem cez leto ali dve domov vozit na kiperci po ene 4m3.
Namesto da bi poseku narocil gozdarski kamion in bi mu hlode za hiso pripeljal in bi lepo se igral s tistimi polencki vsakic ko bi imel.pol ure casa
 
  • Všeč mi je
Reactions: Najbolji

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
Sam kamion naloži in razloži. Kako si ti hlodovino s prikolico vozil? Verjetno si vozil drva al metrce?
Sicer pa za EV teža ne poveča kaj dosti porabe baje. Zagotovo s prikolico kaj več, ker upori, vprašanje je bolj kolk bi s to dodatno tono uspel rekuperiret energijo. Domnevam da bi vseeno pela zavora konstantno?
Torej vprašanje, Tesla X s tono drvi zadaj na prikolici, Podbrdo - Bled - Podbrdo, koliksna bi bila poraba preko Soriške?

Sej za 1t ima itak prikolica že naletno zavoro, ta pa dela neodvisno od tega ali zaviraš z rekuperacijo ali pa z zavorami. Torej izgube po klancu so.

Drugače ima tesla X porabo čez alpske prelaze okoli 30kwh/100km, tako da od oka bi ocenil da je bi bila poraba s prikolico med 35-40kwh/100km. Torej dobrih 250km dosega bi imel s 100kwh baterijo. Na relaciji kjer je vozil drva ima 60-70km v eno smer in bi toraj bi peljal natanko eno furo in pol, potem pa lepo počivat ali domova za 3 dni da se nafila preko 16A baterija za novo furo ali pa na tesla supecharger (jasno ne na poti, ker jih vmes ni).
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
Ti nisi vozil hlodovine na avtomobilski prikolici. Ce pa si jo, potem si pa sploh talent.
Pa v ceni kamiona je tudi nakladanje (z grajfarjem ali kako drugace najbrz) drv in kipanje.
Ce pa si jih vozil s prikolico, so pa tvoje roke in kriz imele trening.
Poznam haz enega takega gozdarja.
S trakotrjem hodi 10km dalec v hosto.... Podirat, vlacit, cepit, zlagat, in potem cez leto ali dve domov vozit na kiperci po ene 4m3.
Namesto da bi poseku narocil gozdarski kamion in bi mu hlode za hiso pripeljal in bi lepo se igral s tistimi polencki vsakic ko bi imel.pol ure casa
Sam vozim drva sproti po 30km v eno smer, ker:
a. doma kjer drva rabim nimam placa za 20m3 drv
b. na polena jih sežagam pred transportom, ostane svinjarija v hosti
c. se itak peljem na tej relaciji nekajkrat na teden, nič me ne stane zapet prikolico in pripeljat drva
(tako na leto spravim na dve lokacije tudi 15-20m3 drv)

Pa da ne bomo offtopic, za naredit tale drva gre kar nekaj dizla čez dokaj neekološki delovni stroj, dvotaktne motorke tudi niso ravno čudež ekologije, prevoz z bencinarjem kjer je poraba preko 12l/100km je samo zadnji v vrsti mojega ekoterorizma! ;)
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.927
4.989
113
Ce se vozis kot Darjan mogoce res. Pa tud, madona je problem zvecer zataknt ateta na mamo pa je reseno. In mas vsako jutro polno. Fakt!
Saj ni problem priklopit. Repliciral sem ker je bilo napisano, da bo avto polnil 2x mesečno. Seveda to lahko počneš, če si pa vsaj malo pameten ga boš polnil vsak dan, ker nikoli ne veš kaj se ti zgodi naslednji dan in moraš nujno nekam, avto pa v garaži z 20%. Nisi dojel poante.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: Borg
27. jan 2022
4.801
1.737
113
Saj ni problem priklopit. Repliciral sem ker je bilo napisano, da bo avto polnil 2x mesečno. Seveda to lahko počneš, če si pa vsaj malo pameten ga boš polnil vsak dan, ker nikoli ne veš kaj se ti zgodi naslednji dan in moraš nujno nekam, avto pa v garaži z 20%. Nisi dojel poante.
Če si to mene mislil, ti ponavljam, da boš bolje videl:
Ker sem se v glavi že odločil tako za EV kot za model, sem zadnje čase bolj pozoren na tankanje mojega dizla. Cca na 14 dni sem na pumpi kjer natočim za 500-600 km dizla.
Primerjava pač pove, da bom moral potem recimo dva do trikrat na 14 dni avto priklopit na štrom, za dolge špure bo tu še vedno dizel. Pika.

PS: bi ti Janez40 dal prstka dol, ker prvi odstavek je navaden bikov kakec, pa se bojim užaljenosti.
PS2: pri meni bo edini resen problem premaknit "ženo" v garažo brez elektrike za priklop avta.
Fajn je bit zaverovan v svoj prav, sploh če nimaš prav. :fredi:
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.927
4.989
113
Če si to mene mislil, ti ponavljam, da boš bolje videl:

Fajn je bit zaverovan v svoj prav, sploh če nimaš prav. :fredi:
Ma ja no... vsak dan ga boš polnil in ne kot si sam napisal. Kje je problem? Vsi polnijo vsak dan, ti boš pa edini parkrat na 14 dni...Ker kot sem napisal, nikoli ne veš kaj te jutri čaka. Pa vse sem pisal dobronamerno, brez "predrkavanja".
 
  • Všeč mi je
  • Objave ne odobravam
Reactions: Borg in sass

shift

Guru
20. jul 2007
9.750
2.033
113
za šankom
Nisem zagovornik EV ampak kolikor spremljam forume se vas zelo veliko vozi v sluzbo v Minhen in nazaj vsak dan!

Peugeot 308 e, startal iz Ljubljane z 308km dosega, prišel v kranjsko goro je ostalo še 140km dosega, koliko kilometrov je iz Ljubljane pa do kg pa tudi vemo, naj napišejo realen doseg in naj avto od začetka prikazuje realen doseg, tko da tisti, ki se res veliko vozijo pa ne ravno v minhen ampak po Sloveniji znajo s takim Peugeotom met težave
 
  • Wow
Reactions: Valhalla

mr_

Guru
20. sep 2007
8.935
2.418
113
Peugeot 308 e, startal iz Ljubljane z 308km dosega, prišel v kranjsko goro je ostalo še 140km dosega, koliko kilometrov je iz Ljubljane pa do kg pa tudi vemo, naj napišejo realen doseg in naj avto od začetka prikazuje realen doseg, tko da tisti, ki se res veliko vozijo pa ne ravno v minhen ampak po Sloveniji znajo s takim Peugeotom met težave
Zakaj pa nisi šel še na Vršič. Bi lahko še bolj udrihal.
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.116
866
113
Saj ni problem priklopit. Repliciral sem ker je bilo napisano, da bo avto polnil 2x mesečno. Seveda to lahko počneš, če si pa vsaj malo pameten ga boš polnil vsak dan, ker nikoli ne veš kaj se ti zgodi naslednji dan in moraš nujno nekam, avto pa v garaži z 20%. Nisi dojel poante.
Ok, mogoce res nisem. Ne vem, kle so vsi tako naspiceni proti letriki da mi je ze kar bukavo. Drgac pa ja, prides domov priklopis, zjutraj odklopis pa je. Vec pa v tej temi ne mislim gnojit z EV.
 
  • Všeč mi je
Reactions: MrDaco

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.331
5.850
113
pri taščici
Peugeot 308 e, startal iz Ljubljane z 308km dosega, prišel v kranjsko goro je ostalo še 140km dosega, koliko kilometrov je iz Ljubljane pa do kg pa tudi vemo, naj napišejo realen doseg in naj avto od začetka prikazuje realen doseg, tko da tisti, ki se res veliko vozijo pa ne ravno v minhen ampak po Sloveniji znajo s takim Peugeotom met težave
Razdalja med KG in LJ je pol manjsa kot LJ KG.
Ce si imel do KG 168km sem skoraj preprican da bi nazaj do Lj imel manj kot 100km.
Btw, poraba dizla na tej relaciji je "2"x visja v smeri KG.
Za nazaj je imel 2T nalozena alhambra 1.9 tako porabo.